| Pnin a întrebat:

Daca ati avea un copil cu probleme de sanatate si cineva ar alinta-o ''printesa cerului'', cum v-ati simti?
Vi se pare un alint ok sau frumos?

13 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Dacă ai un copil cu probleme orice mic lucru ti se poate parea jignitor, absurd, urat de aceia nu judec pe nimeni.
Probabil daca mi s-ar intampla asta si m-ar deranja i-as spune persoanei respective ca ma deranjează si gata.

| Catrice a răspuns:

Uciși direct. Auzi la ei prințesa când ea e regina...

| Werrich a răspuns:

Correct este "Prințesa Banatului"

| Legion7X a răspuns:

Cred că doar prințesa este mai ok, probabil. Habar nu am. Ati vrut o părere. Vad că este o carte.

https://edituraunivers.ro/carte/copii/printesa-cerului/

| rapandula a răspuns:

Mi se pare ok. Nu poti avea o parecare frustrare mica pe un asa apelativ.

| Pnin explică (pentru rapandula):

Suna a moarte.

| sabin89 a răspuns (pentru Pnin):

Dacă cineva se duce la cer înseamnă că se duce la moarte... Bună asta

| Pnin explică (pentru sabin89):

Dar la ce se duce? La prins de ciori? De ce sa-i zici unui copil bolnav printesa cerului?

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Posibil sa fi fost neintentionat, insa poate si sa sugereze ca ea este o printesa moarta. Nu cred insa ca asta a dorit acea persoana, insa avand in vedere contextul cred ca e putin ciudata acea porecla. Nu musai rea sau cu intentii rele, insa poate fi putin deranjanta.

| Monst a răspuns:

Din punctul meu de vedere mi se pare o jignire care inseamna moarte

| SetYourselfFree a răspuns:

Da,e ok.de ce trebuie sa analizați sau sa subestimati orice mizilic in cele mai mici detalii?

| Pnin explică (pentru SetYourselfFree):

Pentru ca suna a moarte.

| Alice270246 a răspuns:

Mie mi se pare drăguț, depinde însă de personalitatea și gândirea fiecăruia