| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa fiu o fata frumoasa

Răspuns Câştigător
| Swabia a răspuns:

Fetele/femeile toate sunt frumoase! ...De fapt toti oamenii sunt frumosi! Eventual neingrijiti sunt!sad...atat din p. d. v. d fizic cat si psihic!winking

132 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Frumusetea vine din interior

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu fiecare om se inaste perfectdar fiecare om este frumos in felul lui eu am o fata in clasa cu mine care cei lanti copii o jignesc si ea este foarte desteaptasi blinda ea mereu plinge cind copii rid de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prin ingrijirea corpului tau

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai fi amuzanta si prietenoasa cu toata lumea, si chiar daca nu esti spectaculos de draguta, ai grija sa fi totusi cu un corp de dai toti baietii pe spate si atunci nu va conta prea mult aspectul fetei, dar nu trebuie nici sa te neglijesti pentru. ca nu strica sa fi mai frumoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toti sunt frumosi, nimeni nu este urit si nu poti sa fi cea mai frumoasa sau cea mai urita, important este sufletul omului, dar nu infatisarea. daca vrei sa fii si mai frumoasa la infatisare, atunci ai grija de tine, imbracate in haine care iti sta comod si frumos.si fii tu insusi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu ce sa spun ::: eu cred ca toti oameni sunt frumosti doar putin neglijati si aceia sunt oameni care din punct de vedere financia sunt mai "" slabiti" pentru ca cei care au mai multi bani isi pot permite mai multe ::: creme, produse de ingrijire a tenului s. a.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prin compoarament si sa te aranjezi foarte frumos
trebuie ca si tu sa crezi ca te aranjezi cel mai frumos

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa te ojezi sa te rujezi sa te dai cu parfum sa iti faci parul ca sa il dai pe spate pe baiatul tau

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am aceeasi problema...am 14 ani si nu ma consider aproape deloc frumoasa, am prietene mult mai frumoase care mereu primesc complimente de la baieti, si eu primesc dar nu cum primesc celalalte fete, am facut mari eforturi si acum se vad adica am slabit considerabil, am grija mereu ce si cat mananc, sunt mult mai prietenoasa si zambesc dar am inceput sa am din ce in ce mai des depresii pentru ca eu nu sunt placuta de baieti...si as vrea sa nu mai sufar atata, ajutati-ma va rooog!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa fi u insati.big grinAscultama draga daca vrei sa fi draguta si frumoasa trebuie sa te ingrijesti cum sti u mai bine:-X astai sfatul meu altul n-amtongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Ma numesc Maria si am numai 13 ani Vreau sa spun ca nici eu nu ma consider stiu eu cine Pentru ca nu am incredere in mine, totimpul spun ca sunt o fata urat si ca mai bine nu as fi existat pe pamant totimpul imi reprosez cuvinte urate Prieteni si parinti imi spun ca sunt frumoasa dar mi-e nu mi se paresadsadsadPoate pentru ca nu am incredere in mine chiar nu stiu As vrea si eu sa fiu mai frumoasa de ex am o colega in clasa e f frumoasa Dar totimpul se crede cea ce nu e si imi reproseaza pe la spate numai cuvinte urate sadsadsadcryingcryingcryingDin cele ce am citisper sa imi prinda bine offfsadcryingsadsadsadsad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa faci sport

