| anonim_4396 a întrebat:

Cum v-ati indragostit de sotul/sotia voastra? A fost dragoste la prima vedere? Cea mai frumoasa poveste ia funda :0

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Era in vara anului 1987 eu aveam 25 de ani si plecam in concediu la mare cu 2 prietene cu trenul in vagon de dormit.Erau 3 paturi si cel din mijloc a fost ridicata de unul din parinti inainte de plecare sa putem sta comod.Una din fete a iesit si a venit entuziasmata inauntru ca a gasit un baiat cu care sa vorbeasca pe hol.Eu nu m-am dus nu aveam chef de cunostinte de ocazie.Mai bine am povestit cu cealalta prietena inauntru.Dar la un moment dat se facu seara si am vrut sa ne intindem dar nu am reusit sa dam jos patul din mijloc.Am iesit pe culoar sa spun ce problema s-a ivit la prietena iesita.In momentul acela a intrat un baiat si a incercat sa ne ajute dar nici el nu a reusit si a chemat conductorul.Conductorul ne-a amenintat cu amenda daca mai facem asa ceva, dar ce mi-a pasat mie din moment ce baiatul care a incercat sa ne ajute m-a chemat afara si am inceput sa stau de vorba cu el. Tare mult mi-a placut! Si da simteam ca e dragoste la prima vedere! Era inginer care pleca in delegatie la Brasov.Cu un an mai mare ca mine.Am povestit noi multe si pe vremea aceea cum nu era telefon mobil cand mi-a cerut telefonul l-am dat pe cel fix de acasa si i-am scris in carnetel cu creionul dermatograf ca altceva de scris nu am gasit.Dar la Brasov el trebuia sa coboare, eu am stat 2 saptamini la mare pe urma m-am mai dus o saptamana si la Deva la verisoara mea deci habar nu am avut daca la intoarcerea acasa o sa ma caute sau nu dupa atita vreme.Dar cand m-am intors acasa mama a zis ca m-a cautat un tinar la telefon si a zis ca o sa ma mai sune.A doua zi m-a sunat am stabilit o intalnire si dupa 2 ani ne-am casatorit.La nunta noastra am dansat pe piesa dragoste la prima vedere.Mai tirziu mi-a povestit ca avea un calendar mic in care mereu tragea jos cu pixul zilele din calendar in asteptarea trecerii zilelor care ne desparteau pana urma sa sosesc acasa.

| gemeni6226 a răspuns (pentru gemeni6226):

Eu nu am fost asa de norocoasa ca domana Marbea mie de 9 ani mi-a murit sotul.

61 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Anul trecut primul contact a fost cu sora mare dar nu mai stiu cate luni a durat mariajul pentru ca apoi a urmat sora mai mica si rafinata care a stat casatorita cu mine aproape un an. Dupa a urmat divortul pentru ca s-a rupt lantul iubirii urmat de alta nevasta provizorie.

Bula
| Bula a răspuns:

Nu am fost hiper indragostiti, dar suntem impreuna de mai multe decenii.

| darrio2007 a răspuns:

La mine a fost dragoste la prima vedere si sex la a doua intalnire. Si suntem de 20 de ani impreuna.

| Freya1 a răspuns:

Pfff,am mai povestit asta dar o fac mereu cu drag.
Eu pe prietenul meu actual si viitorul meu sot il stiam din copilărie, lui ii plăcea de mine si eu nu stiam.Pe atunci il vedeam ca pe un simplu băiat din cercul meu de prieteni si printre cei mai buni prieteni al iubitului meu de pe atunci.
Noi ne vedeam in fiecare vacanta la bunici la tara până când eu am decis după o ceartă cu iubitul meu de pe atunci ca nu mai vreau sa pun piciorul in satul acela.Prietnul meu actual cand a aflat si a vazut ca eu nu mai merg nu a mai mers nici el si am pierdut legătură cred ca vreo 5 ani timp în care fiecare si-a refăcut viața. Dupa vreo 5 ani am dat unul de altul pe Facebook si am inceput sa vorbim, eu aveam o relație de câțiva ani iar el era despărțit de 1 an 2 si trecut prin foarte multe greutati si probleme de sanatate.Relatia mea de atunci nu mai mergea de mult si aveam foarte multe probleme, iar fostul meu din copilărie ma cauta in draci sa ne impacam.Prietenul meu după anumite probleme nu mai putea munci, era acasa, închis în el asa ca eu fiind cu probleme si el la fel am inceput sa ne discutam viețile și sa ne sfătuim, am devenit cei mai buni prieteni si cu ajutorul lui am aflat si cine era de fapt fostul meu prieten din copilărie si tot el ma încurajat si sa iau initiativa cu privire la viata si viitorul meu.
Timpul a trecut, eu m-am despărțit de băiatul cu care eram, el sa obisnuit si atasat de mine asa ca ne-am hotarat sa ne întâlnim.Am închiriat ceva, am esti la suc, am avut primul sărut si prima noapte impreuna si de atunci am ramas 2 si la bine si la greu. Oficial avea 2 ani si ceva 3 de relație dar ne cunoastem de 12 ani si vorbim de 5.

