| Șttefania a întrebat:

Cum sa ii zic prietenei mele cele mai bune ca am cancer?

Răspuns Câştigător
| Gixaabaii a răspuns:

Auzi?;batting eyelashes(cum ii zici tu)
Trebuie sa iti spun ceva...dar trebuie sa imi promiti ca nu o sa ma lasi singura
daca nu vrea sa iti promita inseamna ca nu iti e prietena buna si nu iti va fi alaturi, deci cell mai bine ar fi sa ii zici, si gata
dar daca iti promithe ii zici asa
sti.imi e foarte greu sa iti spun pentru ca ma simt foarte rau
am aflat de curand ca am cancer si nu stiu ce sa mai fac nici nu am stiu cum sa iti zic asta este foarte greu pentru mine si te rog foarte frumos sa intelegi pentru ca imi esti prietena de mult timp si ma cunosti foarte bine si sper sa imi fi alaturi!:*:*love struck

Funda?batting eyelashes
Si sa fi sanatoasa sa treci cu bine peste problema!
Sper sa inteleaga

15 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Imi pare foarte rau pentru tine si iti doresc insanatosire cat mai grabnica! Cred ca poti sa-i spui cat mai simplu cu putinta, daca este o prietena buna va intelege si te va sprijini, cel putin moral. Nu are de ce sa-ti fie jena, cancerul nu este o boala rusinoasa si nici contagioasa si oricine o poate avea, stiu foarte bine asta din familia mea. Sanatate si numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poftim? Ești sigură de diagnostic?
Îi spui fără ocolișuri, șocul oricum este mare!
Îmi pare extrem de rău de tine și să fii puternică.
Nu vreau să te descurajez, dar este o boală care nu iartă dacă este un neoplasm malign (se dezvoltă, metastaze), dacă este bening se poate trăi foarte bine cu o corecție chirurgicală, analize periodice, tratament, controale de specialitate.
Sănătate multă!
Pa, pa.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Eu cred ca nu este bine sa-i spui acest lucru, pentru ca nu stii cum se va comporta afland dureroasa veste. Poti sa îi spui ca ai un prieten care are cancer, astfel poti sa-ti dai seama cum va reactiona.

| morena a răspuns:

Doamne! I-mi pare f rau pentru tine,mai ales ca vad ca esti un suflet bun! Asta pentru ca iti faci griji pentru alta,decat pentru tine! Sper din tot sufletul sa te poti trata,pentru ca exista si miracole,cat despre grija ta, cred ca prietena ta va intelege si te va sprijini! Mult, mult noroc si Dumnezeu sa te ocroteasca!

| annakarenina a răspuns:

Daca iti este o adevarata prietena, si o persoana de calitate nu o va deranja si nu ar trebui sa te temi sa ii spui, ea te va sustine.

| Asdffd a răspuns:

Pai,eu i-as zice direct sau auzi am ceva sa-ti spun dar sa nu te superi sau ceva. in genu "ca am cancer" daca nu ii zici va afla si asa poate vei strica toata prietenia.

Cu drag, Kida. :*

| anyska a răspuns:

Ai cancer? -

| ĐoarUnPunctuleţ a răspuns:

Bunawave
Imi pare rau, ca ai cancersad
Ii spui fara ocolisuri, daca este o prietena adevarata o sa inteleaga, si nu te va trata altfelsad, Bye:*

| skinnylove a răspuns:

Daca este cea mai buna prietena a ta poti sa ii spui oricum. eu zic ca cel mai bine e fata in fata. happy
cat despre cancer, trebuie sa fii cat mai optimista, deoarece cunosc f multe persoane care s'au vindecat. chiar si o prietena buna de-a mea. happy
sa fii puternica, optimista si increzatoare in foretele proprii. happy
te pup:*

| EllaBååå a răspuns:

Depinde ce fel de fire are. Daca e o fire mai tareata si care nu se sokeaza din orice poti sa ii spui cand sunntei doar voi doua,daca este o fire care se entusiazmeaza e mai bine sa nu ii spui, daca e gra sparta mai bine nu ii pomenesti niciodata si nici sa nu ii dai de banuit. daca e o fire blaina care poate sa lesine la auirea acestei vesti poti sa ii dai o pastile calmanta inainte si sa ii spui, sau o asezi pe un scaun si ii spui cand e linistita.mai e o solutie sa ii spui pe mess. Sper sa te fi ajutat. daca te rog ...imi dai mie fundita? mersi pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu spui la nimeni apropiat.Te vor compatimi doar si nu cred ca ar putea sa iti fie de folos.
Incearca spitalul naturist al doctorului Doru Laza din Breaza.
Trebuie sa iti dai seama ce ai gresit de ai ajuns aici.
Cauta si cartile despre domnul Valeriu Popa.
Acolo vei gasi tratamentul BG1 (boli grave 1) pe care ar trebui sa il incerci.
Si multa rugaciune.
D-nul Valeriu Popa spunea ca inaintea oricarui tratament trebuie sa mergi la biserica si sa platesti de cate pacate ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde. daca ai.da poate nu ai.sau poate te vindeci.fii curajoasa lupta cu boala si scuteste-o pe prietena ta de o asemenea lovitura.ea iti este alaturi oricum.doar asa te poate ajuta.

| Anca15 a răspuns:

e naspa...
Uite si eu i-am zis celei mai bune prietene cand aveam 4 ani cu greu ca inca atunci mai sugeam degetul...

| stefickutssa a răspuns:

Pai...ca ea sa inteleaga trebuie sa ii vorbesti putin serios ca ea sa nu creada ca e o gluma as spune ca ea o sa inteaga daca e cea mai buna prietena a ta in ori ce fel i-ai spune

| dianajst a răspuns:

Daca intreadevar iti este prietena adevarata, te va intelege...Si sa nu-ti fie frica sa i-o spui pentru ca trebuie sa te inteleaga.

Oricum sa fi o persoana tare si sa treci cu bine peste toate problemele :*love struck