| Marin_Luminita_1974 a întrebat:

Cum sa fac ca un baiat sa ma placa? Ps :am banchet anul asta pentru ca sunt a 8, deci va rog ajutati-ma chiar plac acel baiat si nu vreau sa fiu respinsa, cum sa ii spun intr-un mod frumos ca il plac ca sa ma placa si el?

10 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Incearca sa-l cunosti pe acest baiat in primul rand. Poate ii ceri sa invatati impreuna ca sunt sigur ca aveti ce studia.
Apoi vezi cei place si incearca sa vezi daca sunt metode sa va intersectati.
E greu sa faci pe cineva sa te placa. Fii tu insuti si cauta sa comunici cu el iar foloseste examenele ce vor veni sa petreceti timp impreuna.
Nu te simti respinsa daca cineva iti spune ca-I place de altcineva. Inseamna ca nu ai gasit baiatul care ti se potriveste.
Incearca sa fi mai mult un prieten decat iubita si vei avea de castigat.

| Adry05 a răspuns:

Nu exista asa ceva, te place sau nu, nu-i influentezi decizia prin modul de a-i spune ca-l placi.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti a faci pe nimeni sa te placa, daca persoana respectiva nu te simpatizeaza.
Daca baiatul ala te place, cu siguranta va veni sa-ti spuna.
Ideal este sa nu-i spui tu nimic, ca risti sa te faci de rusine prin respingerea lui. Ai rabdare doar si daca te place, iti va spune el.

| Andreeush a răspuns:

Dacă el nu te place nu ai cum să îl obligi.
Iubire cu forța nu merge.

| Plato a răspuns:

Ai examen anul asta, pentru ca esti a 8a. Asta conteaza. Vezi sa nu fi respinsa de liceu, nu de baiat.

| OrdanKarris a răspuns:

Nu poti forta un om sa te placa.

| DanyDav a răspuns:

Cred ca te cam grabesti, sunteti de aceiasi varsta?

| User23434 a răspuns:

Daca nu te place degeaba ii spui tu vorbe pompoase

| Foreveryoung1548 a răspuns:

Bună! Având în vedere că esti pe clasa a 8-a trebuie sa te pregatesti prima dată pentru evaluarea natională ( examen). Dacă îti doresti să cuceresti acest băiat trebuie sa fi tu însuți, încearcă sa pari vorbareată cu el, află ce lucruri aveti în comun, la banchet poti sa îti iei o rochită drăgută dar sa nu fie foarte decoltata sau mai stiu eu cum, dacă o sa fi respinsă nu are nimic, esti pe clasa a8-a mai ai timp?

| 1455823 a răspuns:

Te duci cu el la baie și? laughing