| oricine a întrebat:

Cum poti uita o persoana pe care o iubesti enorm?!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista uitare, ci doar ignorare, cu sau fara voie. Timpul le rezolva pe toate, dar nu definitiv.

18 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Libelle a răspuns:

Ca sa uiti trebuie sa ierti,asta in cazul in care consideri ca persoana aia ti-a facut rau.O ierti,nu mai nutresti ura,frustrare,intriga,si altele...dai la o parte sentimentele astea si le pastrezi la inceput pe cele frumoase

Amintirile,vorbele,pe el/ea asa cum iti placea,si iti amintesti razand fara regret.dupa fiecare dezamagire mereu trebuie sa iti zici ca nu a fost degeaba,nicio experienta nu e degeaba.
si nu poti sa uiti. poti sa nu te mai gandesti,sa iti permiti fara nicio vina sa iti placa de altcineva,sa te simti atras/a,dar nu uiti nimic pentru ca daca uiti nu ai invatat nimic.

e important sa nu fii singur/a in lupta asta cu sentimentele,sa aipe cineva sa te sprijine,un/o prieten/a care sa-ti ocupe timpul, sa iti ridice moralul cand ti-l pierzi...

Nu cred ca reusesti nimic fara sa vrei. daca tu iti doresti din tot sufletul sa treci peste, sa nu te mai lasi afectat/a de ce-ti duce inima si intrebarea asta nu e pusa intr-o stare trecatoare...dorinta invinge.

| katy a răspuns:

Fa-ti o alta relatie,iesi in oras si alearga, fa jocuri cu pritenii rade-ti glumiti, mergi in club.nu stiu ce varsta ai de asta iti spun cate putin din toate

| Honeybunny a răspuns:

Cu trecerea timpului.sad

| buterfly a răspuns:

Pff...Sti toti avem tendinta sa spunem ca este greu, si nu spun ca nu este, dar daca vrei cu adevarat sa uiti o persoana o sa o poti face!
Fa activitati cat mai placute gen: asculta muzica, iesi cu amici la o plimbare, la un suc, etc...
Incearca sa nu mergi prin locurile in care mergeai cu pers respectiva si scapa de tot ce iti aduce aminte de pers respectiva...
Nu contest faptul ca nu e greu pentru ca si eu am trecut prin asa cevastraight face dar pentru ca mi-am dorit din tot sufletul sa trec peste am si reusit. Acum sunt cu altcineva de ex si am uitat de cealalta pesr!
SucceS!happy

| Enigmă a răspuns:

Terminati toti!
Daca iubesti o persoana, nu poti scapa de ea, deoarece iubirea adevarata e eterna.
Dar iubirea adevarata chiar daca va e greu sa credeti, se gaseste foarte rar.
Deci te sfatuiesc sa nu te mai gandesti deloc la ea, si cu timpul va trece.
Daca nu trece inseamna ca o iubesti cu adevarat, deci arunca-te de pe o stanca cu capul inainte, astfel iti vei pierde memoria si vei uita.

Numai bine! >big grin

| ταξιδιώτης a răspuns:

Niciodata nu vei putea asta, doar sentimentele se mai atenueaza cu timpul.

| giuly a răspuns:

Ce bine ar fi sa putem da click dreapta pe creier si sa existe o functie 'remove all'...

| stresat a răspuns:

Nu ai cum. Doar poate in multi ani.

| iulia7621 a răspuns:

"ochii care nu se vad se uita"dar nu prea e adevarat, pentru ca amintirile raman mereu si cu cat vrei sa uiti cu atat iti vine in minte acea persoana

| habibi2012 a răspuns:

E cam greu sa uiti pe cineva pe care iubesti lasa timpul sa treaca si peste un timp cautati pe altcineva eu cand m-am despartit pe un om care l-am iubit am lasat 20 zile sa treaca am crezut ca ne inpacam si in a 21 zi am sunat pe pers care mi-a dat nr de tel cand eram cu acea pers care am iubit-o si acum sunt foarte fericita cu aceasta pers m-a inteles m-a intelege si il iubesc enorm

| Anne12345 a răspuns:

Nu o poti pe moment! poate cu trecerea timpului

| Chipixz a răspuns:

...fa un lucru care nu-ti aminteste de acea persoanawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti uita o persoana pe care o iubesti enorm. Pur si simplu. Poti arunca tot ce tine de ea,poti rupe orice legatura cu ea,asta insemnand ca rupi la exterior tot ce are legatura cu ea.Pot trece ani. Dar in interior nu se schimba nimic, persoana aceea ramane acolo orice s-ar intampla. Nu o poti uita, incearca doar sa privesti totul altfel.Mie mi se pare imposibil sa ramai prieten cu cineva la care chiar ai tinut cu adevarat. Totul sau nimic.

| Karamell a răspuns:

Din pacate pentru tine, nu poti uita niciodata pe cineva pe care il iubesti nespus. Bineinteles, poate ca, cu timpul, sentimentele nu vor mai avea aceeasi intensitate, insa amintirea celei/celui drag nu se va sterge niciodata din memoriehappy

| wolfy_8763 a răspuns:

Daca nu esti iubit/a de persoana respectiva, cu siguranta ai dat de cea gresita si sa stii ca undeva in lumea asta, ai sufletul tau pereche, dar trebuie sa ajuti si tu destinul...adica sa nu te mai gandesti la acea persoana, care te a dezamagit.Am avut o situatie asemanatoare :am avut o relatie timp de 1 an si 6luni, dupa care el m a inselat.am crezut ca il iubeam,, dar dupa doar 2 luni am dat de cineva care mi a schimbat viata, am ramas impreuna din prima zi in care ne am cunoscut si ne intelegem foarte bine...acum pot spune ca intr adevar iubesc si sunt iubita, ba chiar avem de gand sa ne casatorim. Daca ai sa privesti in jur ai sa observi ca vei avea sanse sa dai de persoana cu care sa iti petreci tot restul vietii