| yami a întrebat:

Cum poti sa impui respect, odata ce l-ai pierdut, in fata unei persoane importante din viata ta?

Răspuns Câştigător
| andrada005 a răspuns:

Eu cred ca ar fi indicata o discutie. dar oricum e greu odata ce oamenii au o parere nu prea poti sa le-o schimbi. dar mai asteapta poate timpul va rezolva!

4 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Respectul nu se impune, se castiga!

| everystudent.ro a răspuns:

Yami, nu e totul pierdut chiar daca ai pierdut respectul. Primul pas e sa iti ceri iertare pentru lucrul care te-a facut sa pierzi respectul persoanei

| mariazet45 a răspuns:

Nu cred ca ti-ai pierdut respectu doar pentru ca ai avut unele slabiciuni si din acest motiv crezi ca e o situatie jenanta. Cred ca e vb de dragoste si aici nu cred ca are loc respectu, lasa-l incolo de respect si traieste-ti viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta incerc sa aflu si eu aproape zilnic.Si stii ce mi-am dat seama ca daca e vba de un baiat il poti castiga usor pentru ca baietii sunt foarte prosti.Si se oftica mai rau daca tu te vei schimba brusc si nu o sa-i mai permiti ce-i permiteai inaine. Fa-l sa creada ca nu ai nevoie de el Si atunci o in mintea lui o sa se creeze o idee.Ca EL are nevoie de tine.