| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot uita de o persoana iubita? adica sa nu ma mai gandesc la ea, sa nu o mai visez...

9 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cum crezi că e posibil să uiți ceea ce iubești?
Mai întâi, impune-i inimii tale să nu o mai iubească (dar, poți?), abia apoi să încerci a o da uitării.

| SimonaQs a răspuns:

Gasesteti alte ocupatii...

| Gsix a răspuns:

Incearca sa iti gasesti alte ocupatii, mrgi la sala, alergat, fa orice iti distrage atentia, iesi cu prietenii undeva, bafta... FUNDA PLS :d:d

| IonelaMV a răspuns:

Incearca sa comunici si cu alte persoane,nu mai suferi,nu e capat de tara!
Incearca sa iti ocupi timpul cu alte lucruri, sa iesi pe afara cu prietenii, sa dansezi, sa canti, sa comunici cu mai multe persoane.
Bafta! Sper ca te-am putut ajuta! Fundita?:*

| llljk a răspuns:

De o persoană iubită nu vei uita niciodată, îţi vei aminti de ea şi cînd vei avea 70 de ani!

Cu trecerea timpului nu vei avea sentimente de iubire pentru ea, totul va fi doar o amintire. cu cît mai mult dacă încerci să te implinci în cercuri de amici, prieteni parcă te simti tot mai prost, fiidcă îţi amintestî cînd vă plimbaţi, povesteaţi şi ca nu mai poate fi lingă tine. e dureros.

Trebuie să laşi trecutul în urmă, să găseşti noi activităţi, pe viitor vei întîlni o fată care te va iubi mai mult.

| mara11654 a răspuns:

E greu de crezut da timpul chiar le rezolva pe toate..iti zic pe propria experienta, insa ti-asi recomanda sa iti gasesti o ocupatie, sa nu asculti muzica trista si sa stai alaturi de prietenii tai.Seara incearca sa te gandesti cum te vezi peste 4-5 ani.)

Bafta!

| crissu2314 a răspuns:

Pentu inceput ocupati timpul cu cat mai multe activitati, incerca lucruri noi incerca s ainteractionezi cu persoane noi etc, o sa vezi ca timpul le va rezolva pe toate
mult succes

| Raluca_1450 a răspuns:

E foarte greu sa uiti o persoana straight face iti zic din propria experienta straight face. Doar sa te atasezi mai mult de alte persoane care te fac sa razi si sa te simti in largul tau. Si sa te gandesti ca nu a fost alegerea corecta, ca a fost o greseala pe care nu o sa o mai faci. Funda big grin?

Nu cred ca ar trebui neaparat sa uiti definitiv persoana de care vorbesti, dupa cum spui tu. Cred ca ar fi suficient sa accepti ca a fost doar o etapa in viata ta, etapa care tocmai s-a terminat si care tocmai a facut loc pentru o etapa noua. sper ca am fost de ajutor big grin