| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa fiu o fata frumoasa

Răspuns Câştigător
| Swabia a răspuns:

Fetele/femeile toate sunt frumoase! ...De fapt toti oamenii sunt frumosi! Eventual neingrijiti sunt!sad...atat din p. d. v. d fizic cat si psihic!winking

132 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Urasc cand aud'' frumusetea este trecatoare'' sau ''sufletul conteaza nu exteriorul''! in primul rand, cunosc femei care au 60 de ani si arata incredibil pentru ca au fost frumoase si in tinerete si asa au ramas! daca erau urate ramaneu la fel! in al doi-lea rand nici naiba nu se uita la tine daca ai ''un suflet bun''... poate tot altul cu...''suflet bun''! exista oameni FRUMOSI si URATI! si oameni SLABI care refuza sa recunoasca acest lucru! ce sa faci ca sa fii frumos? nimic! Ai nevoie de 2 parinti frumosi si gene bune
!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am probleme ei.am 11 ani dar plac un baiat nu cred ca ma place pentru ca sunt urata ma rog din punct de veder numai lui nu-i place la toti numai lui. ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu fiecare cum la dat dumnezeu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa ai grija de tine, sa te iubesti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa ai grija de frumusetea corpului tau de exempla sa speli dintii sa te cremuezi si cu malacico sa te dai e natural da da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai un ten mai neplacut cauta o crema special pentru fata sau du-te la un medic sa vei ce iti sugereaza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce spuneti voi aici e destul de usor de facut:sa mergi la cosmetica, la solar, la coafor, la sala etc. Iar cei care spun ca nu conteaza aspectul fizic sunt niste mincinosi.In ziua de astazi daca ai nasul un pic mai mare si mai stramb sau daca ai un ochi mai mare si unul mai mic sau daca nu ai sani mari sau daca ceva cosuri pe fata sau mai stiu eu ce altceva, lumea se uita urat la tine si te trezesti ca te vorbesc pe la spate si spun:"ai vazut-o pe aia cum arata?"sau"ce cosuri urate are aia.nu a auzit ca sa inventat solutii nu stiu de care?"etc. Iar daca ai un prieten care te iubeste, dupa cum spun unii dintre voi ar trebui sa te considere the best from the best, adica cea mai frumoasa.Nu stiu daca intotdeauna e asa.In cazul meu, prietenul meu nu imi spune ca sunt frumoasa si eu poate mi-as dori sa aud asta oricat de puternica as fi si oricat de multa incredere as avea in mine.Cateodata ai nevoie de asa ceva. Tin minte ca mi-a spus odata, dar nu mi-am putut da seama daca a spus-o pentru el chiar a crezut asta sau pentru a ma manipula.Trebuie sa spun ca in momentul de fata ma simt extrem de deprimata si nu ma consider deloc frumoasa si stiu ca nu sunt.Si mi-ar placea sa dispun de bani pentru a face o operati estetica pentru ca nu imi mai suport nasul.Si stiu ca unii dintre voi veti spune ca poate exagerez, ca ...nu stiu.Stiu ca ma gandesc aproape zilnic ca poate nu sunt asa de frumoasa pe cat si-ar dori prietenul meu sau pe cat ar trebui pentru ca cei din jur sa ma priveasca altfel.Am invatat sa compensez chestia asta prin atitudine, sa rad, sa fiu cool, sa fiu amuzanta si cred ca asa atrag toata lumea langa mine, nu prin felul meu de arata. Dar mi-as dori sa se intample si asta.Ca cei din jururl, eu sa se aseze langa mine pentru ca sunt draguta. Pur si simplu.Ma uit la alte fete care sunt dragute si ele tot apeleaza la operati eestetica pentru a-si schimba cateceva, iar celelalte care chiar ar avea nevoie de asa ceva nu isi pot permite sa faca o schimbare. Mi-as fi dorit ca viata sa fie altfel decat este ea acum... Sper sa ma inteleaga cineva dintre voi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru a fi o fata frumoasa trebuie sa ai grija de igiena personala, dar ce multa vorba, toate fetele sunt frumoase in felul lor. Dar oricum trebuie neaparat sa avem grija de noi caci anume femeia este creatia barbatului!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta e intrebare stupida, prosteasca...na ce face asa cum te-a dat D-zeu asa fii, tu te consideri urita? incerca sa fii mereu coafata, aranjata, machiata, imbracata la moda si cu gust, si ascunde toate defectele tale fizice (daca le ai ) si atuncii vei corecta putin uritenia ta, nu te supara ca te fac urita insa probabil asa esti daca pui asa intrebare si presupun ca esti inca mica sau proasta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna ziua as dori sa imi spuna cineva cum sa fiu o fata frumoasa? Am 16 ani si la aspectul fizic arat bine dar ce sa folosesc. CA sa am un ten curat si frumos? ce imi recomanda-ti pentru fata.Va multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa te machez, sa fii lasba, sa ai parul lung, si cam atat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

...ca sa fii frumoasa din punct de vedere psihic trebuie sa te impaci cu ceea ce ai, sa-ti apreciezi calitatile si sa-ti corectezi defctele. Din punct de vedere fizic fiecar avem cate un atu de care trebuie sa ne folosim, un punct forte.Incearca sa ai o atitudine pozitiva, adopta un stil, curat, ingrijit, aerisit, lejer, fara exagerari :intotdeauna mai putin inseamna mai mult!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunt o fta frumoasa si asata ma ingrijoreaza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tenu operati stetice

