| MusicIsLife a întrebat:

Cum sti daca un baiat te place?

Răspuns Câştigător
| tHeAnGeLoFwOrLd a răspuns:

Pai se uita frumos la tine, iti face ochi dulci, complimente, incearca sa se apropie de tine dar nu spune nimanui.Tu trebuie sa ii raspunzi cu aceeasi moneda daca bineinteles si tie iti place.Bafta!

12 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Bună!
Depinde de cum se comportă cu tine. Ar trebui să-ţi dai seama singură. dacă îţi vorbeşte frumos, dacă stă mereu pe lângă tine, dacă nu îi păsa de ce cred alţii despre tine, dacă te apăra atunci când cineva încearcă să facă mişto de tine, dacă te conduce până acasă, dacă te invită la un suc etc.
Baftă!

| BrunetteGirl01 a răspuns:

Buna! Pai depinde acum de caracteru fiecarui baiat. Unii zic pur si simplu cand plac pe cineva, altii vor sa para ca nu sunt interesati de loc dar se dau de gol cand incearca te priveasca pe ascuns si chestii din astea, ...etc. Vrei sa stii daca te place un baiat? Mai bine povestese pe scurt despre comportamentu lui fata de tine si o sa iti zicem parerea noastra.O seara placuta!

| MrJuvett12 a răspuns:

Simplu.Intreaba-l.E cea mai buna metoda crede-ma

| sexyyy a răspuns (pentru MrJuvett12):

Si daca zice ca nu ma place si spune si la alti

| Alle_3893 a răspuns:

Dupa comportamentul luilove struck

| thunderstruck13 a răspuns:

Se poarta ciudat in preajma ta, se uita la tine pe ascuns si... Dar tu chiar nu citesti reviste pentru fete?!happy Ia-ti cateva editii Bravo Girl si vei stii tu.

| CxiAngel a răspuns:

Cand un baiat te place e cel mai evident lucru! (dar si cel mai dragut si romantic lucru) sti cand cineva te place atunci cand el te enerveaza mai rau ca de obiciei, iti zambeste, se uita la tine, te suna sau te roaga sa il ajuti la ceva si cand intra in discutie cu tine si sa se faca simtit in prezenta ta (cu alte cuvinte sa te impresioneze)
Sper ca te-am ajutat! :* Noroc.

| o0ExilE0o a răspuns:

Exista 2 variante

1.(cea directa )
petreci mult timp cu el

2.(metoda secreta merge la cei de la scoala cls 1 -4) va fugari in pauze (ca rivali)
proverbul(daca un baiat loveste o fata inseamna ca o place)

asa a fost cu prima mea iubita ( 1)

| monica2000 a răspuns:

Cum te priveste, cum vorbeste cu tine, etc.

| sweetAngel_2547 a răspuns:

laughing Mda.mda...pai, sincer eu sunt fata si.nu stiu daca e la fel la toate, insa, eu am asa.un instinc si stiu daca ma place si s-a adeverit(nu in toate cazurile).Mai bine ai face tu primul pas, vorbeste cu el, poate asa isi da seama ca il placi si tu si nu o sa0i mai fie rusine.Intra tu in discutie cu el; stii, nu e o regula ca baiatul sa iti ceara prietenia sau ceva de genul. Oricum, tot inainte si la atac! laughing Sunt sigura ca te descurci! Succes! :*

| ilarya a răspuns:

Pai... si mie mi s a intamplat. se uita frumos la tine, se comporta diferit cu tine, daca baiatul este timid sau orgolios nu o sa ti spuna imediat ca te place te privi pe ascuns etc. sper ca ti am fost de ajutor.

| julika a răspuns:

Buna cred ca dupa cum se uita, daca iti vorbeste altfel etc.Dar asi avea si eu o intrebare cum il intrebi pana la urma daca te place.