| anonim_4396 a întrebat:

Daca aveti o relatie cu o fata/baiat si aparent tineti la el/ea si intamplarea face sa vedeti din cand in cand alte persoane de sex opus care arata mai bine decat partenerul vostru, indiferent daca virtual sau real, vi se intampla sa va dati filme cu persoana respectiva sau sa va atraga, sa o/ il comparati cu partenerul/ partenera?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu as insela femeia dar cum ele nu vor barbat atunci le iau pe toate in sus calare pentru ca aia doresc ele

| sierra1 a răspuns:

"vedeti din cand in cand alte persoane de sex opus care arata mai bine decat partenerul vostru"

orice partener/ă ai avea, ÎNTOTDEAUNA va fi cineva mai "bine" decât ceea ce ai lângă tine. Lasă comparațiile sau schimbă partenerul (doar ții la el/ea, "aparent", nu?)

| mdc98 a răspuns (pentru sierra1):

Si daca intotdeauna va fi cineva mai "bine" decat partenerul, ce ne face sa nu ne lasam dusi de val? Aparent esti atras.

| sierra1 a răspuns (pentru mdc98):

Tocmai asta spuneam: schimbă partenerul sau nu mai compara

| mdc98 a răspuns (pentru sierra1):

Dar nu m-am referit la cazul meu. Eu vorbeam in general.

| sierra1 a răspuns (pentru mdc98):

Nu contează: acel cineva va schimba partenerul sau nu va mai face comparații inutile

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, se întâmplă și este normal. A ține la o persoană înseamnă înafară de loialitatea declarată și mainfifestăș o loialitate asumată interioară. Nu poți mânca orice pasăre ce zboară, nu e cazul să visezi la Madonna sau la alte 10 fete frumoase de pe stradă în acelaș timp. Acea persoană cu care eșri în relație este cea mai apropiată de tine, cu ea trăiești relația. Față de celelalte ai doar un sentiment estetic, asta dacă ești sănătos.