| cosmin986522 a întrebat:

Daca ati cere o suma de bani la o persoana pe care o considerati cel mai bun prieten si acela a spune ca nu e banca si nu da desi are iar dupa un timp va cere el ajutorul l-ati mai imprumuta?

10 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Un prieten adevarat nu ar spune asta, chiar daca ar avea, s-ar sucuza cu diverse pretexte.
Deci scenariul tau e aproape imposibil.
Si de as fi intr-o situatie de genu, evident ca nu i-as da!

| Adry05 a răspuns:

I-as zice cum mi-a zis si el mie. happy

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Spune-i ca ai un contract cu Uniunea Bancara : ei se obliga sa nu-si faca prieteni si tu te-ai angajat sa nu dai bani cu imprumut

| ALGator a răspuns:

Problema nu este numai că îți cere bani in felul ăsta.
Gestul lui arată că vrea să te domine. Contează pe faptul că îi vei da, în ciuda a ceea ți a făcut ei.
Fii atent!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mi-ar arunca doar motivul asta mi s-ar cam lua de prietenia cu acea persoana pentru ca in mod cert nu i-as cere cuiva bani pentru bazaconii. Daca mi-ar da un motiv ok pentru care nu ma poate ajuta e posibil sa il ajut eu cu bani cand are nevoie dar asta presupune sa fie cel mai bun prieten al meu. N-am fost in situatia asta pana acum, dar mi s-a intamplat ca cea mai buna prietena sa insiste sa-mi imprumute bani pentru nu stiu ce tampenie. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți spune că eşti bancă, dar bancă din aceea cu dobândă.

| 1231242 a răspuns:

Depinde acum..eu zic sa l imprumuti daca e un prieten bun.Banii sunt facuti sa circule, dar prietenii buni nu prea.

| alin131 a răspuns:

Daca ai si poti si nu te folosesti de acei bani da-i si nu ii mai cere inapoi.

Ajuta-l daca poti.

| ØverTheRainbøw a răspuns:

Nu, da-l in mortii lui..Cand eram in jur de 14/15 ani pateam acelasi rahat, pana am inceput sa nu mai dau..in felul asta s-au dus multi dintre ei, nici nu ma mai saluta pe strada. De carpele astea prefer sa scap cat de repede pot, oricum nu te ajuta cu nimic faptul ca sunteti prieteni.

| Darius2019 a răspuns:

Dai acelasi raspuns