| Emma30555 a răspuns:

Am vazut aici ca multi utilizatori au criticat o pe utilizatoarea Hecate, dar sa stii ca are si ea dreptatea ei. Oamenii mai sofisticati se indragoatesc mai greu, oamenii cerebrali la fel se indragostesc mai greu. E frumoasa dragostea dar nu toti pot sa o perceapa ca in filme sau romane. Poti iubi pe cineva care are un caracter dificil de exemplu sau care are un comportanent pe care cei din jur il judeca. Dragostea la prima vedere e mai degraba o atractie o chimie nu neaparat ceva romantic, dupa mine iubesti cand rezonezi cu acea persoana cand ii intelegi sufletul si mintea cand ii intelegi pana si greselile pe care le face si il iubesti pentru ceea ce este el. Sunt multe cupluri care doar fac echipa buna impreuna si cam atat dar din exterior ei par un cuplu fericit si poate ca si sunt dar nu pentru toti e asa de simplu caci suntem diferiti

| Freya1 a răspuns (pentru Emma30555):

Nu a contraziso nimeni pe ea, ea ne contrazice pe noi.Pana si tu zici ca dragostea la prima vedere e un fel de chimie si atracție etc, exact asta am zis si eu.Nu e ceva romantic neapărat si nu spune nimeni ca vei muri cu acea persoana de mana dar exista acea chimie sau atracție ce se numeste dragoste la prima vedere.Dar nah, noi restul toti suntem niște prosti.

| Emma30555 a răspuns (pentru Freya1):

Asa este, in plus fiecare cred ca a experimentat sentimentul de indragosteala si stie cum e, cumva fiecare are in felul ei dreptate fiindca fiecare e diferita si da definitii diferite, doar ca ea este mai transanta si vede viata mai dur. E drept ca uneori prin comentariile ei ii provoaca pe ceilalti. Si eu m-am contrazis cu ea pe teme mai sensibile pentru mine dar incerc sa evit jignirile.

| Freya1 a răspuns (pentru Emma30555):

Eu sunt de acord si pot sa accept parerea fiecăruia pentru ca fiecare simte pentru el si stie mai bine, dar e aiurea sa faci oameni prosti doar pentru ca nu simt sau nu vad lucrurile la fel ca tine.Deja aici nu mai e o parere ci o băgare in seama aiurea pentru a jigni oameni ce încearcă să fie fericiti si nostalgici din invidie ca ea nu trăiește asa ceva.

| CleanHeart a răspuns:

As pov si eu ceva
dar am 20, is batrana si n-am sot sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este perioada sarbatorilor si am zis sa fie o discutie despre familie, cum s-au format iubirile si familiile happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Citesc ce rahaturi de răspunsuri ai primit si îmi vine sa vomit.
"dragoste la prima vedere. Din acea zi suntem impreuna si nimic si nimeni nu ne-a putut desparti".
" la nunta noastra am dansat pe piesa dragoste la prima vedere.Mai tirziu mi-a povestit ca avea un calendar mic in care mereu tragea jos cu pixul zilele din calendar in asteptarea trecerii zilelor care ne desparteau pana urma sa sosesc acasa."
In realitate, lucrurile nu se petrec asa.Nu exista dragoste la prima vedere.Nici de existența dragostei in sine nu sunt prea sigura, dar la prima vedere in niciun caz.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca nu ai trait tu asta nu inseamna ca nu exista. Fiecare familie are povestea ei. Sper sa intalnesti si tu pe cineva potrivit care sa iti arate ca dragostea nu este doar o notiune, lumea a iubit din toate timpurile si iubirea a adus multa fericire in inimile multora. Poate sa fie la prima vedere sau mai tarziu, depinde de cat sunt de compatibili,

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu,nu poate sa fie la prima vedere. Iubirea presupune sa cunoști persoana aia la fel de bine pe cât te cunoști pe tine.Nu ai cum s-o vezi si sa te îndrăgostești pe loc.Nu ai cum dacă ai un creier funcțional.
Scutește-ma de tâmpeniile astea lacrimogene despre dragoste.In cel mai bun caz(si improbabil)e ceva care vine in timp si necesita multă încredere. Daca ma intrebi pe mine, nu reprezintă nimic concret.Doar ceva cu care te amăgești.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu te pot face sa crezi in iubire, nici nu vreau. Toate vin la timpul lor, sper sa vina si pentru tine.

