| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa fiu o fata frumoasa

Răspuns Câştigător
| Swabia a răspuns:

Fetele/femeile toate sunt frumoase! ...De fapt toti oamenii sunt frumosi! Eventual neingrijiti sunt!sad...atat din p. d. v. d fizic cat si psihic!winking

132 răspunsuri:
| TTTLauraTTT a răspuns:

Nu poti sa te schimbi toti suntemi frumosi in felul nostru. Te rog funditasad

| veronika a răspuns:

Ca sa fii frumoasa trebuie sa ai par mare, sa fi slaba, sa te imbraci frumos si sa te machiezi cu masura.

| AndreeaAndreeaAndreeaAndreeaAndreea2001 a răspuns:

Tu esti o fata frumoasa! chiar tu crezi ca esti urata dar nu esti... tu asa presimiti.deci nu trebuie sa crezi astasad pentru ca daca crezi asta oamenii chiar o sa creada daca nu te vad mai intai...deci.fa ca mine.bazeazate pe prietenii tai.Succes!

| deiusa a răspuns:

Frumosi sunt toti happy...

| deiusa a răspuns:

Ca sa fi o fata frumoasa in primul rand trebuie sa fi in interiorul tau happy... iar in exterior eu spun ca oricine poate fi frumos, la fete ma refer machiate si aranjate. banii ii fac pe multi frumosi happy au bani de haine si pentru a se ingriji happy

Putina atentie... sprancenele si parul conteaza la o fata foarte mult eu de asta tin cont happy
Incearca un nou stil de a te imbraca si aranja sa vezi ca orice mica miscaere te va schimba happy
Va pup sper sa imi cititi ceea ce cred eu big grin...
** Deiusha! **

| effystonem a răspuns:

Stiti.si eu am asa o problema. asemanatoare deliei. numai ca eu am aproape 14 si inca nu am avut un prieten. iar cei care ma curteaza. ei bine o fac pentru ft putin timp si nici nu cred ca ceea ce fac se numeste curtare. ce sa fac? nu ma consider urita. dar uneori.adica aproape mereu ma uit in oglinda si nu-mi place cum arat.

| 986645 a răspuns:

Da pai trebuie sa thinking te imbraci fain lanturi cercei fond de ten toate astea pe fata asa trebuie sa arati bine si sa fii ingrijita :d

| Vodianova a răspuns:

Corect. Frumusetea vine din interior. Nu cred ca mi-ar remarca vreun baiat frumusetea sufletului la prima vedere... ci doar frumusetea fizica. Apoi da, poate imi descopera si cealalta frumusete. Dar sa fii ingrijita conteaza nespus de mult! Arata cat de mult te apreciezi tu pe tine insati, cat de mult respect inspiri celorlalti. Oricine admira un ten ingrijit, un par frumos sau o piele maatasoasa, nu? Asadar : FA SPORT. Devine un cliseu cu care ne bombardeaza toata lumea, dar habar n-aveti cat de mult ne schimba starea fizica si psihica - pielea devine mai luminoasa, mai supla, talia se ingusteaza, sanii se intaresc, etc. Sala, alergat, kangoo jumps, pilates, orice, dar FACETI.
Ingrijiti-va tenul. Mergeti la un consult dermatologic si aflati ce probleme aveti cu tenul (daca aveti ) si folositi produsele potrivite. NU incercati produse care le foloseste prietena/colega/vecina, deoarece e putin probabil sa vi se potriveasca.
Parul - folositi ulei de argan ca masca (doar cateva picaturi! ) - se potriveste oricarui tip de par. La fel masca cu miere si oua, uleiul de masline, de cocos sau de migdale dulci.
Dantura : conteaza mult sa ai un zambet frumos. Ai dantura proasta? Corecteaz-o la stomatolog. Spala-te de 3 ori pe zi pe dinti cu o perie buna ( calitatea de asemenea conteaza) cate 3 minute, curata foarte bine.
Unghiile - daca te pricepi singura, ok, daca nu, iti recomand sa treci pe la salon cam de 2-3 ori pe luna. Eu nu sunt in stare sa le tai frumos laughing
Pensatul - e primordial, iti schimba total mimica fetei. Nu te pensa subtire sau prea arcuit ( arata groaznic ), cel mai bine e natural. Eu nu ma pot pensa singura, asa ca o data la 2 saptamani merg la pensat.
Pielea trebuie sa fie catifelata, foloseste lotiuni dupa dus si unge-te cu ulei inainte de culcare (ulei de argan, masline, migdale dulci, cocos - la fel ca pe par). Pielea fina cere mangaieri permanente big grin
PARFUMUL : nu pot sublinia indeajuns de mult importanta acestui subiect. Credeti-ma pe cuvant cand spun ca atrage barbatii. Uitati de parfumurile ieftine, sunt vulgare. Cateva picaturi (dupa ureche, intre sani, la glezne si incheietura - atata doar, o sa miroasa ori de cate ori treci pe langa cineva) de parfum fac minuni. Sa nu faceti greseala de a va da cu mai mult : indata ce va obisnuiti cu mirosul parfumului, aveti impresia ca nu mai miroase si tindeti sa va umpleti cu el. Numarati picaturile!
Hainele. Fiecare cu stilul lui, dar eu raman la ideea ca rochitele si fustitele te fac feminina si atragatoare. Curate, asortate ( nu un curcubeu gen Nicki Minaj ), care te fac sa te simti bine in pielea ta. Tu devii mai jucausa si mai vesela, ceilalti din jurul tau devin si ei mai veseli, toata lumea e vesela si totul e bine cand te simti tu bine.

