| cristinanicolaa a întrebat:

Cum se înțeleg doi frați(amândoi băieți)? Au încredere unul în altul, își spun secrete, sunt alături unul de altul când le e greu? laughing)

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Teoretic, asa ar trebui sa fie. Numai ca exista si cazuri, in care de la o cearta si de la anumite influente ale unora din jurul lor, nu isi mai vorbesc toata viata.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de educatia si de personalitatea lor!
Poti fii foarte apropiati si sinceri unul cu altul, sau pot fii distanati, uraciosi si chiar razbunatori unul pe altul.
Secretele este bine sa le tii doar pentru tine, nu sa le spui fratilor si nici prietenilor, fiindca odata si odata ies la iveala si atunci vei suferi.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Conteaza copilaria celor doi, nu sexul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. Unii da, alții nu.

| and0ra a răspuns:

Asta depinde de la familie la familie Exista cam 4 tipuri: cei care se injura si se bat non-stop, dar tin unul la altul, cei care se respecta si sunt civilizati unul cu altul si tin unul la altul, cei care nu prea sunt apropiati, dar incearca, si cei care nu se iubesc deloc.

| Larianiel a răspuns:

În mod normal, așa ar trebui, însă chestiile astea vin de la sine. Nu poți obliga pe nimeni să îți spună secrete și toate cele dacă nu simte. Pentru asta, trebuie să câștigi încrederea persoanei respective, fie că îți este frate, soră, mamă, tată, iubit, iubită, amic, amică etc.