| Benzblue a întrebat:

Cum sa imi fac parintii sa nu mai fie atat de stricti? (Fara discutii rationale ca nu tine)

Răspuns Câştigător
| pufulescu a răspuns:

Am toata simpatia fata de tine fiindca si eu am avut parinti care n-au stiu decat sa reproseze si sa ceara. Foarte simplu, cearta-te si CERE! Vreti note bune? Dati-mi haine mai bune, scumpe bineinteles! Vreti sa nu ies din casa? Luati-mi tv nu stiu de care si PC scump si Playstation si S7! Vreti sa nu vorbesc cu baieti / fete, atunci luati-mi caine sa imi tina companie! Iti recomand sa le ceri un Malinois, ciobanesc belgian, ca tot e vreo 1500 de euro puiul. Etc etc, sunt mii de exemple, ideea este sa ceri ceva in schimb, sa nu ii lasi sa te incalece si sa se obisnuiasca sa aiba fata de tine doar interdictii si reprosuri.
Ia sa vedem daca ii tine sa iti faca toate mofturile afara de cel cu libertatea!

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca nu tine cu discutii, ia-i la bataie.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Salontanul):

Ce faci, il incurajezi?
Poate nu a inteles ironia din raspunsul tau!

| Salontanul a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Pai si ce sa-i raspund la o intrebare de nota 1? Ce s-ar putea face sa convingi pe cineva care nu vrea sa fie convins. Un copil de la gardinita daca stie ca ma-sa este mai incapatanata ca el nu mai insista. Asta la nu stiu cati ani n-a priceput ca nu se poate face nimic. Sper sa fi inteles ironia. Oricum, unul in plus la puscarie nu mai conteaza. E plina tara de idioti!

| Satango a răspuns:

Să le demonstrezi că meriţi să îţi ofere libertate.

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Stricti din ce puncte de vedere? Ca nu te lasa Vinera la club laughing?
Poate esti singur la parinti si nu vor sa ti se intample ceva.
Strict din puncte de vedere al notelor de la scoala?

| Benzblue explică:

Merci pentru raspuns pufulescu, dar am deja acele lucruri...mie nu imi ma tb nick, Ma refeream la faptul ca ei nu sunt deacird ca is cocalar