| Alexutzul888 a întrebat:

Cum pot sa imi fac parintii sa aiba mai multa incredere in mine si sa imi dea mai multa libertate? Adica sunt baiat, am 14 ani, nu fumez, nu beau alcool si nu le-am dat niciodata motive sa nu aiba incredere in mine. Adica pnm cand ei sunt tura a 3 a si pleaca la serviciu trebuie sa ajung la 21.30 acasa desi stam in casa cu bunicii. Cand plec afara cu prietenii(de varsta mea nu mai mari) trebuie sa ajung mereu devreme la 22.30 sau ceva de genu si daca intarzii mama incepe sa urle la mine si sa ma controleze sa vada daca am fumat si din astea, iar eu i-am spus mereu ca nu fumez si ca daca vrea mergem sa facem un control la plamani, dar cu toate astea ei tot nu au incredere in mine si nu imi acorda libertate. Sau eu mereu cand ies in oras nu cer bani iar tata vine si imi da si cand imi da mai multi gen 30-40 mama incepe si zice ca sa nu imi dea atatia ca imi iau tigari si bautura dar eu inainte sa plec nu cerusem nici macar 10-15 lei.

5 răspunsuri:
| FaraNume1245 a răspuns:

Habar n-am. Oamenii sunt diferiți și reacționează diferit la aceeași acțiune.

| DanielIlie a răspuns:

Ai răbdare, încrede te în părinți, ei cu siguranță îți vor binele. Ai tot timpul din lume să-ți trăiești viața așa cum îți dorești. Nu o să regreți, cu siguranță. Baftă!

| Alexutzul888 explică (pentru DanielIlie):

Am rabdare, dar deja intrec limite. La naiba, nu e normal sa urli la un pusti de 14 ani findca a venit cu 10 min mai tarziu

| amandaflory a răspuns:

Buna Alexandru, eu te inteleg foarte bine, eu am deja 15 ani si tot imi pune tot felul de limite, cand sunt nervoasa tare tip la ei si ma cert si tot nu imi ajuta, mai rau, ca spune ca sunt sbraznica si mai imi da si pedeapsa.

| Alexutzul888 explică (pentru amandaflory):

Si la mine mai e si faza ca sunt baiat, nu prea are ce sa mi se intample, adica pnm am eu 14 ani dar am 1 80 si in jur de 75 de kg, sunt foarte solid, stiu sa ma bat foarte bine, dar ce sa le faci, daca asta mi-a fost norocul