| Hazard_7428 a întrebat:

Cum pot suna international? sora mea este in finlanda si are o cartela de orange. cum pot lua legatura cu ea, am minute internationale si pe cosmote si pe orange sad cum trebuie sa prodcedez?

2 răspunsuri:
| ElenaErika a răspuns:

Ca sa iei legatura ca ea, sora ta trebuie sa-si activeze roamingul. Problema e ca daca tu o suni pe ea pe numarul de Orange, datorita faptului ca ea e in afara tarii cu roamingul activat ii va lua si ei si tie in acelasi timp, acelasi credit, indiferent cine suna. Mai bine sa-si cumpere o cartela din finlanda cu nr de acolo si astfel tu o poti suna si ve consuma doar tu din minutele internationale. Convorbiri placute!hee hee

| alessia5158 a răspuns:

Nu-ti trebuie decat numarul ei --- formezi prefixul Finlandei 00358 urmat de numarul respectiv--- vorbesti la telefon in limita minutelor alocate. Numai bine!