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

H-ul vine de la Hater?laughing
Creierul tau nu produce oxitocina?

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand spui dragoste la prima vedere te referi la impactul acela emotional pe care ti-l da o persoana cand o vezi pentru prima oara.Si eu am pățit o singură dată în viață sa vad un om de care mi-a venit sa spun waw, am simtit fluturi in stomac si o dorință exagerată de a fi cu acel om ceia ce sa si intamplat, bine ca nu a durat o viata asta nu se mai pune ca nu zice nimeni ca daca e dragoste la prima vedere trebuie sa dureze si o viata.
Deci mai pe scurt acea dragoste la prima vedere de care vorbesc restul, este acea atracție fizică și acel impact emoțional pe care ti-l da un om pe care îl vezi prima oara.Nu se intampla des, dar se mai întâmplă sa il întâlnești pe acel cineva.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Impact emoțional? Fluturi in stomac? La o persoana pe care o vezi prima oara?
Nu ca nu se intampla des, nu se intampla niciodată.Sau cel puțin n-ar trebui, la oamenii cât de cât inteligenți

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai ca acum jignesti un pic.Eu nu ma cred o persoana extrem de inteligenta dar nici proasta nu sunt.
Se mai întâmplă iti spun eu, pur si simplu are acea persoana ceva care te face să te simti bine si fericita in prezenta ei sau cand o vezi.Tu ca sa te îndrăgostește de o persoana iti trebuiesc 3 ani? Sau tu iti faci relații cu persoane ce iti plac fizic macar?
Uite eu pot sa recunosc ca am avut relații ce sau construit in timp pentru ca nu au fost fizic cum am visat eu si atunci nu mi-au atras atenția din prima prin fizic, dar am avut si o relație cu un om pe care l-am placut din start fizic si dupa ce l-am cunoscut mai bine nu am mai putut avea nimic pentru ca nu era pe gustul meu din alte puncte de vedere.Dar a avut impactul ala la început recunosc, nu zice nimeni ca cu ala trebuie sa te măriți dar poti sa te îndrăgostește.

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

''Iubirea presupune sa cunoști persoana aia la fel de bine pe cât te cunoști pe tine.''
De unde ai scos prostia asta? rolling on the floor)))))))

Nu văd ce rost are să-ți dai cu părerea despre lucruri pe care nu le-ai trăit și probabil nici nu o să le trăiești vreodată, pentru că oricum nu ești capabilă să stârnești nicio emoție în oameni, în afară de milă. Comentezi doar din ciudă și ești o degețică tristă, oricum ar fi poveștile de mai sus. Măcar oamenii ăia au trăit ceva rolling on the floor,, Nu ai cum dacă ai un creier funcțional.'' 1. Ce legătură are? 2. Pentru o tipă care se visează studentă la medicină, stai extrem prost la bio și chimie, nu înțelegi chestii basic, ești de tot plânsul.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Iti vine sa vomiti pentru ca un om se poate indragosti asa usor? Sau pentru ca o baba cerseste atentie si reuseste?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca un om crede ca se poate îndrăgosti asa ușor.

| anonim_4396 explică (pentru Dalmore):

