| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa gasesc prietene carora chiar sa le pese de mine.Am multe prietene dar lor nu prea le pasa de mine, doar cand ma intreaba daca vreau sa merg la mall cu ele.M-am saturat de fitoase care au Facebook si alte chestii. Vreau prieteni reali.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si tu nu esti fitoasa?
De ce ti-ai ales nickname-ul "irinafrumi"?
Asta este nick de pitipoanca!

Daca te astepti sa fii luata in serios, nu te mai comporta ca un copil ragaiat si cu fite de cocota, invata sa fii normala si sa te joci cu copii normali.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Crezi ca imi pasa de nickname-ul meu?! Am pus ceva la nimereala ca celelalte erau ocupate. Voiam sa mi-l pun "irina__iri".

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bineinteles ca-ti pasa, odata ce tu ti l-ai ales!
Asta inseamna ca nici macar nu esti constienta cat de fitoasa esti si tu.

De ce nu ti-ai pus numele real, daca erai o fata cuminte si cinstita?

| WaterDrop a răspuns:

Nu le pasa de tine pentru ca nu esti ca ele.Nu esti ca ele pentru ca tu gandesti mai mult.Asadar trebuie sa gasesti prietene care gandesc la fel ca tine.Ori asta, ori poti sa te cobori la nivelul lor, caz in care te vor adora.

| BlackRose03 a răspuns:

Nu mai prea exista asa ceva in ziua de azi.
Ii gasesti foarte rar si cand o faci e greu sa le obtii prietenia.
De la mine din clasa sunt singura care se poate numi o adevarata prietena.
De ce? Din clasa intai am fost exclusa de ceilalti pe motiv ca am avut cateva probleme si n-am fost inteleasa, nu am luat obiceiuri proaste de la cei din jurul meu stand in acel grup al clasei.
Nu am invatat de la ei sa injur, sa barfesc sau sa profit de pe urma celorlalti.
M-am distantat si am mers pe cont propriu.Nimeni nu vrea sa imi fie prieten pentru ca sunt altfel.
Multi cauta un prieten adevarat, dar si daca ar fi in fata lor nu l-ar recunoaste, dimpotriva, l-ar barfi pe la spate considerandu-l un ciudat.
Daca as fi stat de mica cu ceilalti copii si m-as fi adaptat as fi devenit ca ei.
Cred ca de asta se gasesc asa rar prietenii adevarati in ziua de azi...
Daca stai cu ceilalti copii de la o varsta frageda inveti sa fi ca ei si sa te poti numi un copil normal( un fals). Daca esti exclus si devii introvertit inveti sa fi altfel si sa te poti numi un... ciudat(un prieten adevarat).

| Deliiiia a răspuns:

Buna, nu consider ca ar trebui sa iti conditionezi fericirea de alte persoane. Invata sa te simti bine singura si atunci vor aparea adevaratii prieteni. Accepta-i pe cei pe care ii ai acum si invata sa-i apreciezi.

| Goddess23 a răspuns:

Cauta in mediul real prietene cu care sa iti petreci timpul, vecine colege din scoala din clasa etc. Incearca sa intri intr-un grup eventual te inscrii la cursuri de dans de teatru sau faci voluntariat si vei gasi multe persoane cu care sa ai ceva in comun si asa se vor inchega prietenii.

| Miley a răspuns:

Poate ar trebui să cauți, înainte de toate, dar și să îți pese și ție de ele, să le arăți că o faci... Doar așa vor învăța de la tine ce cauți tu la o adevărată prietene. În cazul prieteniei, nu cantitatea este cea care te ajută, ci calitatea. Mult noroc! Fii deschisă spre lucruri noi

| IJustDeath a răspuns:

Știu cum este, și la mine fac la fel.
Prieteni adevărați îi găsești greu, dar îi pierzi ușor

| Cryssy657 a răspuns:

Bună! Și eu trec prin această situație și știu cum te simți. Cel mai bine e sa analizezi cei care chiar țin cu adevarat la tine si nu te-ar da pentru nimic.Incearca sa te imprietenesti cu mai multe persoane si o sa te simti mai bine.Sau...poti sa te imprietenesti cu un baiat. Am auzit ca baietii sunt prieteni mai buni decat fetele..asa se pare...
Iti doresc mult noroc pe calea buna! Te pup!