| Puglife a întrebat:

Cum o pot convinge pe mama sa îmi ia Nintendo switch de Crăciun? De câte ori o întreb îmi zice "nu"!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Eu sunt curioasa de motivul pentru care mama ta refuza sa-ti cumpere Nintendo. Care-i acela?

| Puglife explică (pentru Violleta2022):

Păi când am intrebat-o a zis să îmi cumpăr

8 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Poate nu are bani.
Poate nu ai nevoie. Ai pc? laptop? ps, xbox ceva?

| Puglife explică (pentru aXy99):

Păi mama mi-a luat un
Nokia1 iar ea are un Samsung J6+

| aXy99 a răspuns (pentru Puglife):

Are bani sa iti cupmere? E scump un Nintendo switch. Mai costa si jocurile mult, reducerile sunt cam rare...

| Marbea a răspuns:

Iti sugerez sa o intrebi care e motivul si apoi te hotarasti daca trebuie sa schimbi dorinta. Banii pot fi un motiv, statul prea mult la calculator poate fi alt motiv, notele de la scoala un alt motiv, dar mai exact poti afla intreband. Daca banii sunt un motiv nu ai ce face, pentru celelalte trebuie facute compromisuri si de catre tine. Intreab-o!

| Flammachiu a răspuns:

Boy! e vreo 1.700 - 1.300 lei una + jocurile care trebuie cumparate Daca ai pc/laptop sau playstation nu prea ai nevoie de asa ceva e ca o tableta facuta pentru jocuri si e limitata

| Puglife explică (pentru Flammachiu):

Da nu am nici una dintre astea

| aXy99 a răspuns (pentru Puglife):

Ai dat funda unui raspuns foarte ironic.