Da,din ciudă comentez.Mi-e ciudă ca nu ma plimbam si eu cu trenul prin anii ‘80 ca sa-mi gasesc iubirea vieții.Si tu de ce îmi comentezi? Tot din ciuda? Sau milă? Mai bine ai ajuta un cerșetor, ca tot se apropie Crăciunul.
Prostia aia e prostie doar pentru tine. Daca tu poți sa iubești pe cineva pe care abia dacă îl cunoști, e problema ta.Nu ma mira, totuși.
Ești jalnica, pisi.Neamuzanta,penibila si lipsită de orice urma de inteligenta.Si te si crezi superioară laughing Nu sunt capabilă sa stârnesc emoții? Tie ți-am stârnit o antipatie profunda bazata pe un sentiment de inferioritate pe care chiar îl înțeleg.Nimeni nu te pune sa te compari cu mine. Daca eu nu sunt capabilă sa simt anumite chestii nu înseamnă ca nu le pot provoca la altii.
Oamenii aia au trait ceva, da.Nu degeaba se spune ca prostii sunt fericiti.Nu te contrazic si nici n-am de ce s-o fac.Nu am trait povesti din astea fanteziste de iubire din mai multe motive, singurul care te interesează pe tine fiind faptul ca nu sunt cretina ca tipele de mai sus (sau ca tine)sa cred in dragoste pana la moarte si iubire necondiționată.
Ce vrei sa-mi arați prin 1 si 2? Ca știi sa numeri? Ce surpriza.
Are legatura, pentru ca numai un idiot ar putea sa creadă in dragoste la prima vedere.Si sa mai si debiteze aberații pe tema asta.
Tipa care se visează? Cred ca am depășit pragul de vis.Si nu a fost niciodată visul meu sa fiu studenta la medicina.Era ceva cert.
"nu înțelegi chestii basic" mda, tu sigur le înțelegi.Cu cunostinte de anatomie de clasa a 7-a chiar ma astept de la tine la o prelegere despre iubirea transpusa in procese chimice.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Nu doar acum. Jignesc mereu.Nu te-ai obișnuit deja? Si ca sa clarificam, e o jignire din perspectiva ta.Din perspectiva mea e doar adevarul.Sau la tine sunt sinonime?
Nici măcar cățeii nu dau din coada fericiti la o persoana pe care nu o cunosc. Daca tu faci asta spune multe despre tine.Da, o persoana îți poate trezi anumite sentimente prin simpla ei prezenta/simplul contact vizual, dar sunt sentimente preexistente sau in curs de formare, bazate pe un anumit grad de cunoaștere al persoanei respective.Nu o vezi pur si simplu, nici nu știi cum o cheamă si începe sa îți bată inima mai tare.Credeam ca numai adolescentele de 15 ani scriu fantezii despre străinul misterios de care s-au îndrăgostit pe loc.Nu femeile mature.Sau mai bine zis care se cred mature.
Da, probabil ca mi-ar trebui cel puțin un an.Eu nu îmi fac relații bazate pe sentimente.Doar atracție fizica.Si nu le-as numi relații.
Una e sa te uzi când îl vezi, asta pot sa înțeleg.Si alta e sa zici ca te îndrăgostești.

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi-e lene să citesc, am treabă, dar pentru că te-ai ostenit să scrii atâta o să mă simt flatată. Înseamnă că am dreptate love struck. Mai scrie-mi un roman despre cât de mizerabilă și tristă ești. O să citesc când am timp. Promit.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De tine?

| anonim_4396 explică (pentru Dalmore):

"Mi-e lene sa citesc" rolling on the floor Si cine crezi ca te crede? Nu ți-e lene sa citești, ți-e lene sa cauți pe net ce înseamnă vreo câteva cuvinte din cele folosite de mine pe care nu le știi.Si ți-e lene sa te gândești la o replica inteligenta, pentru ca știi ca am dreptate si ți-ar solicita prea mult căpșorul.
Mizerabila? Dintr-un anumit punct de vedere mi se potrivește perfect termenul asta.Dar nu e ce crezi tu.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu de mine, eu sunt fermecătoare.Tu știi mai bine ca mine răspunsul la întrebarea asta.Si la celelalte pe care le eviti.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

N-ai un vocabular chiat atât de bogat...

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ți-am scris ca să-mi dai replică, ci doar ca să-ți amintesc niște lucruri. Da, mi-e lene să citesc atâtea fracturi de logică și am treabă, iar pe tine nu te-a mai băgat de mult cineva în seamă și ești cam '''nescrisă'' rolling on the floor. Revin, îți promit eu tare, tu dă din clanță acolo.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu e cazul sa mi-l irosesc cu voi...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai ai zis ca deja l-ai irosit
Ti-am mai zis eu ca te contrazici si in aceeasi propozitie, mitomanie?laughing

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

Și te miri că stârnești mila la ce replici ai laughing)))))))))

