| ioanacristina666 a întrebat:

Cum va intelegeti cu vecinii? Aveti vecini care comenteaza mereu sau vecini galagiosi? Daca da, ce fac ei?

Răspuns Câştigător
| KamaSutra a răspuns:

Normal,cred ca nu e persoana care sa nu aibe.
Eu ma inteleg destul de bine cu ei, desi unii sunt cam fitosi si nu te saluta inapoi chiar daca ii saluti.

Am un vecin(eu stau la etajul 3, el la 4) si de fiecare data cand ia pensia, isi cumpara bautura, se imbata si incepe sa tipe pe scara, isi da drumul la muzica populara in casa si injura pe toti de care isi auce aminte, la inceput era enervant dar m-am obisnuit cu el laughing)

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu m-am saturat sa salut babele cand le vad afara, la alte scari abia stau si toata ziua le vad la mine jos, astept sa ma mut sa scap de ele

| ignore a răspuns:

Da eu o am pe vecina de sub mine si sotul el. care imi bat in teava, ma opresc sa imi zica sa numai fac galagie atat eu cat si catelu meu.ii spun mamei crezand ca se va schimba cevalaughing.mi-a lasat si bilet in usa sa dau tv mai incet.Ce fac eu.bat cu ciocanu prin casa zicand ca montez ceva sa ma asigur ca ii disper.Partea buna e ca ma mut in curand la casa.Dar pana sa plec o sa le fac o seara din aia sa nu ma uite niciodata.

| RAY a răspuns:

Ai cunoscut oamenii buni? te prefaci ca isi plac ca sunt ok, discuti cu ei ce sa faci

| gelu1970 a răspuns:

Ioana, cretini vom avea tot timpul in jurul nostru.
ce fac ei? daca sunt cretini, inculti si cu o doza de nesimtire foarte ridicata, iti poti da seama ce pot face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stau sa ma inteleg cu vecinii, comunic daca se dovedesc interesati de ceva anume. Am un vecin(perete in perete cu mine) care ma dispera la maxim cu muzica lui(stie acest lucru), moment in care trebuie sa fac acelasi lucru indiferent de ora, chef si stare de spirit.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, pur si simplu gasesti un punct comun cu ei, nu-i lasa sa se bage prea mult in viata ta daca nu gasesti un punct comun. Sunt destul de enervanti unii vechini.

| Cσcσ a răspuns:

Eu ma inteleg bine cu ei, sunt de treaba, insa unii sunt cam curiosi. big grin

| Resurrection a răspuns:

Da, ca toata lumea. Tot baga muzica si trantesc mobila, etc. Cel mai ok mi se pare sa vorbesti cu ei si sa spui ce te dereanjeaza... pana la urma este dreptul tau.

| Oana_Oana_1975 a răspuns:

Eu din fericire am niste vecini foarte de treaba dar inainte cand locuiam la bloc aveam niste vecini "teroare" daca dadeam muzica putin mai tare veneau la usa si cand deschideam usa incepeau sa tipe ca nu ii las sa doarma (la ora 14:00) du faceam din ce in ce mai rau in ambitia lor si din fericire s-au mutat.

| Andreii83 a răspuns:

Destul de ok.