| SERIALS a întrebat:

Cum sa devin un om fericit?

Răspuns Câştigător
| Sakura13574 a răspuns:

Hmm...o intrebare cam dificila.Dar pe scurt, cred ca ar trebui sa fii tu insuti si faci lucrurile care iti plac si te definesc. Uneori tindem asa de mult sa ne comportam asa cum ar vrea societatea sau cei din jurul nostru, sa ne ridicam mereu la asteptarile lor si ne este frica sa facem ceva ce nu le-ar placea.Asa ne pierdem pe noi insine. Daca tot ti-a fost data aceasta viata, traieste-o.Pentru ca multi oameni doar exista, si atat, fara sa realizeze ca nu traiesc cu adevarat. Oricum, banuiesc ca fiecare are o definitie proprie a ceea ce inseama,, a trai cu adevarat''.Eu ti-am spus cum vad eu lucrurile.
O zi frumoasa!

9 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Un om este fericit cand nu se mai gandeste la fericire.

| Andreeush a răspuns:

Făcând ceea ce îți place.

| SilentRain a răspuns:

Fumează marijuana

| Plato a răspuns:

Fericirea e o alegere. Pur si simplu fii fericit, nu ai nevoie de nimic pentru asta.

| laSoledad a răspuns:

Dar tu stii de ce vrei sa devii fericit?
De ce vrei sa devii fercit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa îți faci o laba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand canalul de yt "improvement pill"
Este un canal educativ.
Cu scopul de autodezvoltare... chiar ieri am vazut un videoclip fix despre ce vorbești tu.
O sa iti dau un link
https://youtu.be/pRynMDAKrvI
Sper ca iti va fi de folos

Răspuns utilizator avertizat
| vjr1979 a răspuns:

Sa te bucuri de lucrurile marunte, sa nu fi dependent de ceva/cineva, adica sa te simti liber, sa calatoresti, sa fii multumit de ce ai sau esti. As zice chiar ca a fi sanatos poate fi suficient sa te simti fericit.