| CodreaIoan a întrebat:

Cum se poate explica diferența de rase omenești și animalele sunt in general la fel peste tot?

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Animalele nu sunt la fel peste tot.Se aproximeaza ca exista intre 3 si 100 de milioane de specii. Poti spune la fel despre rasa umana? Nu, fiindca exista doar 7 in prezent, iar din trecut se vorbeste despre 3 pana la 60 de rase.

| johnnny123 a răspuns:

Ce vrei să spui prin "animalele sunt in general la fel peste tot"?

| ReddY25 a răspuns (pentru johnnny123):

Cred ca se refera la diferenta de rase

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi avem ursul carpatin, americanii ursul brun

În România avem vrabia, in jungla tropicala tucani.

In Romania avem țigani, in India ceva pe aproape.

| AmandinaDragan a răspuns:

Te contrazic. De exemplu pisicile din Egipt au picioarele foarte lungi comparativ cu cele de la noi.