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa te impaci cu gandul ca nu esti frumoasa si ca nu e vina ta.nici celefrumoase n'au niciun merit! depinde deADN-ul format initial[hazard]ps:"frumusete interioara"=gresit; frumusete morala=corect."nu-i frumos ce-ti place tie, e frumos ce-mi place mie"=caracterul relativ al frumusetii; inca se mai dezbate definitia frumusetii! asimetria formeaza uratenia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toate fetele sunt frumoase in felul lor, daca vrei sa fii "frumoasa" trebuie sa ai un suflet bun, haine faine. o freza kool, sa fii tot timpul curata si nu te machia ca iti vor distruge fata, acum jumatate dintre baieti umbla dupa c***e si restul dupa fete normale.Eu cred ca esti foarte frumoasa asa cum esti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu ma cam intreb cum sa fac sa fiu frumoasa si nu prea am gasit raspunsuri. Insa acum ma multumesc cum arat si tu ar trebui la fel caci in timp o sa te schimbi la infatisare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu trebuie sa faci ceva sa fii frumoasa...sa fii frumos nu se rafera la aspectul fizic ci la cel din 'nauntrul tau asa poti spune ca esti frumoasa...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum sa fiu cu o fata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca esti urata, nu incerca sa arati mai bine! Dumnezeu te a lasat asa cu un scop! Poata intr o zi vei arata mai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa mi se spune si mie. credeitima voua va este usor sa ziceti poate ca aratati mai bine cdecat mine si jo_jo_miss dar sa stiti ca va simtiti prost tare cand cineva spune ca sunteti cum sunteti aduka urata. Voi nu stiti poate ati primit nuami complimente frumoase dar sa stiti ce rau va simtiti cand primiti un compliment asa de urat.Chiar daca ai mei zic cas frumoasa. Unii zic lucruri care te dor si nu se gandesc la sentimentele tale.eu am fost alesa miss boboc dar nu stiu de ce fiindca toti zic cas urata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai intai uite ce trebuie sa faci! sa fi tu! si sa ignori baieti ca te vor mai mult. nu uita sa fi tu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa fii frumoasa trebuie sa-ti cumperi multe cosmeticelove struck"

| disa a răspuns:

Iubestehappy

| sweetgirl_4705 a răspuns:

Fiecare om este frumos in felul sau si in primul rand frumusetea nu e totul si e doar pentru un timp este mai important ce ai in viata si pe cine ai...mai bine te`ar preocupa alte chestii mult mai important nu frumusetea...nu spun ca aspectul exterior nu conteaza dat nu cred ca ar trebui sa pui aceasta intrebare mai bine incearca sa fi tu insati si sa te pui in valoare

| alina01 a răspuns:

Orce fata este frumoasa de la natura si se poate face mai frumoasa odata cu maturitatea.
deci nu-ti fa griji ca esti urata ok

| Jo_Jo_Miss a răspuns:

Buna.Sa stiti ca am citit niste raspunsuri f bune.Eu am numai 12 ani.Intotdeauna mama si cei din jurul meu mi-au spus ca sunt f frumoasa, dar eu cred ca spun asta doar ca sa nu ma supar eu.Chiar de sunt la o varsta destul de mica, eu nu am primit niciun compliment de la vreun baiat, in schim alte fete(pe care eu le consider mai frumoase)primesc o gramada de cmplimente, chiar si flori si ciocolata etc.Eu sunt pe cls a 5-a B, iar in clasa a 5-a A sunt o multime de fete pe care eu le invidiez dar le si urasc pentru ca se dau prea mari.Cand ies in pauza si ma joc volei cu fetele din cls mea si alte jocuri, cateodata mai vin si ele sa se joace iar eu cu gandul ca sunt imbracata urat sau nu stiu sa ma joc respectivul joc plec de acolo inainte sa se apuce sa ma barfeasca. Iar cam asa imi petrec eu pauzele...stant in clasa.Stiu ca am o parere proasta despre mine si de multe ori am incercat sa nu le bag in seama dar deageaba.Simt ca eu sunt un mare nimeni.
Delia...:*

| andreea_1822 a răspuns:

Tot ceea ce trebuie sa faci este sa fii tu insati. Nu turna pe fata ta o tona de machiaj.Arati mai bine fara el.

| blueboy31 a răspuns:

Mda, vad ca sunt multe persoane aici care pun foarte mult accentul pe frumusetea interioara ca si cum ar fi cea mai importanta, dar...in acelasi timp omit si importanta frumusetii exterioare.Realitatea e dura dar si frumoasa in acelasi timp. Exista multi oameni care pun accent pe frumusetea interioara, altii pe cea fizica iar altii pe ambele.Ne nastem urati, simpatici sau frumosi dar trebuie sa stim ca la frumusetea fizica trebuie sa contribuim si noi, nu doar natura. Exemple sunt multe numai daca ne uitam la fetele ce prezinta moda.Priviti cu atentie un fotomodel si o sa vedeti ca nu toti sunt frumosi (asa cum percepem noi frumusetea). Acum multi ani un baiat ce aparea si in videoclipul ''Fast Love'' - George Michael, era cel mai bine platit fotomodel la vremea respectiva si credeti-ma, avea un nas mare, nu arata cine stie ce.De fapt, mie nu imi placea deloc cum arata dar ceea ce cred eu ca este mai important e ca toti oameni sunt frumosi, poate nu pentru toata lumea, dar SUNT FRUMOSI.Acum ce mai ramane este sa scoti in evidenta frumusetea ta iar cum poti sa faci asta e simplu.Cauta materiale, scris cat si video, pe internet despre machiaj, coafura, vestimentatie si pe cat iti permite buzunarelul materializeaza ceea ce inveti de pe net sau de la prietenele tale. Ce te va interesa cel mai mult e informatia.Si nu uita sa testezi mai multe look-uri si sa vezi care ti se potrivesc cel mai bine.Nu necesar decat un mic efort din partea ta, crede-ma.Succes! happy