| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ii zic unei fete ca o iubesc si vreau sa fiu cu ea impreuna?

28 răspunsuri:
| debarasator63 a răspuns:

Exact asa happy Cred este mai simplu, mai sincer, mai romantic.
P.S. Sa nu uiti florile.
Bafta!

| gogu220 a răspuns:

- Am doua bilete la film, vrei sa mergi?
- Au inmugurit pomii, vrei sa mergem in parc sa-i vedem?

| debarasator63 a răspuns (pentru gogu220):

happy sau poti sa o inviti la un miting in centru.

| gogu220 a răspuns (pentru debarasator63):

Buna ideea cu mitingul. Si daca te implici un pic si iti iei un spray in nas si un baston in ochi de la jandarmi, apoi te coase ca pe Rambo si sa vezi dragoste dupa aia.

| Plato a răspuns:

Ti-ai raspuns singur.

| Adry05 a răspuns:

Haha, amuzant e debarasatorul asta, spune-i exact asa sa vezi cum ai pierdut-o in secunda 2. Nicio fata nu va fi cucerita cand ve vedea ca esti disperat dupa ea, trebuie sa-i arati interes, s-o cuceresti treptat, fara graba si fara sa-i arati vreun semn de disperare, fetele simt disperarea si le alunga in secunda 2 sau maxim accepta din mila ca te vede ca esti baiat bun sa-ti dea o sansa si se plictiseste de tine dupa cateva luni maxim

| Lioana a răspuns:

Nu i-o spune direct. Apropie-te treptat de ea sa va puteti cunoaste mai indeaproape. Condu-o acasa, fa-i complimente, zambeste-i... Vezi cum reactioneaza si daca ii place compania ta si apoi te gandesti daca poti sa-i dezvalui sentimentele tale.

| Plato a răspuns (pentru Adry05):

Pe bune? Asa consideri?

| Plato a răspuns (pentru Lioana):

Cum? De ce? Apreciez daca-mi detaliezi. Direct e cel mai matur.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Te iubesc fă, hai sa fim împreună

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Sunt de acord cu tine, dar nu mai folosi termenul,, simt dispererare si le alunga, e prea amuzant. laughing

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si ce e rau in asta? laughing) E bine sa razi

| Lioana a răspuns (pentru Plato):

Ce sa-ti detaliez Plato?

| Plato a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Adevarat

| Plato a răspuns (pentru Lioana):

Cum poate fi gresit sa spui direct.

| Lioana a răspuns (pentru Plato):

Nu e gresit. E doar prost inspirat. O fata trebuie cucerita inainte sa-i declari dragostea ta. Daca o declari unei persoane indiferente careia nu-i pasa de tine aceasta te va respinge. Crezi ca instant ea isi va da seama ca te iubeste? Nu. Se va simti jenata si nu va sti cum sa te indeparteze fara sa te faca sa te simti prost.
Unei fete e bine sa-i spui ca o iubesti doar atunci cand simti sau macar speri ca si ea simte la fel ca tine. Altfel ii vei starni doar compatimire.

| Plato a răspuns (pentru Lioana):

Mda, inteleg ce zici. Nu sunt de acord, ca nu cred in "cuceriri", pana si termenul e foarte prost.

| Lioana a răspuns (pentru Plato):

De ce nu crezi in cuceriri si care crezi ca ar fi termenul potrivit?
Tu cum crezi ca ar trebui sa inceapa o relatie?

| OldSoul a răspuns:

Nu ii zici.

Daca o vei face, suna a disperare, si in felul acesta, nu vei obtine in 99% din cazuri ceea ce vrei, adic aceea relatie.
Celalalt 1% din cazuri, e cazul in care si ea te place la nebunie si vrea sa fie cu tine.

Dar in restul cazurilor, ceea ce vrei tu sa faci, nu o sa te ajute prea mult.

Stii, e o declaratie aiurea.

In primul rand, ce e iubirea?
De unde stii tu ca o iubesti cu adevarat?

Multi arunca vorbele astea in vant, si din cauza asta, nu mai au niciun farmec atunci cand sunt spuse cu adevarat, sau cand ar trebui spuse.

Mai departe, chiar crezi ca poti sa iubesti o persoana pe care nu o cunosti suficient?
Poate doar orbeste o iubesti, dar cu adevarat, nu prea cred.

Eu zic sa renunti la aceasta idee.
II poti spune ca o iubesti cand veti fi impreuna, dupa ce iti va spune ea prima data, dar in rest, mai bine gasesti alte lucruri sa-i spui.

| Plato a răspuns (pentru Lioana):

In primul rand, cu eforturi comune, nu sa fie "cucerirea" cuiva. Nu vad barbatii generali si femeile teritorii, ca sa trebuiasca "cucerite".
Deci o apropiere reciproca, nu relatia vanator-pradă.

| danaieladaniela a răspuns:

Pai exact asa cum ai pus intrebarea asta ...fi sincer si direct inainte ca sa ti-o ia altul inainte

| Lioana a răspuns (pentru Plato):

Dragostea la prima vedere care sa fie si reciproca este o situatie foarte rar intalnita. Unora nu li se intampla niciodata. Astfel unul ajunge sa iubeasca primul iar dragostea lui trebuie sa-l faca sa se apropie de celalalt si sa se faca iubit de acesta.

| Plato a răspuns (pentru Lioana):

Cand faci asta "manual", nu mai e natural, deci nu mai e veridic.

| Lioana a răspuns (pentru Plato):

Ce sa faci manual? Si ce vrei sa spui prin "manual"?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru QElenaBoghiu):

Mancati-as cariciu, cu sarcasm Cu tot

| danaieladaniela a răspuns:

Fi direct cu ea

| Frank51 a răspuns:

Asta e problema generatiei. Incepeti prin a fi foarte buni prieteni, apoi treptat totul vine de la sine. Daca de abia v-ati cunoscut si petreceti foarte putin timp impreuna este aiurea. Dupa un anumit timp relatia se schimba de la prietenie la parteneri, atunci va da-ti seama ca va potriviti si ca puteti fi impreuna. Desigur asta e un caz ideal, si nu se mai intampla la noi in societate, de asta sunt atatea divorturi si copii prin centre.

| danaieladaniela a răspuns:

EXACT ASA! cum ai scris aicea