| Mayaaaaaaa14 a întrebat:

Cum trec peste cineva cu care nu am fost împreună?

Răspuns Câştigător
| qwertpro a răspuns:

Pai presupun ca te referi la faptul ca ai tinut la persoana data, insa ea nu a simtit pentru tine aceeasi ce ai simtit si tu.Presupun ca s-a intimplat ceva si relatia voastra(fie ea de prietenie sau poate mai mult de atat)s-a destramat. Faptul ca nu poti trece peste, inseamna ca ai avut o oarecare dorinta de a fi impreuna cu persoana data, dar care nu a devenit realitate, si care te-a facut sa te simti urat.Nu ati avut aceleasi sentimente. Exista o vorba care spune: "Daca nu poti uita, treci peste si daca nu poti atunci ia o bara si fa-ti loc printre!".Nu trebuie sa suferi atata timp cat nu ati fost impreuna, persoana data nu a avut aceleasi sentimente pentru tine si inseamna ca nu va potriviti.In viata vom intilni multi oameni, majoritatea dintre ei vor trece pe langa noi si vor disparea de parca nici nu au fost, dar foarte putini vor ramane alaturi de noi mereu.E foarte important sa intelegem ca nu putem tine alaturi de noi oamenii care nu vor sa ne fie alaturi, si trebuie sa-i lasam, sa-i dam uitarii. Ceea ce s-a intimplat a trebuit sa se intimple, tot ce se intampla e in spre binele nostru.De unde stii ca daca ati fi fost impreuna ai fi avut o viata fericita? Poate ai scapat de o relatie care ar fi putut deveni i povara in viitor. Faptul ca nu simtiti aceleasi sentimente era doar sa iti provoace suferinta.Ca sa treci peste trebuie sa nu mai traiesti cu ziua de ieri, nu te mai uita in trecut pentru ca tu deja ai fost acolo, de acum nu mai conteaza ce a fost pentru ca oricat te-ai concentra la ceea ce fost nu mai poti reveni in trecut si nu mai poti schimba nimic, si nici nu trebuie.Fiecare om intilneste persoane pe care le pierde, si e foarte important sa trecem prin asemenea despartiri ca sa adunam experienta.Inseamna ca nu acesta e omul pe care soarta ti l-a pregatit, ea ti-a pregatit pe altcineva mai special, si vei intilni persoana data neaparat.Ai rabdare.Asa a fost, asa trebuia sa fie.

11 răspunsuri:
| Valyasdfg a răspuns:

Cu mașina

| Sn4k3 a răspuns:

Pai nu e nimic de trecut peste daca n-ati fost impreuna laughing.

| Catrice a răspuns:

Cu mașina, cu motocicleta, cu trotineta, cu rolele rolling on the floor
Posibilități sunt o mulțime.

| Mayaaaaaaa14 explică (pentru Sn4k3):

Oare cum ți-ai dat seama? laughing

| Mayaaaaaaa14 explică (pentru Catrice):

laughing

| sabin89 a răspuns (pentru Catrice):

Mai era si cu avionul

| Catrice a răspuns (pentru sabin89):

Avem și TIR, vapor, rachete nucleare... stai, am greșit țarahee hee

| Freya1 a răspuns:

Apeși accelerația. big grin
Pur si simplu iti vezi de ale tale.

| sabin89 a răspuns (pentru Catrice):

Mai e si tancul.

| Catrice a răspuns (pentru sabin89):

Armamentul militar conține numeroase mijloace care nu trebuiesc menționate pentru a nu da persoanei aflate în dubiu idei.

| Andreeush a răspuns:

Îți cauți pe cineva cu care să fii sau îți cauți o altă ocupație.