| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa fiu o fata frumoasa

Răspuns Câştigător
| Swabia a răspuns:

Fetele/femeile toate sunt frumoase! ...De fapt toti oamenii sunt frumosi! Eventual neingrijiti sunt!sad...atat din p. d. v. d fizic cat si psihic!winking

132 răspunsuri:
| mihalitza a răspuns:

Frumusetea este in ochii privitorului! Daca iti gasesti pe cineva care sa te iubeasca, pentru el vei fi cea mai frumoasa...Nu iti ramine decit sa te ingrijesti, sa te imbraci frumos si sa fii mereu bine dispusa...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti o fata frumoasa! frumusetea vine din interior! de cate ori nu intalnim oameni al caror chip nu este deosebit, dar cand ii cunoastem, cand stam de vorba cu ei, le descoperim inima si mintea, ne trezim excamand: ce femeie frumoasa! ce barbat deosebit! Dumnezeu ne-a facut pe toti frumosi, trebuie doar sa lasam la vedere partea frumoasa...sufletul. deci, capul sus, esti frumoasa!

| Adry a răspuns:

Ca sa devii o fata frumoasa trebuie mai intai sa fii fata. Daca indeplinesti conditia de mai sus

| Adry a răspuns:

... este de ajuns.
(am trimis din greseala mesajul fara sa-l termin)

assiris
| assiris a răspuns:

Depinde ce intelegi prin a fi frumoasa. Frumusetea exterioara este ceva care trece. Frumusetea interioara insa este eterna

| astertix09 a răspuns:

Ce te-a determinat sa devii in viata doar o fata frumoasa?

pupimik
| pupimik a răspuns:

In primul rand frumusestea vine din interior.
Totusi...frumusetea exterioara se poate retusa in cazul in care nu este pe placul tau.
In primul rand ar trebui sa faci o vizita la un salon de infrumusetare.Schimbi freza, iti faci manichiura, mediciura, masaj.Pensat, tratament facial in functie de tipul de ten si in functie de varsta. Daca esti adolescenta iti recomand un tratament pentru accne chiar daca ai cateva puncte negre. Epilat. Te duci la solar. Te apuci de sala si faci si sauna.
Odata ce ai facut toate astea...se va vedea diferenta.De sala, si sauna trebuie sa te tii intruna. Epilatul si tratamentele faciale- lunar. Manichiura, pedichiura, pensatul- tot la 2 saptamani.
La solar mergi pentru inceput din doua in doua zile. Incepi cu 3 minute daca nu ai mai fost pana acum sau direct cu 6 daca stii cum iti reactioneaza pielea si nu e sensibila incat sa te arzi. Cand ai culoarea pe care o doresti (vezi sa nu mergi prea mult sa fii gretos de neagra) vei merge doar saptamanal sa stai 10 minute pentru intretinerea bronzului.

Parul conteaza foarte mult. O fata cu un par uns sau prea uscat nu va fi niciodata frumoasa. Nu conteaza cat de des ti se unge parul...acesta trebuie sa fie mereu curat.Chiar daca asta inseamna ca te speli tot la 2-3 zile. Daca ai par uscat foloseste balsam de par &masca penntru par uscat.
Succes!

| Adry a răspuns:

@pupimik. Nota! te rog...
@assiris. Ca sa ajungi la frumusetea interioara trebuie sa profiti de cea exterioara. Nu cred ca tu te-ai intalnii cu o persoana care nu este pe placul tau din punct de vedere fizic. Deci, sa lasam teoria asta ca nu mai tine.
Intrebarea ta poate fii interpretata in multe feluri. Cum a spus @pupimik e bine dar daca nu beneficiezi de sume cu 3 zero-uri eu zic sa incerci sa faci acasa.
Cel mai bun sfat m-i se pare cel a lui @mihalitza cu care sunt de acord.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Intrebarea este curioasa, sincer...Cum adica ...cum sa faci sa fii frumoasa? Crezi ca fetele sau femeile care isi modekleaza look-ul prin interventii chirurgicale devin mai frumoase? Unele chiar sunt de compatimit...este ceva artificial si sare-n ochi. De ce vrei sa fii mai frumoasa? Pentru tine sau pentru ceilalti? Eu consider ca sunt situatii cand ar trebui sa se intervina atunci cand ceva este foarte vizibil...si acest lucru doare...atat! In rest...mofturi si bani aruncati! Mai bine ne-am infrumuseta sufletele...si asta nu costa! Fii sigura ca este mai de valoare decat o operatie estetica sau orice tratamant de infrumusetare si tine pana la sfarsitul vietii...Important este sa te respecti, sa fii decenta, sa nu fii vulgara...astfel fii sigura ca multi barbati te vor admira...frumusetea este trecatoare!

| anonimvirtual89 a răspuns:

Are dreptate oliana.nu frumusetea conteaza ci ce e in sufletul si in inima tawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa ma invatati cum sa fiu frumoasa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu

| gege a răspuns:

Pupimik cel mai probabil isi permite, poate o tin buzunaru pe parintii, prieteu, sotu sau pe ea.nu orice isi poate permite ce a enumerat, insa te poti stradui sa faci cateceva, macar in casa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci ce sa fac ca sai impresionez pe unii baieti

| anilorak123 a răspuns:

