| DeeaCarmen a întrebat:

Cum poti sa scoti pe cineva din friend zone si sa deveniti un cuplu?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti!
Oamenii nu-s papusi si nu-i poti manipula sau impune, sa te placa, daca nu simt nimic pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca are un minim de inteligenta si respect de sine, nu ai cum.

| johnnny123 a răspuns:

Cuptoarele cu microunde vin cu manual, relațiile interumane nu.
Crezi că există o rețetă universală care se aplică în toate situațiile tuturor oamenilor?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu esti în poză? Ce varsta ai?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ce...
Si stai asa, ca nu cred ca intelege nimeni daca e legat de tine si de cineva care este in asa zisul "friend zone" al tau (ca doar folosim porcarii in engleza pana ne ies pe nas) si tu nu stii cum sa il scoti de acolo (ca e obiect) si sa ti-l faci iubit, desi nu cred ca e posibila varianta asta. Sau in care el te are pe tine in friend zone si tu incerci, tot la fel, sa ti-l faci iubit. Iar legat de aceasta ultima varianta... nu e o reteta pe undeva scrisa si cu asta ai reusit. Nu e un animal, nu vrea si nu vrea, asta e. Daca il faci sa te placa bine, poate o sa te placa si atunci ai o sansa. Daca nu, nu.

| TheLightWolfKK a răspuns:

In primul rand ar trebui sa ii arati ca il placi. Sa vada cat de mult il placi. Ai putea sa te dai drept cineva ce nu esti. Ca nu o sa fie bine, o sa te minti pe tine insuti. Pur si simplu arata-i cum esti si dupa ceva timp il intrebi daca vezi ca nu face chiar nimic sau face ceva mai vizibil ii zici cum ar fi ss fim impreuna
Sper ca te-am ajutat si baftaaa!

| Violleta2022 a răspuns (pentru TheLightWolfKK):

Eu spun sa nu te bagi, ca tu ai doar 15 ani si lipsa totala de experinta, ca sa dai sfaturi aici.
Copilariile cu care o indemni, nu functioneaza la adulti si risca sa o scuipe imediat afara, blocand-o.

| anonimg a răspuns:

Deveniți cuplu dacă amândoi sunteți pregătiți pentru căsătorie. Altfel o să vă fi dorit să fi rămas în continuare în friend zone.
Recomand cartea: https://www.viatasisanatate.ro/iubeste-inteligent

| Bizon95 a răspuns:

Foarte simplu, il apuci de guler, il tragi spre tine si il saruti pe buze
mai stai in friend zone dupa aia big grin
de ce o fi viata asta asa de complicata?!? si noi o complicam si mai rau?!?

| Mosotti a răspuns:

Nu poti, daca te placea, nu intra in friend zone de la inceput, daca a intrat acolo, e clar ca nu te place si asa va ramane treaba. Cand te atrage cineva, imediat vezi ca te atrage fizicul, nu iti trebuie 7 ani.