| 21041990 a întrebat:

Cum poate fi o relatie intre doua persoane din zodia Taur?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Parerea mea e ca faza cu zodiile nu prea are asa multa relevanta in relatia dintre doi oameni... Caracterul lor, felul lor de a fi depinde de educatie, autoeducatie, mediul de viata, scala lor de valori, principiile lor... Daca stam si ne uitam in sus la stele, sau cascam gura la toate astroloagele si toate prezicatoarele nu avem prea mult de aflat sau castigat, e chiar o pierdere de timp! Ceea se spune la o zodie, poate caracteriza si alti nativi ai altor zodii, asa cum ceea ce se spune despre o persoana in caracteristica zodiei sale, sa nu o caracterizeze, si nu-s exceptii ce confirma regula... Astfel, relatia intre doua persoane e cum si-o fac ele, chiar nu conteaza zodia! Dar asta e parerea mea..., eu punand accent pe om asa cum il descopera eu, nu cum mi-l descriu altii ca ar fi sau ar trebui sa fie! In plus... va fi introdusa o noua zodie, a sarpelui... datorita acceptarii celei de-a 13- a planete... Sa vedeti atunci caracteristici... happy

7 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Eu cred ca nu are nimic a face relatia cu zodia. Sunt aiureli in care unii inca (suntem in secolul XXI) mai cred spre bunastarea celor care fac horoscoape.

| LuS[z] a răspuns:

laughing))))))EU SUNT TAUR! AM FOST CU UN TAUR DAR ERA NEOBISNUIT DE CALM. A FOST OK DAR LA UN MOMENT A CAM VRUT SA-MI ACAPAREZE TIMPUL ASA CA A TREBUIT SA-I DAU PAPUCIIbig grin

| kh1ss a răspuns:

Aici avem de-a face cu doua persoane care sunt constiente de puterea banului, incapatanate si foarte sovaielnici cand vine vorba de schimbari. Partea buna este ca ambilor le place cum sunt. Partea proasta este ca niciunul nu-l poate ridica pe celalalt cand este la pamant.

Doi Tauri pot trai impreuna intr-o rutina. Nu le place sa isi schimbe programele, fiindca li se pare ca li se trage covorul de sub picioare. Amandurora le place sa fie obisnuiti cu lucrurile pe care le fac si sa aiba un program bine stabilit. Taurului nu ii plac schimbarile, deoarece nu se adapteaza bine la ele. Singurul lucru pe care un Taur ar accepta sa-i fie schimbat este reprezentat de ideile sale.

Amandurora va place sa cumparati cele mai bune lucruri in viata. Va place confortul vostru fizic, mancarea buna, muzica de calitate, hainele bune si o viata domestica plina de armonie. Amandoi ar trebui sa fiti in stare sa economisiti niste bani.

Aici avem o intalnire metodica a mintilor. Amandoi au nevoie de ceva timp pentru a face o decizie. Amandoi au o conceptie similara despre parteneriate. Taurul este atras de frumusetea fizica si ii plac lucrurile estetice. Dragostea lor este rabdatoare, persistenta si practica. Cu alte cuvinte, sunteti dispus sa asteptati acea persoana speciala, mai ales daca sunteti convins ca merita sa o asteptati. Tineti minte ca schimbarea reprezinta crestere! Nici o schimbare nu reprezinta stagnare. Incercati sa nu deveniti stagnant.

Doi Tauri ar trebui impreuna sa se ocupe de gradinarit, obtinerea banilor si economisirea lor, sa stea langa semineu sis a isi ofere unul altuia multe saruturi si imbratisari.

TAUR: Rabdator, incapatanat, pretuieste siguranta financiara

| MihaiA a răspuns:

Taur si Taur. Asta da, relatie solida! Sunteti atât de posesivi amândoi, iar devotamentul este atât de important pentru fiecare, încât relatia ar putea dura mult (si bine).

Tie-ti place sa poti avea încredere într-un partener – iar într-un Taur ca si tine, sigur poti sa ai încredere! Taurilor le place sa aiba timp sa-si arate sentimentele, si fiindca sunteti amândoi atât de senzuali, de "tactili" (simtul formelor este foarte dezvoltat la Taur), o sa aveti momente de vis împreuna, cu siguranta.

Taurul este guvernat de Venus, asa ca amândurora va plac lucrurile elegante, de calitate, placerile vietii nu sunt de neglijat pentru nici unul dintre voi, fie ca este vorba de a mânca sau de a face dragoste. Cei ce sunt guvernati de planeta frumusetii au o nevoie aproape instinctiva de frumos în viata. Aici o sa va întelegeti perfect : amândurora va place confortul, sunteti practici, politicosi, toleranti, si împreuna formati o pereche pentru care stabilitatea este mai importanta decât orice.
Tocmai aici s-ar putea ivi o mica problema : prea multa stabilitate, prea multa nemiscare, lipsa de initiative mai mult sau mai putin nebunesti... Taurului nu îi place schimbarea, dar uneori ea este necesara si atât de benefica. Primul pas e mai greu.

V-ar trebui putin mai multa pasiune si simt al aventurii, iar pe acesta din urma chiar ca nu-l aveti nici unul. Iar daca mai ajungeti din când în când sa va si certati, e vai si amar, nici unul nu cedeaza, amândoi sunteti caposi si va urniti greu.

Taurilor ca voi le place sa aiba timp sa-si clarifice emotiile sau sa ia hotarâri, dar, uneori, asta pur si simplu nu este posibil. Însa, din fericire, între doi Tauri asta nu va fi o problema, fiecare îl întelege pe celalalt intuitiv, ca pe sine însusi.

Sexual, cu abilitatile voastre pentru forme si senzualitatea înnascuta, totul va fi perfect, dragostea va curge lin între voi, fara revarsari sau piedici. Dar, pâna la urma, dupa un timp, unul tot va trebui sa ia initiativa si sa mai aduca o raza de imaginatie în plus, altfel lucrurile vor deveni plicticoase.

| mariusres a răspuns:

O relatie dintre 2 personae in taur e la fel ca orice relatie dintre alte 2 zodii. te-ai gandit vreodata ca pe planeta sunt aproape 7 miliarde de oameni.asta ar insemna ca fiecare grup de 500.000.000 de oameni sa se comporte asemanator pentru ca sunt in aceeasi zodie. statisticile arata ca zodiile nu influenteaza absolut deloc relatia dintre oameni, iar un taur cu un taur se poate intelege oricum pe o scara de la 1 la 10, 1 insemnandprost iar 10 excelent. daca te iei dupa asemenea superstitii ar trebui sa-ti limitezi drastic orizontul de alegere a partenerului. apropo, daca nu stiai ca prietenul tau e taur ce te faceai?

| w1zz a răspuns:

Eu cred ca ar putea fi buna cateodata rea asa sunt verisoarele mele

| vadimk a răspuns:

Cum poate fi o relatie intre doua persoane din zodia varsator si scorpion