| Ionuţ_Adrian_2000 a întrebat:

Daca cineva jura ca se face stramb, juramantul ala cu degetul, si jumatate din adevar e miniciuna, omulnu respectiv chiar va deveni strâmb?

12 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Nu, sunt doar superstitii.

| RAY a răspuns:

Eu cand am jurat cu mana la spate a venit iubita cu druija sa imi taie mana nu e de gluma

| Violleta2022 a răspuns:

Juramintele de genul asta, sunt minciuni pentru copii mici.

| Freya1 a răspuns:

Nuuu big grin

| minrest a răspuns:

Problema e ca cel care a glumit cu tine, indoind degetul si cerand ca cel ce minte sa se strambe ca degetul, nu si-a dat seama ca nu stii de gluma. Oricum, mersi pentru formularea ''juramantul cu degetul'', am ras in hohote.

| Hammurabi a răspuns:

Nu, nu tot doar pe jumătate strâmb. (asta dacă n-a ținut degetele încrucișate la spate) laughing

| danay72 a răspuns:

Nu,sunt doar superstiții. Dumnezeu nu se implica in asa ceva, să facă un om strâmb.

| leapșa a răspuns:

Nu.

| Cannibal a răspuns:

Da, va deveni strâmb.
Ferească dumnezo' de superstiții.

| JustAskingBruh a răspuns:

Superstitii

| Lumideea a răspuns:

No, sunt mituri, falsitati numai crede asa ceva

| Giorry03 a răspuns:

S-ar putea... Nu incerca!