| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa inteleg tacerea unui barbat?
Ca ar fi indiferent sau ca ascunde multe in acea tacere?

50 răspunsuri:
| NonZarek a răspuns:

Depinde de situație, poate nu ii place sa vorbească atâta.

| RAY a răspuns:

Daca omul te ignora, e treaba lui, nu ia plăcut de tine, nu are încredere, ești ușoara, a auzit el ceva sau văzut, cine știe, in ziua de azi sunteți foarte infidele doar prosti cred in voi, tu te ți de el ca ai un moft, ca iți placa joaca, nu e nici o iubire

| Mopmop a răspuns:

Nu trebuie sa o intelegi nicicum.
Depinde de tipul de relatie care il ai cu barbatul respectiv.
In absolut orice COMUNICAREA este cheia.
Restul sunt povesti.

| Ana407 a răspuns (pentru RAY):

Nu sunt o femeie usoara, daca eram, nu-mi mai pasa de el.
Eram in bratele altui barbat.
Tace ...de ceva timp...
I-am zis ca il iubesc insa nu l-a miscat nici lucrul asta.

| RAY a răspuns (pentru Ana407):

Asta crezi in adolescenta, când ești matur pe la 30 de ani, te maturizezi si ești conștient ca e vrăjeala

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Man, cum poți fi atât de radical în păreri?
Nu toate femeile sunt la fel.
Dar dacă spui că le-ai "verificat" pe toate, te cred. laughing

| Ana407 a răspuns (pentru RAY):

Tocmai, nu e vrajeala.
Am 28 de ani el e mai mare...
De cand i-am zis ca il iubesc, m-am eliberat de o povara.Restul tine de el.
Momentan, tace!

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Nu exista femei care sa iubească sincer si care sa nu minta

| RAY a răspuns (pentru Ana407):

Dat fiind faptul ca e mai mare poate i-a venit mintea la cap

| Ana407 a răspuns (pentru Mopmop):

Nu mai vrea sa comunice.
La inceput mi-a facut curte, nu voiam eu sa comunic.
Eram dezinteresata si il atragea dezinteresul meu.

| Drimmero a răspuns:

Nu e interesat, ce vrei sa mai faca omul ala ca sa iti demonstreze ca nu te vrea?

| Ana407 a răspuns (pentru RAY):

Intr o luna i-a venit mintea la cap.
Cum le stii tu pe toate!
Am aparut eu in viata lui si brusc i-a venit mintea la cap!

| RAY a răspuns (pentru Ana407):

Asta e ca minunea lui iisus cu alergatul pe marea neagra, minune mare

| Ana407 a răspuns (pentru Drimmero):

Sa-mi zica clar "nu esti genul meu"
Nu sa fuga lasandu ma cu mii de intrebari fara raspuns.
Asa se distruge un destin!

| Mopmop a răspuns (pentru Ana407):

Daca la inceput erai intr-o relatie nu se pune.
Care e situatia voastra actuala?
Daca esti singura si stii absolut sigur ca e si el atunci vorbeste direct cu el.
Cu riscul de a ma repeta... ideea mea de a iubi pe cineva este daca ii poti fi infirmier acelei persoane atunci da, poti spune Te Iubesc!

| Ana407 a răspuns (pentru Mopmop):

Fara dubiu, ii pot fi infirmiera la necaz!
Doar ca nu ma asculta...

| Drimmero a răspuns (pentru Ana407):

"Asa se distruge un destin" cam dramatizezi...ti-a dat de inteles deja, considera ca nu mai e nevoie de vreun raspuns.

| Mopmop a răspuns (pentru Ana407):

Plec de la premisa ca stii cu adevarat ce implica sa fii infirmiera si in consecinta iti spun ca ai admiratia mea!
Revenind, ar trebui sa ai o discutie foarte serioasa cu el pe tema ce iti doresti si vezi daca si el isi doreste ceva cu tine.
Dar ar trebui sa fii pe cat posibil convinsa ca la momentul actual el este singur.
Daca in urma discutiei ajungi la concluzia ca nu vrea nimic sfatul meu este sa nu te umilesti si sa speri aiurea.
Pui punct si o iei de la capat!
Nu uita ca resursa noastra cea mai de pret dupa sanatate este TIMPUL.
Mult noroc iti doresc!

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

"Nu exista femei care sa iubească sincer si care sa nu minta"

Waw... bine că mi-ai spus, să nu vin niciodată pe planeta ta.
E nasol rău.
laughing

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Ramai pe Venus acolo

| Lovelyrockgirl a răspuns:

1. poate are treaba
2. poate are alte prioritati
3. poate nu esti exact pe gustul lui
4. poate nu este sigur pe ce este intre voi
5! timpul va hotara ce se va intampla.

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Ok.
Dar tu poți veni pe planeta mea dacă vrei.
Dau și o bere. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar trebui sa intelegi ca trebuie sa cauti pe altul cu care poti comunica.
Nu e nimic de inteles, important este daca iti este tie potrivit.

| Ana407 a răspuns (pentru Lovelyrockgirl):

A fost dragoste la prima vedere.
Eu fugeam de el la inceput, chiar daca il indrageam pentru ca nu eram pregatita sa intru intr o relatie.
Mi-a deranjat linistea si m-a lasat sa cad din cer...
Mi e frica sa nu se intoarca pentru ca barbatul mereu se intoarce cand femeia il uita si sa ma dea iar peste cap.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum tace? Ce să înțelegem prin tăcere? Și vorbele pot ascunde multe, nu numai tăcerea.

| Ana407 a răspuns (pentru sadrian46):

Îi scriu si el nu scrie inapoi...
De ce m-a mai deranjat daca nu e pregatit...
A aruncat bomba si a fugit!

| Jano a răspuns:

Cum iubesti tu?

| J0B0MAT a răspuns:

Nu-l băgaţi în seamă pe Ray. La el toate femeile sunt ipocrite, germanii sunt rasa superioară şi mai era ceva cu masculii alfa...

| relian a răspuns:

Dragoste la prima strigare din partea cui, a ta poate. Fara detalii, ai bagat ceva f sec, un barbat tace, aia e tot.Nui nimeni sa stie povestea ta,a voastra.
Cand v-ati gasit, cat ati stat impreuna, asta daca ati stat ori stati impreuna, ori aveti doara relatie de asta virtuala, vad ca spui tui scrii si el a fugit laughing
Descrie nitel relatia, apoi se poate da un raspuns.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca te ignora, sau nu stie cum sa-ti spuna ca te refuza.