| anonim_4396 a întrebat:

Daca iau Viagra de la 20 de ani ce se întâmplă? Efecte adverse sau ceva? Adica nu devin dependen sau că depind numai de asta nu? Specific că am nevoie doar odata, nu sunt dependent sau ceva, vreau sa iau pentru ca nu reusesc sa mentin erectia si moare la intrare...

13 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Viagra produce in timp probleme ale inimii si poti face infart. Mai bine mergi, fara rusine, la un medic sa vezi cauzele disfunctiei erectile. Nu-i normal la 20 de ani.

| Ara997 a răspuns:

Daca iei la 20, ce naiba mai faci la 50?

| kandaraki a răspuns:

Nu e ok daca la 20 de ani ai nevoie sa iei Viagra, esti limitat rau, impotent la 20 de ani?
pacat de tine

| vodami92 a răspuns:

Nu e bine nici de la 18 sau 19 ani sa iei!

| alin131 a răspuns:

Mergi si vezi la medic ce ai. Lasa viagra...

Trateaza radacina problemei, nu o ameliora cu stimulente. E posibil sa fie pe fond psihic in mafe parte, un blocaj mental...

| Omis a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu e ok sa iei viagra de la o varsta asa tanara. Trebuie sa descoperi care sunt cauzele pentru care iti scade erectia. Poate fi din cauza prezervativului, deoarece te strange, inainte de sex nu aveti suficient preludiu, nu te mai atrage partenera etc. Poti apela si la un medic daca crezi ca e cazul. Succes!

| Razvy12 a răspuns (pentru Omis):

Zic să iau să vedem dacă e ceva fizic sau psihic, mă afectează în vre un fel dacă iau?

| BlackListed a răspuns (pentru Razvy12):

Nu te afecteaza cu absolut nimic. Eu am luat din curiozitate si nu am patit nimic grav. Totusi daca ai probleme cu inima te sfatuiesc sa nu iei.

| Razvy12 a răspuns (pentru BlackListed):

Nu am probleme cu inima, se simte diferenta?

| Razvy12 a răspuns (pentru BlackListed):

Se ia cu 30 de min inainte nu? si dureaza 4 ore?

| Omis a răspuns (pentru Razvy12):

Nu stiu sa-ti raspund cu exactitate la asta si nici nu vreau sa vorbesc prostii, insa cred ca inaintand cu varsta, vor aparea si probleme. Pentru ca sunt sigura ca nu te vei opri doar la o pastila si vei continua sa tot iei, deoarece, evident, ea isi va face efectul, dar s-ar putea sa vrei sa nu te mai lasi de ele, vazand ca functioneaza. Ti-am zis, cel mai bine e sa vorbesti cu un medic aceasta problema, iar el va hotarî ce e cel mai bine.

| relian a răspuns (pentru Razvy12):