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă tot vorbim asa pe șleau iti spun sincer ca la cum vorbesti si te comporți nu faci altceva decât sa pari interesantă sincer da nu iti iese. Jignesti oameni fara motiv si comentezi complet aiurea la niște postari doar sa te dai mare sau sa fi observată.Ori asta ori tu nu ai avut o relație în viața ta, nici prieteni si nici nu te suporta nimeni înafara de o pisică si o carte.
Încerci să pari genul de fata plictisită deja de asalturile băieților din jurul tau si vrei sa ii folosesti doar pentru sex si asta ori pentru ca si-au batut deja câțiva joc de tine ori pentru ca nu te place nici unul si vrei sa iti acoperi frustrarea.Nu voiam sa intram in detalii despre viața si persoana ta dar tu in loc sa vorbesti pe subiect începi iară sa jignesti persoane pe care nu le cunosti si care nu ti-au facut absolut nimic.Altadata încearcă să fi tu, sa vorbesti ca si un om normal si daca tot ai probleme descărcate cuiva sau chiar aici ca poate exista psihologi.

| anonim_4396 explică (pentru Dalmore):

Ți-ai făcut timp sa le citești? Ce dragut din partea ta...îți creste iq-ul numai încercând sa înțelegi ce spun.
Ce bine va potriviți tu si never, sunt geloasa.

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai arunc un ochi pe aici. Știu, nu degeaba suntem împreună.

| anonim_4396 explică (pentru Dalmore):

Un ochi?laughing Nu încerca sa pari indiferenta, ca nu te prinde.
Nu mă miră

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu încerc să par nimic, nu sunt tu.

| anonim_4396 explică (pentru Dalmore):

Ba da, încerci sa pari inteligenta...
Bine zis, nu ești eu.Asa ca nu mai încerca.

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

Mă bucur dacă-ți par așa, dar nu depun niciun efort rolling on the floor)))).

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

O pisica si o carte?rolling on the floor Doamne, cât de dureros de adevarat.Ma duc sa-mi tai venele.
O pisica, multe carti si câțiva oameni apropiați.
Nu dau răspunsuri ca sa fiu observată, voi ma observați pentru ca va simțiți la ele.Ar trebui sa îți dea de gândit asta.
Rareori jignesc la propriu.De obicei îmi bat joc si insinuez anumite chestii.Si nu e fără motiv.O fac din plăcere/plictiseala.Asta in viața reala.Aici e doar plictiseala.
Ți-am mai zis ca nu am avut relații.Nu tipul tău de relații.
Îi "folosesc " doar pentru sex pentru ca de atat sunt capabilă.O relație necesita sentimente.Nu pot sa le am in momentul asta si nici nu vreau.Atat e de simplu.
Sa încerc sa fiu eu? Asta sunt eu laughing Nu sunt ceea ce consider tu "un om normal", asa ca n-am de ce sa vorbesc ca unul.Si da, majoritatea oamenilor nu ma plac.Noroc ca pentru sex nu e nevoie decât de atracție fizica.
Si dacă ma iau de tine, e pentru ca ești personificarea femeii mediocre din toate punctele de vedere, casnice, inferioare bărbatului, care se complace in situația in care se afla.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu macar recunosc ca stau aici sa vorbesc cu oameni sa mai vad păreri, dar tu cred ca ar trebui să recunoști ca inainte sa răspunzi asa flegmatic ai pus câteva întrebări pe aici ca sa afli păreri, sau ti-ai dat seama ca esti foarte singura si doar aici te mai baga cineva in seama.
Eu raspund la comentariile tale pentru ca observ ca si la mine si la alti te bagi exact ca musca in c...ru calului si tocmai acolo unde oameni sunt fericiți, îndrăgostiți si bine ca sa iti expui frustrarea de cat esti tu de tristă ca nu ai asa ceva pentru ca nu o sa se obosească nimeni sa iti ofere asta vreodată.
La cum vorbesti sunt două posibilități, ori nu ai facut nici macar sex in viata ta ori faci pe beneficii pentru ca ai fost dezamăgită sau pur si simplu nimeni nu a vrut de la tine mai mult de atat.
Mediocră ne mediocră am 24 de ani, nu am murit, traiesc destul de bine multumesc lui dumnezeu, am un bărbat care nu ma comanda ba din contra ma asculta si ajuta si sunt happy spre deosebire de tine ce esti singura pentru ca nu te suporta nici dracu.

| Dalmore a răspuns (pentru Freya1):

