| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa trec mai usor dupa o relatie de 2 ani si dupa multe momente frumoase, si multe momente rele cand fosta inca isi mai tine hainele si actele, si tigai, si oale la mine si nu vrea sa si le mute la ea ca nu are unde sa le puna (apropo ii o fata destul de necajita dar foarte foarte incapatanata si nici nu vrea sa ma vad sau sa vorbeasca cu mine dupa ce s-a despartit de mine)?

Răspuns Câştigător
| Hamed134 a răspuns:

Am văzut că mulți ți-au spus să îi atunci lucrurile, e total greșit să faci asta,. Dă dovadă de un om care nu e rațional, lipsit de maturitate.
Ar trebui să încerci să o contactezi și să îi spui vorbind calm că ai nevoie de spațiu și ea îți va spune clar ce sa faci cu lucrurile ei.
Dacă nu vrea să te vadă bănuiesc că are și un motiv bine întemeiat. Da’ trecând peste asta ar fi bine să îi muți lucrurile in altă parte în care nu prea circuli pana te înțelegi cu ea, să vezi ce faci cu lucrurile.
Iar ca să treci cât mai ușor peste o despărțire secretul consta în activitățile pe care le faci, important e să ai tot timpul ceva de făcut și așa treptat nu o sa te mai gândești și o sa treci peste.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti sa le dai la crucea rosie daca te incurca faci gest caritabil, abia peste 13 ani am trecut peste o despartire din trecut.

| Anonima3127 a răspuns:

Este greu sa treci printr-o despartire, cu atat mai mult dupa o relatie de lunga durata. Faptul ca isi muta sau nu lucrurile, nu te va ajuta sa treci mai repede peste pierderea suferita. Trebuie sa ai rabdare cu tine, si sa lasi timpul sa vindece ranile. Si ea, la randul ei, cand se va simti pregatita, va veni sa isi ia lucrurile.

Daca doresti sa vorbesti mai detaliat, despre ceea ce ti s-a intamplat, nu ezita sa imi scrii in privat.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Ar trebui sa ii trimiti un colet cu toate lucrurile. Tu trebuie sa iesi, petrece timp cu prietenii, fa lucruri care sa iti ocupe mintea ca sa nu mai ai timp sa te gandesti la fosta.

| cristimihailov a răspuns:

Faci o poza, le pui pe olx si ii trimiti anuntul.

Intai cu un pret minor gen 1 leu, apoi oferi gratis.

| ancaval a răspuns:

Le arunci, dacă nu le mai vrea.
Caută altă fată. Viața merge înainte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai sta cu fete incapatanate, doar iti faci viata grea. Cauta o fata de calitate. Uita de fosta. Dacanu ii mai trebuie lucrurile le poti dona la cineva. Actele de de ce nu i trebuie? Chiar asa e de tare de cap? Actele sunt importante.

| MaryMaria333 a răspuns:

Deja ti le'a facut cadou si poti sa faci ce vrei cu ele ))) Poti sa le dai mai departe cui ii trebuie
Las'o in pace. Stiu ca ii greu dar incearca sa iti iei gandul ca nu merita. Cauta'ti o fata pe masura ta care sa te iubeasca. Gandeste'te bine la ideea asta si ai sa uiti, crede'mawinking

| Reghqen a răspuns:

Fii mai rece, aruncă-le și găsește-ti altă femeie, doar nu era singura femeie pe fața pământului laughing
Continuă viața ta și nu te descuraja, cel mai probabil nu erai potrivit cu ea, începe de la capăt și nu te mai gândii la ea. Gândește-te ca nu merită sa consumi energie pentru ea, ca nu are rost, dacă deja nu vrea să te mai vadă în niciun caz e clar, asta demonstrează scarsitatea cu care a ținut la tine în ăștia 2 ani.

| mariusdaniel112 a răspuns:

Daca vrei sa treci peste asta, o faci. Daca mai este ceva de reparat si o vrei inapoi incerci da repari totul, asta daca tu esti vinovat.
Daca iti cauti pe altcineva, vei uita mai repede.