| SofiaAbigail a întrebat:

Cum preferați sa fie o fata la aspect si caracter? (mai detaliat)

14 răspunsuri:
| baru a răspuns:

La superlativ.

| sabin89 a răspuns:

Nu as pune mare accent pe asprct, ci pe felul de a fi mai mult. Să nu fie îngâmfată, să nu fie sarcastică... într-un cuvânt, să fie agreabilă.

| RAY a răspuns:

Aspect fizic sa fie draguta, de caracter nu am ce sa afirm, m-am convins ce caracter aveti

| NLS a răspuns:

Caracter: un melanj de naturalețe, sensibilitate, demnitate, responsabilitate, optimism,... o persoana cu suflet deschis și un zâmbet natural pe chip, care sa îți facă ziua mai frumoasa prin simpla ei prezenta.
Și sa nu fie extrem de cicălitoare, vanitoasa, profitoare.

In rest, trăsăturile fizice sunt mai puțin importante.
Apreciez o voce normala, nu una foarte răgușita și groasa.

| iamprettybored a răspuns (pentru NLS):

Vrei să zici... să nu fumeze?winking

| NLS a răspuns (pentru iamprettybored):

Uite cine știe... happy

| mentholinks a răspuns:

Sa ma atraga si sa-mi raspunda cand o intreb ceva.

| Plato a răspuns:

Aspectul e irelevant intr-o relatie, bănuiesc ca la asta te referi. Cat despre caracter, trebuie sa fie in primul rand feminina, adica sa nu vorbeasca vulgar, sa nu fie vulgara in general, sa nu bea ca un barbat, ci chestii finute si cu masura etc.; sa nu fumeze, sa fie o "lady" cum s-ar zice. Absolut necesare sunt fidelitatea, loialitatea, respectul, încrederea intr-o relatie. Trebuie sa fie inteligenta (nu neaparat doctor in literatura, dar sa nu pierd un an din viata la fiecare replica a ei).
Nu as accepta lipsa niciunui element din lista de mai sus.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Cat mai aproape de 90-60-90 si cat mai docila.

| Endoryus a răspuns:

Caracter? Nu una care are impresia ca ii se cuvinte totul doar pentru ce are intre picioare. Una care nu isi pierde viata in cluburi. Una care stie sa atraga atentia dar nu prin haine de prostitu@ta ci prin comportament frumos. Un caracter sculptat mai frumos, nu o drama queen care boceste ca nu merge Facebook. Si mai sunt o gramada de spus dar cine are chef.

| Alexuţ02 a răspuns:

Caracter : Înţelegătoare. sinceră, fără crize de gelozie înainte să aibă dovezi, calmă din fire dar nici să fie genul ăla "bleagă" să zic aşa, grijulie dar nici la modul bonă.

Iar la aspect e greu să descrii o persoană iar tu cea care ai pus întrebarea să ţi-o imaginezi fix cum o am eu în cap, aşa că n-o să fac descrierea asta.

| Vvistula a răspuns:

La aspect ca fata din poza de profil, sa fie o fata inteligenta si puternica psihic, sa aibă atitudine și să nu fie o bleagă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

șmecheră

| Raducons a răspuns:

Prefer ca o fata sa fie frumoasa, aranjata si vesela, sa nu se planga mereu de ceva sau de cineva si important ar fi sa stie sa faca si ea ceva din care sa faca bani.