| Nunsjfnamgjcmammergenicimacarnumelenuamniciunnume a întrebat:

Cum sa convingi o fata sa te combine cu cea mai buna prietena a ei? (E o întrebare de plictiseala., dar totuși poate mă va ajuta)

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Pai daca fata nu are ganduri cu tine, adica nu te place in sensul ca te-ar vrea de gagiu, atunci iti va face cunostinta sau va pune o vorba buna pentru tine, daca in schimb are ganduri pentru tine nu va pune vorbe si nici nu iti va face lipeala cum se zice.
Am trait cazuri de genul de aceea stiu cam cum gandesc femeile/fetele, am zis ca am o idee, sa intelegi o femeie cum gandeste la modul sa o intelegi perfect nu ai cum, ca-s mult diferite de noi barbatii.
Deci tot ce poti face tu este sa ii vorbesti frumos si sa o rogi sa vorbeasca cu acea fata daca vrea e ok daca nu vrea iarasi nu ar trebui sa fii prea tare afectat.
Ai si planul B, daca nu vrea ii zici dar nu vrei dragostea mea sa iesim impreuna undeva? laughing

4 răspunsuri:
| FerLin a răspuns:

Daca nu vine de la sine, nu e o idee buna sa pui pe cineva sa intermedieze. Ori merge, ori nu merge!
Din reactiile fetei pe care o placi, poti sa-ti faci repede o idee despre sansele pe care le ai. Asta daca vrei un rezultat rapid.
Daca ai timp si rabdare, nu te arata disperat si las-o pe ea "sa te descopere".

| Nunsjfnamgjcmammergenicimacarnumelenuamniciunnume explică (pentru FerLin):

Pai gen...ce reacții ar trebui să aibă?

| FerLin a răspuns (pentru Nunsjfnamgjcmammergenicimacarnumelenuamniciunnume):

Fiecare fata reactioneaza in felul ei. Reactiile ar trebui sa fie clare pentru tine.
Crede-ma, daca te place, mai ales cand si tu o placi, nu ai nevoie de multe semne ca sa fi sigur ca te place.

| darrio2007 a răspuns:

Dar daca acea fata te place pe tine, crezi ca te va combina cu alta?