| Alexandr1457Antonia a întrebat:

Cum sa par mai matură?

Răspuns Câştigător
| IoanaAna2k17 a răspuns:

Daca te referi la aspectul fizic:
De ce sa pati mai matura?
Esti perfecta exact asa cum esti oricum intr-o zii vei imbatranii iar atunci vei dori sa pari mai tanara profita de tinerete nu iti dori sa pari mai matura. Poti sa iti schimbi culoarea parului si sa folosesti mai mult machiaj asa vei parea mai matura, hainele sa fie cat mai simple si elegante
Daca nu te referi la aspectul fizic:
Incearca sa fii mai serioasa, sa nu iei totul ca fiind o gluma, sa nu razi la orice tampenie, sa nu faci glume de prost gust

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=U-HfHDbTmBQ
Timpul. Lasa sa treaca timpul. Si cand vei fi matura, te vei satura de maturitate, si vei vrea sa revii la copilarie.

| danay72 a răspuns:

O persoana matura se vede din modul in care vorbeste, nu cum arata. De aceea concentreaza-te aspura persoanei launtrice.Fii grabnica la ascultare, incet la vorbire.

| WaterDrop a răspuns:

Machiajul ajuta, un limbaj bine dezvoltat, un corp lucrat la sala.Ah si trebuie sa eviti a te de gol cu intrebari de genul "cum sa par mai matura".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desi stii ca ce ai spus este unlucru fara sens, te ajut. ia-i haine de adult, batranesti, mai putin colorate, machiaza-te, tunde-te scurt, vorbeste intr-un mod mai serios.

| JesseH a răspuns:

Regula 1: Just stop asking questions like this. tongue
Regula 2: Citește cărți. Nu vârsta îl face pe om înțelept.

Va fi mereu un next level. Good luck!

Ce e mai sublim:
- un om de 20 de ani arătând a 30, dar gândind ca unul de 15?
- sau un om de 20 de ani arătând ca unul de 20 de ani, dar gândind ca un moșneag cu un picior în groapă? big grin

Mă rog... nu știu dacă sună convingător. laughing