| Balau_George_2000 a întrebat:

Cum să-i spun unei fete cu 6 ani mai mare ca mine ca o plac?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Nu vad ce e asa greu sa zici unui om ca-l placi, sau sa ii arati prin comportament, ca in general asa se face, nu se zice.

24 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tanti, facem proba de rezistenta? Poate ii convine intreab-o

| darrio2007 a răspuns:

„Imi placi"!

| Mosotti a răspuns:

Dar nici nu trebuie sa ii zici, trebuie sa arati asta prin gesturi, sa o inviti la o plimbare, la un suc, sa te bagi in vorba cu ea, si se va prinde rapid ca o placi.

Si daca accepta, e clar ca si ea te place, f simplu.

Sau daca o placi si vrei sa-i zici poti sa-i zici "draga eu te plac, mergi la un suc, o plimbare cu mine, ce zici? Sau la un film".

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Nu neaparat. Eu pot să plac un băiat care m-ar invita, dar să nu ies, chiar dacă îl plac, si nu pot iesi din anumite probleme, sau în alte situații, cand ies, ies de bună int si ca să treacă timpul, chiar dacă nu îmi place.

| Mosotti a răspuns (pentru geoconda):

Bine, dar nu e neaparat nevoie sa iesi, oricum o sa accepti sa intri si tu in vb cu acela, ala va simti asta si prinde curaj.

| dinaprilie a răspuns:

Aratai muschiu si scrie cu markerul pe el.i love you

| geoconda a răspuns:

O faci pur și simplu, chiar dacă e greu

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Da, prin comportament. Nu cum mi-a zis mie ăla de mult,, Pe tine nici cu un camion de flori nu te impresionez". Cred ca trebuia mai întâi să aducă camionul si dupa sa vorbeasca

| Mosotti a răspuns (pentru geoconda):

Pai nici nu trebuia sa te impresioneze cu flori, ci cu el insusi, cu, cum arata, cum se poarta cu tine, atat conteaza, restul is secundare.

| Mosotti a răspuns (pentru geoconda):

Nu vad ce e asa greu sa zici unui om ca-l placi, sau sa ii arati prin comportament, ca in general asa se face, nu se zice.

| yooshi a răspuns:

Daca esti minor si ea majora, nu lol

| Mosotti a răspuns (pentru yooshi):

De ce nu? Ce daca e minor?

| yooshi a răspuns (pentru Mosotti):

Ca nu e okay? E grooming? Ce face o femeie cu un minor?

| Mosotti a răspuns (pentru yooshi):

Vad ca are 23 ani el, si ea 29. Dar si daca ar fi minor, de ce n-ar face o femeie ceva cu el? Daca are 17 ani ce are el? Merge rel f bine daca e iubire si se inteleg, ce mi-e ca are 17 sau 19.
Bine, sa nu aiba 14, asta clar.
Face exact ce face si un major cu o minora, o relatie.

| yooshi a răspuns (pentru Mosotti):

Yeah no, it's grooming omule.
Ce sa caute un om de idk sa zicem 22 de ani cu o persoana de 17? Gasiti-va frate persoane de varsta voastra, de la 22-25 e mult mai okai sa ai relatii cu persoane mai invarsta.
I mean e okay daca e 1 and diferenta dar 6? That's way too much.
Nu mai aparati pedofilia si groomingul, nu e normal.

| Mosotti a răspuns (pentru yooshi):

Dar de ce n-ar cauta o persoana de 17 cu una de 22? Unde e problema? Daca se inteleg, atat conteaza.

Tata era mai mare ca mama cu 9 ani, si s-au inteles f bine, dar 9 ani mi se pare si mie cam mult, dar un plus minus 5 ani merge.

| yooshi a răspuns (pentru Mosotti):

E efectiv un copil cu un adult.
2 stiluri de viata diferite, mentalitati diferite, experienta.E vorba de un power play aici.

| Mosotti a răspuns (pentru yooshi):

Sunt destule relatii asa cu un adult si un minor, tu ai impresia ca daca eu am 20 ani si ea 17 e mare diferenta intre noi? Mintea e tot aia, ca doar nu e dif de 20 ani intre noi.
Sau daca ea are 19 deci e majora, crezi ca e altfel ca la 17? Nu prea, dupa ani de zile apare maturizarea nu la diferenta e 2-3-4 ani.

| LuluOneMillion a răspuns:

Decat* tine. Si ii spui in scris, fie pe internet sau printr-o foaie scrisa, cel mai usor cand ti-e teama.

| glasulfilologului a răspuns:

Ma, acum hai sa fim puțin mai realiști.
Părerea mea e ca trebuie sa renunți la ideile de genu. Diferența de mentalitate e foarte, foarte mare.
Ca un mic exemplu, imaginează te pe tine peste 6 ani. Ce mentalitate crezi ca o sa ai?
Sau hai sa iti dau un alt exemplu. Imeginza te pe tine acum 6 ani, și compara mentalitatea de acum cu cea veche.
O sa observi ca diferența e foarte mare.
La început poate, poate, o sa meargă. Da nu cred ca și pe lunga durata.
Si acum sa nu aud exemple ca mama și tatăl lui Ion au avut o diferență mare de vârstă și uite, au reușit. Generația de atunci a fost generația de atunci, și cea de acum e cea de acum.

| MihaiDimitriaBianca2020 a răspuns:

Buna! Dacă ai 14/15 de exemplu, nu e bine sa ai o relație de genu, cu o fata care este deja adult. Gândește-te că îți afectezi de acum credul. Pentru că, dacă vrei să fii Intr+o relație, trebuie să o pretuiesti mai mult! Dacă, chiar o placi pe fata asta, du-te și spune-i, oricând esti TU pregătit, și spune-i fara sa razi, ii spui sincer, că o placi. Dacă ea te accepta, scoate-o undeva în oraș, si vorbiți despre ce vrei voi. Nu sunt experta in relații. Măcar incerca cu ti-am zis! Succes! Și da, vacanță plăcută în continuare!

| Rei12 a răspuns:

Depinde află ce ii place ce relații a avut cu cine poate vorbești cu aia ce I place fetei și asa ii faci pe plac începeți sa va placeti reciproc și asa ti ar fi mai ușor sa ii spui ca o placi

| Balau_George_2000 explică:

Ideea e ca ea ara 29 de ani, nu am mai avut asemenea relații pana acum și nici nu știu sa abordez situația

| Mosotti a răspuns (pentru Balau_George_2000):

Daca te place merge totul ca uns, invit-o undeva cum ti-am zis si vezi daca accepta, nu conteaza varsta daca va placeti, 6 ani nu e diferenta prea mare de varsta.
Asa se face, asa fac toti, nu altfel.

Daca te refuza, nu te place si nu are sens da tot insisti.