| saresipiper a întrebat:

Daca esti o tipa inteligenta, lumea te admira dar profita de tine, vrand mereu ajutor si informatii. Daca esti o tipa frumoasa, barbatii vor clar sa o faca cu tine. Daca esti urata si muncitoare, esti luata drept sclava si pusa la treaba (asta daca nu esti o putoare).
Cum faci sa nu mai profite lumea de tine?
Repostata

Răspuns Câştigător
| Eteda a răspuns:

Pur si simplu nu le permiti sa profite de tine, daca esti fata inteligenta iti dai seama singura de intentiile celorlalti...mai bine sa te vada lumea aroganta decat sa te vada buna si sa te ia de proasta.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eviti lumea sa nu ai neplaceri

| RAY a răspuns:

Nu exista asa ceva, cu toti suntem egoisti, cu toti ne folosim de alti

| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti o tipa inteligenta, nu profita nimeni de tine, ca te duce capul sa intelegi intentia si-i poti refuza!
In ce priveste ce vor barbatii, este doar instinctul lor primar, toti vor acelasi lucru, sa se reproduca, doar ca unii o spun cu voce tare, in schimb ce altii doar o gandesc.
Cum faci sa nu profiet lumea de tine?
Iti cuplezi creierul cand vrei sa judeci o situatie si te intrebi intotdeauna ce riscuri ai, in situatia respectiva.

| Sofer a răspuns:

Ajutanduse reciproc.

| AliGab a răspuns:

Inveti sa spui "Nu" atunci cand trebuie

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandrionelu a răspuns:

Încearcă sa nu fi nici frumoasa nici inteligenta, nici muncitoare. Asa nimeni nu va profita de tine. Adică sa nu te schimbi niciodată laughing

| saresipiper explică (pentru Alexandrionelu):

Nu poti, orice om are macar una din acele 3 calitati...

| Alexandrionelu a răspuns (pentru saresipiper):

Eu am cunoscut persoane care mi-au demonstrat contrariul.

| Delocimportant a răspuns:

Eu nu te consider deloc inteligenta. Esti varza.

| shu7e a răspuns:

Vorbesti din ziare?
Despre care inteligenta vorbim aici? In mod clar nu emotionala. in general studiile spun ca femeile frumoase castiga mai bine si au mai multe avantaje Poate ca intr-o lume a barbatilor - inca tot ce vor ei sa se culce cu tine insa asta nu inseamna ca trebuie sa te culci si tu cu ei.
Lumea va incerca sa profite si daca esti mica si urata si daca esti inalta si frumoasa. INCEARCA. Daca reusesc sau nu depinde si de tine. A spune nu e un prim pas. Succes

| romcat a răspuns:

Sa inveti sa zici "nu" - nu stiu, nu pot, nu vreau!