| Unbearable a întrebat:

Cunosc un baiat de cateva luni. Glumim, vorbim, discutam, dar ma deranjeaza aluziile lui... PROASTE!- catre mine. Desi e total indiferent, flegmatic si insensibil, am inceput sa-l cam plac de cateva zile. Nu face absolut NIMIC special, doar vorbim si-atat, iar eu incet-incet simt ca ma indragostesc de el. Faza aiurea, e ca a-nceput sa imi vorbeasca mai urat decat inainte, glumite proaste, etc., care ma deranjeaza pe moment, dar dupa 15 minute revin in agonie si uit de chestiile urate. happy
DE CE SE INTAMPLA ASTA?! (suntem doar amici)

6 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

In primul rand spune-i ca iti place de el si daca el va reactiona pozitiv o sa lase glumitele proaste la adresa ta. daca nu le lasa, incerci sa-l schimbi tu happy Daca reactioneaza negativ.nu e persoana potrivita pentru tine happy

| alexaalexandraa a răspuns:

Cunosc genul asta de baieti. Sicer, nu stiu de ce fac asa. Unul de genul, imi spunea ca se poarta asa sa nu ma indragostesc, si apoi sa sufar. Culmea este ca eu ma indragostisem happy. Dar a trecut indragostealawinking. Sunt sigura ca tu esti in acceasi situatie ca si mine, de asta am vrut sa-ti zic cum a fost la mine. Multa bafta si ai grija ca atunci cand ne indragostim nu este bine intotdeauna, mai ales atunci cand sentimentul nu este reciproc. Numai bine!

| Unbearable explică:

Andrrei08, fa-ti singur sendvis. straight face

| andrrei08 a răspuns:

Pentru ca nu te vede ca pe o bucata de carne in care sa isi bage p^^a, te vede ca pe oricare persoana din viata lui, si in preajma ta simte ca poate sa fie natural! Da, asa e el, asa vorbeste de obicei si asa o sa vorbeasca toata viata, nu e un prefacut. In subconstient stii asta, mai scormoneste-te. Doh, te-ai prins?! off, fetele astea... Asa ca nu te simti jignita, da-mi o funda... si vreau si un sendvis laughing te rog

| wertori a răspuns:

Daca te deranjeaza glumele lui proaste mai bine spune-i-o, iar daca te indragostit de el nu cred ca e persoana potrivita!

| kalibra21 a răspuns:

Ar trebui sa ii zici sa invete sa vorbeascalaughing... apoi daca intr-adevar iti place tipul spune-iwinking