| denisuka1 a întrebat:

Daca bagi cartela intr-un alt telefon raman salvate contactele?

11 răspunsuri:
| Firefly a răspuns:

Da,daca numerele sunt salvate pe SIM.
Nu, daca numerele sunt salvate in telefon.

| venusdoom a răspuns:

Eu am facut recent asta din necesitate si cu parere de rau te anunt ca nu ti raman contactele

| Intruder19 a răspuns:

Nu,pentru ca majoritatea telefoanelor iti salveaza contactele in memoria telefonului, trebuie sa importi contactele de pe telefonul vechi, pe sim apoi le poti pune si pe telefonul nou.

| Alexandrumar1 a răspuns:

Depinde daca ai setata functia, existta functie ca sa ai contactele si in tel si pe cartela sau numai pe tel sau numai pe cartela/

| denisuka1 explică:

Vreau sa spun ca daca dupa ce am scos cartela din celalalt telefon, si am bagat cartela respectivului mai raman si numerele mele? si da nr sunt salvate pe cartela mea si in timp ce era in telu prietenului se vedeau numerele mele amestecate cu ale lui.Dar intrebarea mea e: dupa ce prietenu si-a bagat din nou cartela lui de telefon daca i-au ramas si numerele mele amestecate cu ale lui?

| introduaicinumele a răspuns:

Da, daca au fost mutate pe cartele, daca raman in telefon nu vor aparea pe alt telefon, chiar daca ai aceias cartela.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca contactele sunt salvate pe cartela, DA. Daca sunt salvate in telefon, NU. Stiu din proprie experienta. Depinde si de reteaua de telefonie. Sunt unele retele care nu permit introducerea cartelei in alt telefon (de ex. Digi-RDS).

| Tsunade99 a răspuns:

Mie imi raman de fiecare data, si pe asta ma bazez cand imi schimb telefonul.

| Adryan657 a răspuns:

Daca sunt salvate pe cartela da

| creeator a răspuns:

U trebuie sa iti salvezi toate contactele in sim si nu in tel si dupa aia iti ramanwinking

| nicoleta44 a răspuns:

Pai depinde pe ce ai salvat contactele daca is salvate pe telefon normal ca pe cartela nu le ai daca is salvate pe cartele atunci automat le ai si pe un alt telefon chiar daca acesta e nou :-p