| HUAWEHUAWE a întrebat:

Cum sa ma comport cu un om alienat care doar vorbeste?
E batran si 20 min pe zi stau pe langa el.
Nu e periculos dar e nebun.
CE SA-I SPUN CAND VORBESTE? laughing)))

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Stai si asculti. Sau te faci ca asculti.

Bula
| Bula a răspuns:

Cand un om mai in varsta vorbeste, tu taci si vorbesti doar daca esti intrebat de el ("Codul Bunei Maniere").

| sabin89 a răspuns:

Zi doar din când în când câte un Hmm, ca să știe că îl urmărești și nu ești cu gândul altundeva. happy

| J0B0MAT a răspuns:

Am și eu unul din ăsta. De obicei îi fac jocul, îi pun întrebări stupide de fun. Se apucă și îmi povestește, iar eu îmi fac treburile și îi mai zic un i-auzi, serios, mama etc. Și e fun. Dar alteori când nu am chef de el îl expediez nu îl bag înseamă.

| iulia0514 a răspuns:

Orice ai face nu-l contrazice doar aproba și dacă te întreabă ceva raspundei cât mai sincer, am avut si eu o ruda care ma tot trimitea să aduc cheile de la mașină că el se pregătește sa meargă la plimbare zilnic era aceeași poveste dar atâta vreme cât nu îl contraziceam nu era nici o problema