| superpissy40 a întrebat:

Cum pot face roata tiganului? Dar sfoara sau spagatul?

14 răspunsuri:
| Bii26 a răspuns:

Spargatul-cu mult antrenament(cel putin 30 min inainte) si multe zile
sfoara-nu stiuconfused
roata tiganului-la fel cu mult antrenament

| nicol20 a răspuns:

Pentru mine este foarte usor trebuie sa faci mult antrenament iar sfoara cu spagatul este acelasi lucru. iar roata tiganului intoi bazinul si faci niste exerciti stand in maini si miscanduti ambele picioare in stanga si in treapta fa un timp asa iar pe urma incearca sa faci roata eu asa am invatat.Bafta

| romanionu a răspuns:

Cu cap sa nu iti rupi vreo mana sau picior
Cu greu daca nu esti buna la gimnastica
Altceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebe sa sa pui mainile sus, spre dreapta picioru drept putin ilridici, faci un asa ca cu capul in jos mergisi cu picioarele sus si te invarti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu pot sa fac toate astea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simpolu sa faci spagatu; pui un picior in fata si unu in spate si terbuie sa fii echilibrat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roata tiganului faci... mainile le pui jos si pe orma te rotesti si ti picioarele sus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roata tiganului este foarte usor eu sunt la break-dance si o fac fara maini dar sfoara si spagatul nu pot trebuie sa ma antrenez un an cas-o fac excelent

| love44katyp a răspuns:

Alta intrebare mai utila nu puteai sa pui straight face cum poti...antrenandu-te

| CreaţaWsz a răspuns:

Pentru roata fa multe exerciti stand in maini iar pentru spagatul si sfoara exerciti pentru incalzirea muschilor de la picioare cauta pe net

| CreaţaWsz a răspuns:

Pentru roata fa multe exerciti stand in maini iar pentru spagatul si sfoara exerciti pentru incalzirea muschilor de la picioare cauta pe net.

| luonica7love4 a răspuns:

Este foarte usor! Spagatul si sfoara o faci pana unde poti apoi te lasi in jos (dar trebuie sa ai un perete in spate) iar roata eu am invatat sa o fac incercand sa o fac in pat (dar trebuie unul mai mare laughing ).Eu merg la niste cursuri de dans si ne-a invatat si cum sa stam in cap si cum sa stam in maini daca vrei sa iti zic adauga-ma ca prieten. Sper ca te-am ajutat!

| vandammexx a răspuns:

Roata tiganului este foarte simpla eu sunt de 4 ani la break-dance si eu fac roata tiganului fara maini dar sfoara si spagatul nu-le pot sa le fac imi trebuie antrenament zilnic timp de un an daca vreau s-o fac excelent

| tputotipentruunu a răspuns:

Daca vrei sa faci roata tiganului trebuie sa faci in fiecare zi foarte mult antrenamen si cand simti ca esti in stare ridici mainele sus le apleci le pui pe pamant si ridici piciarele funda te rog