| anonim_4396 a întrebat:

Cum putem lua viza pentru turcia

8 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Viza pentru turcia se ia direct din vama... din cate stiu costa 10 euro si nu e o problema sa o iei daca nu ai restrictii de intrare in aceasta tara.In Turcia se circula cu Pasaport din cate stiu

| simona24 a răspuns:

Nu iti trebuie viza pentru Turcia...doar buletinul sau pasaportul.

| miriam a răspuns:

Cu pasaportul direct din vama, e valabila 3 luni si costa in jur de 20$

| baba a răspuns:

Moiadaniela are dreptate. Dacă eşti de cetaţenie română viza se ia direct de la vamă. Am fost în 2008 cu trenul în Turcia şi pot spune că ne-au pus să ne dăm jos la vamă şi să stăm la coadă pentru a ne plăti viza. De fapt ea constă într-un timbru lipit în paşaport.

| sabina a răspuns:

Ce notionalitate ai?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am fost cu avionul si am platit la ei inainte de a iesii din aeroport.costa 10 euro, cu valabilitate de o luna. e pur si simplu un timbru lipit pe pasaport.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum este vama la intoarcerea in romania? se mai face vreo vama in bulgaria? care sunt punctele de cotrol la intoarcerea din turcia cu trenul?

| AdrianSteauaL2 a răspuns:

Pentru Turcia nu trebuie viza prin ambasada. Se pune doar viza la vama adica stampila pe pasaport.