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inteleg... tu te refereai la aspectul fizic. dar toti spun lucruri adevarate, toti oamenii sunt frumosi in felul lorhappy pentru ceea ce te roade pe tine te-as sfatui sa iti iei creme sau farduri care sa ti se potriveasca, sa mergi la un salon de infrumusetare sa iti rezolvi micile "defect" pe care crezi tu ca le ai. succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa ai grija de imaginea ta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oameni buni treziti-va! Frumusetea fizica si sunt sigura ca la ea se refereau tipele cand au accesat site-ul NU vine din interior! Da intr-adevar e ok sa ai sufletul curat si inima mare dar asta nu inseamna ca esti placut si la vedere. Oricum daca nu te-ai nascut frumoasa aia a fost sa fie, fi multumita ca esti sanatoasa si intreaga dar nu uita sa te ingrijesti ca la urma urmei asta conteaza cel mai mult.Ad vrea totusi sa spun ca la urma urmei nu doar frumusetea atrage ci sex-appealul.Cunosc persoane nu prea frumoase ca sa zic finut,laughing care au un succes nebun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toate femeile sunt frumoase in felul lor ce atatea prosti cu parul ca el reprezinta totul frumusetea e trecatoare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In orice caz. frumusetea si intretinerea necesita bani. Sunt perfect de acord cu ce a spus Pupimik. Cat despre cei care spun ca frumusetea exterioara nu conteaza, ci mai degraba cea interioara. asa o fii, dar la o varsta mai inaintata, cand ai de gand sa iti petreci tot restul vietii cu o anumita persoana si normal ca veti imbatrani si va ramane doar sufletul, nu frumusetea exterioara. Perfect de acord. insa la 16 ani (pe care ii am eu) nu poti sa stai cu o persoana care nu e pe placul tau din punct de vedere fizic doar pentru ca are un suflet bun. Adica eu consider ca cel mai bun lucru pe care il poti face sa devii mai frumos este sa te ingrijesti, si sa nu te subestimezi, sa ai incredere in tine! Delia. daca fetele de la A pot fii frumoase si curtate de baieti, tu de ce nu poti?! Ca nu cred ca esti stirba, handicapata, proasta sau mai stiu eu ce minuni. Dimpotriva... parca asa eram si eu in clasa a 5 a, iar acum sunt clasa a 9a. nu am 16 ani impliniti, dar primesc mereu complimente, m-am obisnuit cu ele, am iesit miss boboc la mine in liceu, si singurele lucruri pe care le fac...:
- ma pensez
- ma machiez usor zilnic ( putina pudra sau perle bronzante, depinde de zi. putin rimel si un gloss )
- ma duc o data la 2 saptamana cate 10 minute la solar
- manichiura, pedichiura. le mai fac si acasa happy
- epilat
- spalat
- intins parul cu placa laughing
Si in rest. consult reviste de moda, fashion, etc. sau cool girl, bravo girl s. a. m. d, si am incredere in mine. Nu sunt cea mai frumoasa fata de pe planeta, dar ma simt bine in pielea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da aici sunt de acord toate fetele sunt frumoase in felul lor dar poate ar mai trebui unele sa aive grija de el sa se ingrijeasca pup

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca el\ea te iubeste vei fi cel\cea mai frumos\frumoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti atat de micuta nu ar trebui sa te gandesti la frumusete.esti inca un copil. pentru inceput pune mana pe carte si vei vedea ca toti te vor considera o persoana inteligenta pe care o vor respecta chiar daca nu e imbracata chiar la moda...si nu iti crea probleme de frumusete de acum... uitate in jur si vei vedea ca exista multe fete mai frumoase dar si tu esti mult mai draguta decat altele, dar cele speciale sunt cele care au caracter deci nu te lasa intimidata de nimeni

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iesti frumoasa asa cum esti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toti suntem frumosi, mai mult sau mai putin.increderea in tine te ajuta enormwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1.sa nu te crezi niciodata ce mai frumoasa pentru ca dumnezeu o sati ia frumusetea 2.sa te speli pe fata si dupa aia sa te dai cu crema de fata 3. sa te machezi cum vrei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sall eu mereu ma uit la mine si spun ca sunt urata dar cei din jur spui ca is frumoasa ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai depinde de gusturi si daca iti place de ia inseamna ca e frumoasa pentru tine... dar la femeii le trebuie carnatz afumat...asta cauta iele pe internet.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fiecare e frumos in felu lui dar exista si femei de 10 dar nu oricine poate deveni daca mama natura nu a fost prea darnica :]

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toate fetele sunt frumoasde

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tise pare ca nu estifrumoasa pentru ca nai gasit oersoana potrivita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exact. dc te concentrezi atat de mult asupra frumusetii? simte-te bine cu tine insuti pentru ca asta e cel mai important. Daca tu te apreciezi la adevarata ta valoare si ceilalti o vor face! Ridica standardele si nu te lasa apasata in jos de ceilalti care sunt mai frumosi ca tine, frumusetea dispare. ce esti tu nu poate fi definit prin modul in care arati

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum sa fiu frumoasa?