| Stan_Mari_1993 a întrebat:

Cum sa fac sa îmi conving familia sa ma lase sa mut acasă la iubitul meu și sa fiu fericita impreuna cu el, te rog frumos ajuta-ma și spun cum sa ii conving, te implor din toată inima mea

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Prima data 18 dupa libertate neconditionata

| ania a răspuns:

Convinge-l pe iubitul tău să te ceară de nevastă de la părinți, după nuntă sigur te lasă să te muți cu el, sexul fără căsătorie nu are binecuvântarea lui Dumnezeu și nu aduce pe temen lung fericire în viața nimănui.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru ania):

O prostie mai mare nu am auzit.

| Mosotti a răspuns:

Nu ii poti convinge, daca ai 28 ani cum zice anul 1993 ca te-ai fi nascut atunci, mu-te tu si vezi de viata ta, lasa-i pe ei in viata lor pe parinti.

| SilentRain a răspuns:

Întrebarea asta denotă lipsa de maturitate
Coboară de pe curcubeul tau
Esti capabilă sa te descurci singura daca o dai in bara cu "iubi"? Sau o sa te întorci cu burta la gura acasa la mami si tati?
Deschide ochii ca "iubi" te poate lasa pentu o alta fata in secunda 2, sau ti-o trage si te lasa
Cum bănuiesc ca esti minoră iti recomand sa lasi mutatul cu iubi, ca ata vine cu responsabilitati si riscuri, mai bine iti vezi de viitorul tau

| CodrutElian1990 a răspuns:

Noi de unde sa stim cum sa-i convingi? In primul rand este ilegal, daca esti minora, iar iubitul tau poate fi acuzat de corupere de minori. Si pentru casatorie, daca esti minor, trebuie sa ai acordul parintilor si a autoritatii tutelare.
Asa ca nu te lua dupa ania - care sti de la ce cuvant vine.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Spune-le parintilor ca te mananca pasarica, ca asa ti-a strigat o pasarica atunci cand ai fost in parc: ca te mananca daca nu te muti la iubit.

| mdc98 a răspuns:

Daca ai peste 18 ani, ai tot dreptul sa faci ce vrei fara sa dai explicatii nimanui.