| alexx22 a întrebat:

Cum reactionati atunci cand aflati ca o anumita persoana din anturajul vostru tese intrigi care sa va denigreze iar cand o descoperiti, incepe sa va jigneasca, chiar sa va insulte?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ii zic sa termine, daca nu aplic metode mai drastice si ajunge sa chelacaie ca un caine calcat de tren.

neluL
| neluL a răspuns:

Nu reactionezi! Asa este mai bine. Eu am o vorba''Nu te pune cu prostul, ca te aduce la nivelul lui si te bate cu experienta''.

| sabin89 a răspuns:

E mai bine sa previi o boala decat sa incerci dupa aia sa o vindeci. Asa spun doctorii. De ce ai ajuns in anturajul asta? Trebuie deschis bine ochii atunci cand ne alegem anturajul. Nu stii cum e vorba: Spune-mi cu cine te insotesti ca sa-ti spun cine esti. Acum, daca faptul e implinit, trebuie sa vezi ce mai poti face, sa iesi incet-incet din acest anturaj si sa iti cauti alti prieteni, care se potrivesc cu tine. Pe de alta parte, datele oferite de tine sunt insuficiente. O alta vorba spune ca de unde nu e foc nu iese fum. Poate ca unele lucruri pe care le spune ea sa fie adevarate. Noi nu stim. In cazul asta, situatia se schimba. Fiecare problema e unica in felul ei. Si se rezolva in functie de circumstante.

| alexx22 explică (pentru sabin89):

Nu iese foc fara fum, dar in cazul meu chiar nue real nimic din ceea ce spune.cred ca e o persoana stupida si invidioasa.

| CrissuCristina a răspuns:

O injur rau de tot, pana nu mai zice nimic si, logic ca nu voi mai vorbi cu ea pana isi cere scuze, pentru ca atunci cand isi va cere ea scuze si eu ii voi cere scuze pentru ca am injurat-o. big grin

| mixxjim a răspuns:

Nu prea ai ce sa-i faci, singura spui cum reactioneaza. cum nu poti sa-i rupi capul, o ignori, ca fiecare pasare pe limba ei piere laughing daca se oboseste sa teasa intrigi sa te denigreze pe tine inseamna ca-i esti superioara (si se oftica), ramai asa! succes!