Vorbeste sa nadoarma cred ala cu probelemele cu inima. Daca nu stia si nici tu nu stiai afla ca viagra este un medicament pentru inimalaughing la inceput pentru asta era folosit nu la facut nimeni special pentru erectie.Pur si simplu medicamentu respectiv era luat pentru cei cu afectiuni de inima, si s-a observat la barbati ca aveau erectie de fiecare data cand luau si uite asa sa descoperit ca vorba aia unde dai si unde crapa laughing inainte sa afirmi ceva e bun sa dai o cautare ca internetu asta e mare si are destule locuri de incredere siteuri medicale unde explica ce si cum.Nu stiu daca am mai raspuns aici, stiu ca mai era cineva care se plingea de chestia asta si i-am spus cum sta treaba.Viagra sau alte pilule de genu asta nu provoaca dependenta sub nici o forma si nici nu are efecte secundare,adica sa iti dauneze in timp. Poti lua viagra sau alte pilule toata viata,pentru ca sunt astfel de pilule de o zi adica gramaj mic ce se ia zilnic,asta o fac barbatii care is singuri si nu stiu niciodata de unde sare un iepure, scuze de unde sare o tipa ceva, poate sa fie ziua, poate sa fie la munca, pe strada etc si tu sa fii deja pregatit asa fac unia.Ce zic eu aici nu-i de la mine sau ca am auzit la nu stiu ce radio, am fost de fata la discutie eram cu cineva pe tema asta cun specialist doctor si nu roman.Eu chiar am fost curios si am intrebat poti lua asta toata viata? Ala a zis da fara nici o problema.Acum daca tu ai problema asta aia nu inseamna ca gata deacu trebuie sa iei mereu.Treb sa afli mai intai cauza, ce determina lipsa erectiei la tine sau timpul de erectie.Asta nu afli pe aici, afli daca faci o investigatie la un urolog, dar unu bun care is da interesu si se si pricepe. Poti avea o infectie, poti avea stiu si eu probleme psihice, sau probleme nu stiu sunt destule.Ai 20 de ani deci ar trebuie sa fie totu ok,sincer poate fi ceva din capul tau,trebuie sa ai rabdare.Dar daca vrei sa nu astepti ia un Cialis odata cum zici tu o pilula din asta nu mai stiu sunt destule si iti faci treaba, Nu te afecteaza deloc nicicum, asta garantat, nu o sa devii dependent ca nu ai cum, ba eu zic ca o sa te ajute ca o sa duci actu la capat si asa o sa fii mai increzator in tine, o sa iti revii sa zic asa si apoi n-o sa mai fie nevoie sa iei.Nu se simte nici o diferenta daca iei o pilula la inima, o sa simti diferenta altundeva laughing adica vei avea erectie la pilula aia de cialis de X grame cred ca vreo 3 zile laughing bine nu te gandii ca sta tapana 3 zile, zic va avea efect vreo 3 zile asta daca te gandesti sau ai cu cine sau la cine te gandi.Cauta Cialis 20mg aia e o pilula ce o iei doara odata.Sau poate sa aiba si alt nume daca e generic dar substanta activa e aceiasis Tdalafil.Mai bun ca cialis nu exista. Daca mergi la uroglog cum zicea cineva asta iti va da,daca e un urolog bun, adica te consulta vede ce ai si daca ai ceva sa zic infectie o sa iti dea antibiotice si cialis, asta daca faci sex, dar normal ca stie ca faci de aia siti da asa. Pune cauta pe net dar la americani si vezi despre viagra despre astea cum au aprut, cum le-au descoperit etc, ca de aia ai internet.Se ia cu 30 min inainte si te tine o zi, cel putin, adica poate avea efect o zi cel mai mic gramaj poate si 2 zile.Dar cum am spus nu iei viagra sau cialis si stai singur cucu si astepti nu stiu ce, sau daca nu ai dispozitie, aceste pilule le iei dar trebuie sa ai o femeie sa iti placa, sa-i ai dorinta sa faci sex, altfel nu functioneaza.Adica e vorba de tine de gandurile tale, sa vrei sa faci sex si atunci o sa vezi minunea laughing vad unu zice vai esti impotent la 20 de ani.Sa trezit si nea ion, pai frate daca ai probleme o infectie ceva ce e vina ta, sau daca stiu si eu mintea ta e mai emotiva aia e, nu inseamna gata esti nu stiu cum.Astea te ajuta pana treci de problema. Daca nu vrei sa folosesti atunci trebuie sa rezolvi problema la medic. Odata hai sa povestesc am luat o viagra asa sa vad si eu ce efct are, adica eram ok nu am vazut nici o diferenta, asta pentru ca eram normal, sau poti simti ceva diferenta de durata chiar daca esti sanatos, poti mentine erectia putin mai mult timp, daca esti sanatos.De functionat fucntioneaza sigur, asta se vede cel mai bine cand ai probleme, dar nu creeaza dependenta nicicum.Normal ca daca ai probleme permanente da poti lua atunci cand faci sex.Nu stiu cat te pricepi dar gasesti pe net informatii cate vrei numai cautale la americani, explicatii cum functioneaza un organ orice asa amanunte, cum functioneaza un medicament etc.Asa in mare ca d eja scriu romane pe aici pilule astea ce fac de fapt? Iti creste la nivelul organului genital iti activeaza circulatia, cum sa zic asa mai simplu iti deschide acolo ca sangele sa intre, sa zicem is creste circulatia sangvina la nivelu ala si asa ai erectie.Acolo se intampla chestii multe, se secreta ceva substante care face ce fac aceste pilule, asta asa printre altele, dar nu intram acum in functionarea sculei la barbati laughing dar am zis asa sa ai idee.Tu cum crezi ca ai erectie? E chestie complicata nu-i asa simplu. Mintea trimite semnale ca vrea ceva, la nivelu sculei se produc midificari au loc secretii de substante care maresc circulatia la nivelul ala, se deschid robineti una alta laughing si asa ai erectie.Dar is multe alte chimicale care ajuta acest proces.Deci chimiccalele astea sunt fabricate de corpu tau, sa nu crezi ca natural inseamna pocnesti din degete si gata ti s-a sculat laughing tot corpul omului este o galeata cu chimicale care bolboroseste, care da in clocot, cam asta se intampla. Cele mai multe sunt controlate chestia asta se pare cai lasata asa sa dea pe afara si asta tocmai sa ti se ridice laughing ce mai e si cu natura asta, unde pui ca unia zic dzeu a facut.Da de unde deci poti lua fara probleme.De regula se ia cu reteta pentru ca doctoru vrea sa stie daca esti bolnav rau cu inima, adica probleme pentru care luarea unei pilule tiar face mai rau.Aidca la inima poti avea si tensiune mare si mica sau o sumedenie de probleme de aia se spune sa vada medicu.CIALIS asta cauta 20 mg si ala esti o dai gata pe tipa garantat.Dar nu sta asa mergi la urolog si afla care e cauza.Sa afli cauza este cel mai important pentru ca sunt infctii am citit ce nu le simti si stai asa ani si alea te afecteaza dupa permanent si nu-i bine, mai ales la barbati si cu prostata nu-i de joaca.Nu zic ca ai tu dar cand vezi ca apare o problema trebuie sa stii din timp ce este.Bafta si spor la treaba.

| Mircea049202 a răspuns:

Nu lua de la vârsta asta Viagra. De cat timp sunteți împreuna tu și prietena ta? Foarte probabil este ceva psihic (emoții, rușine etc). Dacă tu nu ești emotiv și sunteți de mai mult timp împreuna este bine sa te vadă un Urolog. Numai bine!