| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot afla toate rudele pe care le am? Test ADN? Arbore genealogic?

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

MyHeritage si pe urma faci upload gratuit la GedMatch.

| Yuoia a răspuns:

Si pe cine testezi?
Arborele genealogic il faci tu, nu exista undeva.
Asa ca, incepi sa intrebi familia. Din aproape in aproape, vai afla foarte multi. Pentru "toate rudele"... cum ii afli pe cei de pe vremea dacilor?
Poti pe baza informatiilor obtinute sa-ti faci arborele genealogic.

| LastBlackNight a răspuns:

Intr-o masura toti suntem rude intre noi.ASBOLUT TOTI.Chiar si nevasta ta e ruda cu tine.Adam cu cromozomul Y

| 2420 a răspuns:

Dacă teoria cu faptul că omul provine din "Adam și Eva" este adevărată, ar însemna că toți oamenii suntem rude între noi.