Salutik, ca sa fii frumoasa, in primul rind trebuie singura sa te apreciezi, si sa zici :sunt cea mai frumoasa! fiecare femeie este frumoasa in felu sau:care la infatisare, care la corp, care la minte, care la suflet, insa pentru o fata cel mai important lucru care te face frumoasa este:1)intelegenta-hainele aranjate bine, cu gust, parul ingrijit...2)mindria de fata 3)MINTEA, este o vorba mintea si intelegenta fac mai mult ca frumusetea! zimbeste si bucurate de viata si iubestete pe tine insuti!

| Jo_Jo_Miss a răspuns:

Buna.Sa stiti ca am citit niste raspunsuri f bune.Eu am numai 12 ani.Intotdeauna mama si cei din jurul meu mi-au spus ca sunt f frumoasa, dar eu cred ca spun asta doar ca sa nu ma supar eu.Chiar de sunt la o varsta destul de mica, eu nu am primit niciun compliment de la vreun baiat, in schim alte fete(pe care eu le consider mai frumoase)primesc o gramada de cmplimente, chiar si flori si ciocolata etc.Eu sunt pe cls a 5-a B, iar in clasa a 5-a A sunt o multime de fete pe care eu le invidiez dar le si urasc pentru ca se dau prea mari.Cand ies in pauza si ma joc volei cu fetele din cls mea si alte jocuri, cateodata mai vin si ele sa se joace iar eu cu gandul ca sunt imbracata urat sau nu stiu sa ma joc respectivul joc plec de acolo inainte sa se apuce sa ma barfeasca. Iar cam asa imi petrec eu pauzele...stant in clasa.Stiu ca am o parere proasta despre mine si de multe ori am incercat sa nu le bag in seama dar deageaba.Simt ca eu sunt un mare nimeni.
Delia...:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa ai incredere in tine si sa fii cat mai naturala.la mine a functionatwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci toata lumea are ceva frumos in el...si frumusetea vine intotdeauna din interior...fi tu insati si cine te iubeste te iubeste oricum ai fi tu ....id meu este gabriella_gaba ma poti contacta daca vrei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ingrijestete big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai... in primul rand trebuie sa faci o baie in spuma rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor, upa care iti faci manichiura pedichiura te duci la coafor, te dici sa iti cumperi haine noi si te machiezi te imparfumezi si pleci la agatat rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi fiecare are frumusetea lui...trebuie sa stii sa te faci frumoasa...nu exista femeie urata, ci doar neingrijita...si mai e si faza cu banii...ai bani... le faci pe toate...crezi ca astea pe la tv, chiar asa sunt? nicidecum...sedinte peste sedinte, oparatii peste operatii...etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai sa te simti bine sa manaci bine cat te tine stomacul ca daca esti fericit/a o sa fi cea mai frumos/a

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai machiaza te du-te si punet masca de fata la salon du-te la cuafor fai si tu mai multe casa de vii o fata frumoasa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Frumusetea fine din interior cea sau cel care te iubeste va veda frumusetea cu alti ochiii

| veronika a răspuns:

Ca sa fii frumoasa trebuie sa ai par mare, sa fi slaba, sa te imbraci frumos si sa te machiezi cu masura.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De fapt toate fetele sunt frumoase

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa fii o fata frumoasa trebuie sa ai incredere din interior ca de acolo vine toata frumusetea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai in primul rand inainte de toate trebuie sa fii o fata ingrijita si curata. apoi trebuie sa te impaci cu tine... sa iti accepti defectele, sa te bucuri de calitatile pe care le ai, si totul vine mai mult din interior. conteaza foarte mult sa zambesti... asa lumea te va accepta mai usor. trebuie sa fii vesela, sociabila. apoi. daca nu te simti impacata cu tine.umbla un pic la stilul vestimentar... par.si machiaj.in orice caz sa stii ca esti frumoasa pentru ca esti fata. pup

| monik_5641 a răspuns:

Scumpika delia12 vreau sa-ti spun ca nu trebuie sa te inchizi in clasa pentru ca nu te simti la fel de frumoasa ca cele din A. Iti spun din proprie experienta: daca ai tai spun ca esti frumoasa asa si esti, iar peste cativa ani vei vedea ca cei ce le faceau complimente celor din A vor ramane inmarmuriti de cum vei arata tu. Trebuie doar sa-ti pastrezi sufletul curat de copil de 12 ani, iar cand vei ajunge la 17-18 vei citii 2-3 reviste de moda si tips-uri de frumesete si vei vedea. Ai incredere in tine.
Iar in privinta celor care spun ca frumusetea vine din interior... sa fim seriosi. Inseamna ca nici una dintre voi nu aveti oglinzi in casa, sau accesorii de purtat, sau farduri, etc pentru ca nu aveti nevoie de ele. Doar frumusetea vine din interior.
Cum sa faci sa fi o fata frumoasa... sa ai incredere in tine si sa te ingrijesti, respectiv sa-ti vopsesti parul daca esti carunta, sa folosesti o crema hidratanta, sa te epilezi, sa fi curata, sa nu te plangi de celulita din moment ce nu faci nici un strop de miscare si mananci numai D-zeu stie s. a. m. d. Nu cred ca pentru asta ai nevoie de un portofel gros, doar de vointa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"frumos" este un cuvant pretios, iar o femeie ca sa fie frumoasa trebuie sa fie frumoasa atat in interior cat si in exterior, ceea ce e greu dar e posibil