Normal că nu a făcut sex în viața ei. Se laudă prea mult cu ''prietenii'' ei cu beneficii de parcă s-ar uita cineva la ea în felul ăla la cum vorbește cu oamenii, în general. Un om cu o viață sexuală normală nu se laudă atâta, și mai ales cu sex plictisitor de,, prieteni cu beneficii'' rolling on the floor. Vrea și ea să pară că știe, săraca. E ca mucoșii ăia care se laudă că au ftt tot cartierul și ei nu au văzut o păsărică în viața lor.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dintre voi 3 clar tu esti mai fermecatoare. Daca e sa ma i-au dupa definitia ta a iubirii, as fi mort dupa tine. Dar ar trebui sa devin tu.
Deci conteaza ca le evit?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Doar dintre noi 3?
Definitia mea mi se aplica mie.Si după definitia ta a iubirii, cum ai fi?
Contează pentru mine.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Te-am bagat in aceeasi oala cu ele, Nu iti dau o bulina Rosie doar pentru ca te simpatizez ci pentru ca ele sunt ceva mai "mature". Nu esti fermecatoare, esti chiar ce spui de altii si asta se aplica nu numai tie. Daca ai avea cu adevarat farmec, nu ai mai spune o, Ai fii pur si simplu. daca o spui inseamna ca vrei sa fii dar nu poti. Si nu zic ca Nu ai deloc. Oricum as fi in afara de de dragut, poti sa mi spui ca sunt idiot si sa ma injuri ca ma simt mai okey.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Preferi sa îți zic ca ești idiot si sa te înjur decât sa îți spun ca ești dragut? Esti si mai dragut ca înainte love struck
Sunt ce spun despre altii? Adica cretina penibila, mediocra si ce am mai spus eu despre ele? Spune-mi-o direct, nu insinua.Nu ai curajul?
Eram ironica prin fermecătoare...deși e adevarat. Daca o spun, înseamnă ca știu ca si tu crezi asta, nu ca o spun ca sa ma laud.Desi nu ți-am zis-o serios.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da esti ce spui despre altii

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ah. ****
Nu am curajul, nici nu am chef sa te jignesc fara motiv, pentru ca mi-ar fi naspa daca te-as pierde. Oricum esti singura care imi dai curaj sa ft si eu ceva.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ca sa ma pierzi ar trebui mai întâi sa ma ai.Si nu ma pierzi jignindu-ma.
Ceva, dar nu pe mine, nu?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ma rănești.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

As vrea eu

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De ce nu?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De ce nu? Nu esti in toate mintile, deja te ai obisnuit cu ideea. Am zis "nu", referindu-ma ca daca simti ca e ceva ineregula mai bine nu as face-o. Daca nu ti doresti din tot sufletul sa faci sex cu mine, mai bine nu o faci. Nu vreau sa fie ceva gen, ca o faci doar in speranta ca poate te plac dupa.

"sa te am"? Scuze dar eu nu sunt genul care sa lupt pentru o tipa, nu am mentalitatea asta, am si eu orgoliul meu, daca as fi perfect pentru tine ai fii deja a mea fara sa eziti vreo secunda.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alte povesti de dragoste? Sa revenim la subiect happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu cred că o să se oprească prea curând. laughing

| Jus7t a răspuns:

Ce drăgălașe love struck

| Marbea a răspuns:

Da, pot spune ca da! Eram la facultate in primul an si participam la ziua unui coleg de grupa. Pentru ca pe atunci nu toata lumea avea un casetofon iar eu cunosteam pe cineva l-am rugat sa vina la petrecere. Respectivul a venit cu inca doi colegi de camera, unul din ei isi sarbatorea si el ziua de nastere in aceeasi zi, care s-a intamplat sa fie chiar cel de care mi-a placut si care azi este sotul meu. Era exact cum mi-am dorit, mai inalt ca mine, brunet si cu ochii verzi si pot spune ca a fost dragoste la prima vedere. Din acea zi suntem impreuna si nimic si nimeni nu ne-a putut desparti. Asta se intampla in 1982 si da inca suntem indragostiti, ceea ce doresc tuturor!
Alegerea partenerului este foarte importanta si cel mai important nu faceti compromisuri si nu alegeti jumatati de masura pentru ca acestea se mai injumatatesc pe parcurs, dragostea se mai diminueaza din cauza grijilor si a problemelor zilnice, defectele se accentueaza dar ramane respectul. Sa nu stati intr-o relatie unde nu sunteti respectat, NICIODATA, oamenii nu se schimba, cum il luati asa va fi toata viata!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Marbea):

Ei, nu se schimba pe naiba.

| Marbea a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Depinde de schimbare! in general nu.