| Ichigo1998 a întrebat:

Cum sa-mi conving parintii sa ma lase sa ies afara? Sunt pedepsit laughing)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă eşti pedepsit,înseamnă că ai făcut ceva ce nu trebuia, deci trebuie să suporţi consecinţele. Ca să scapi mai repede, încearcă să le ceri iertare şi să-i faci conştienţi că regreţi că ai făcut ceva rău. Îmbrăţişează-i şi promite-le că îi asculţi. Dacă eşti slăbiciunea lor, te iartă repede. Baftă!

9 răspunsuri:
| Luori a răspuns:

Sa te lase sa iesi afara? Daca meriti pedeapsa, atunci accept-o, fii responsabil pentru faptele tale. Daca ei spun ca ai gresit, iti recunosti ca-i posibil sa aiba dreptate? Daca ei gresesc, ai incercat sa le explici clar, calm?
Daca spui ca ai invatat din ce s-a intamplat, demonstreaza-le! Pedeapsa trebuie macar gustata, dar ea se poate micsora in functie de faptele tale si dispozitia ( dar si manipularea ) celorlalti.

Răspuns utilizator avertizat
| CocoMexii a răspuns:

Ajuta-i la treaba prin casa, daca o sa te lingusesti pe langa ei poate o sa te lese afara laughing pedepsit hmm laughing

| Pirkko a răspuns:

Ce-ai facut? Ai strangulat o gaina?

| Denny a răspuns:

In primul rand cere-le scuze si spune-le ca nu se mai intampla. Da` arata-le ca-ti pare rau. Poti sa incerci sa faci niste chestii prin casa.gen curat prin camera, sa speli tu vasele etc. Si in timpul asta fa o fata trista, ca ei sa inteleaga ca tu vrei afara si ca te plictisesti. Daca ii minti din nou, spuandu-le ca mergi pe la colegi, ar putea sa te prinda si sa fii pedepsit pentru mai multe zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cine spune ca daca -ti ridica pedeapsa inainte de termen, nu faci iar o prostie? tu? pai tocmai aia e problema .increderea.trebuie sa demonstrezi ca esti de incredere.asa ca...fa-ti pedeapsa pana la capat, si dupa aia.mai degraba stai in casa acum o saptamana, sau doua, decat in puscarie cativa ani.

| CriSSa537 a răspuns:

Roaga.i sa te ierte,spune.le ca nu mai faci si ajuta.i prin casa,fa.ti curat in camera, spala geamuri, sterge prafu', du gunoiu' ca sa.si dea seama ca ti-ai invatat lexia...Bafta.Funditsa?

| AllysaDeea a răspuns:

Le spui ca te duci la un coleg ( cel care sta cel mai departe de tine ca sa poti sa intarzii mai mult ) sa iei ceva pentru scoala un caiet, o carte... laughing funda plizzz

| drgby a răspuns:

PLM Doar pleci fara sa le spui ce dracu fi inteligent laughing