Sa nu aveti impresia ca trebuie sa ai o caruta de bani sa faci toate astea. Necesita totusi o investitie mai ridicata, nici eu nu-mi permit mereu parfumul pe care mi-l doresc sau fondul de ten de la Guerlain ( de-aia ma dau doar la evenimente sau iesiri in oras cu el laughing ). Dar e placere pura sa te simti bine tu in pielea ta si sa observi ca ceilalti se uita atent si si-ar dori sa fie si ei ca tine.

Darrrr, cum ziceam, o data ce te cunoaste baiatul si vede ca dincolo de aparente esti ...proasta ( scuze, chiar nu stiu ce termen sa folosesc!), isi ia adio sau te foloseste doar pentru ca arati bine. Si tie nu-ti convine, nu? Asa ma gandeam si eu.
Citeste si tu cate o carte, mergi la teatru sau la film, invata sa scrii corect limba romana si sa te exprimi la fel de frumos. Nu fi rautacioasa, cand ai ceva de zis spune-o intr-un mod in care sa nu supere pe nimeni, dar sustine-ti parerea. Nu aproba mereu baiatul care iti place doar de dragul de a fi asa cum crezi tu ca vrea el. I-ar placea sa-l contrazici daca chiar crezi in ce zici.
Stai in banca ta. O fata frumoasa, aparent timida si misterioasa suscita mai mult interesul decat una galagioasa si care vorbeste urat (aa, sa nu vorbesti urat, uitasem ). E bine sa ai incredere in tine, dar stii cum, sa-i bagi cuiva pe gat chestia asta devine neincredere.
Fii amuzanta! Simtul umorului castiga vreo 100 de puncte albe in fata unui baiat. Nu fi suparacioasa, iar daca exagereaza fa-l sa inteleaga ca te-a deranjat.

Eu te-am invatat sa fii o fata frumoasa si pe dinauntru si pe dinafara happy Sper ca nu v-a deranjat opinia mea, e ceea ce ar trebui sa fie o fata frumoasa si ceea ce incerc si eu sa fiu.

| anilorak123 a răspuns:

Salutik, ca sa fii frumoasa, in primul rind trebuie singura sa te apreciezi, si sa zici :sunt cea mai frumoasa! fiecare femeie este frumoasa in felu sau:care la infatisare, care la corp, care la minte, care la suflet, insa pentru o fata cel mai important lucru care te face frumoasa este:1)intelegenta-hainele aranjate bine, cu gust, parul ingrijit...2)mindria de fata 3)MINTEA, este o vorba mintea si intelegenta fac mai mult ca frumusetea! zimbeste si bucurate de viata si iubestete pe tine insuti!

| monik_5641 a răspuns:

Scumpika delia12 vreau sa-ti spun ca nu trebuie sa te inchizi in clasa pentru ca nu te simti la fel de frumoasa ca cele din A. Iti spun din proprie experienta: daca ai tai spun ca esti frumoasa asa si esti, iar peste cativa ani vei vedea ca cei ce le faceau complimente celor din A vor ramane inmarmuriti de cum vei arata tu. Trebuie doar sa-ti pastrezi sufletul curat de copil de 12 ani, iar cand vei ajunge la 17-18 vei citii 2-3 reviste de moda si tips-uri de frumesete si vei vedea. Ai incredere in tine.
Iar in privinta celor care spun ca frumusetea vine din interior... sa fim seriosi. Inseamna ca nici una dintre voi nu aveti oglinzi in casa, sau accesorii de purtat, sau farduri, etc pentru ca nu aveti nevoie de ele. Doar frumusetea vine din interior.
Cum sa faci sa fi o fata frumoasa... sa ai incredere in tine si sa te ingrijesti, respectiv sa-ti vopsesti parul daca esti carunta, sa folosesti o crema hidratanta, sa te epilezi, sa fi curata, sa nu te plangi de celulita din moment ce nu faci nici un strop de miscare si mananci numai D-zeu stie s. a. m. d. Nu cred ca pentru asta ai nevoie de un portofel gros, doar de vointa.

| nadiu6kooooooo a răspuns:

Trebue sa crezi in sime,, toti oamenii absolut sunt frumosi,,, nu importa cit de frumos esti importa ce suflet si ce minte ai,,,, poti sa fii om frumos dar sa fii prost si cu suflet pagin

| madda_7630 a răspuns:

Nu stiu...eu cred ca hainele te fac frmoasa