| Rose_2860 a întrebat:

Daca ar fi sa adoptati un copil dintr-o alta tara, ce tara ati alege pentru adoptie? China, India, Coreea, Columbia, Ethiopia...etc. Si ce ati vrea sa fie copilul adoptat fetita sau baiat?

6 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Eu as adopta numai un copil roman, ca sa pot sa-i transmit mai usor cunostintele mele.

| valy a răspuns:

In primul rand ar trebui sa ne facem griji pentru copii lasati de izbeliste de parintii care le-au placut sa il conceapa. dar cand au vazut ca nu pot sau nu au cum.nu le-a mai pasat.de mamele care nu isi pot creste copii din cauza posibilitatilor financiare etc.la saracii copii ai nostri.fiecare tara ar trebui sa aiba grija de urmasihappy

| Beibii a răspuns:

Spania
Baiat

| mary_5801 a răspuns:

Eu as adopta de oriunde, si n-as avea preferinte in privinta sexului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As adopta un baiat si o fetita, din Romania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Argentina brazilia mexic sa vorbeasca spaniola
fata