| ςгเรtเภยкค a întrebat:

Daca il visez pe baiatul pe care il plac inseamna ca si el ma place?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Nu, doar ca il placi atit de mult incit sa te gindesti enorm de mult la el peste zi, sa visezi cu ochii deschisi la el, ca mai apoi noaptea sa visezi pe bune cu el. Nu inseamna ca te palce el pe tine, ci ca tu il placi enorm.
Cindva o fata m-a visat noapte de noapte, si ziua se gindea mereu la mine, mi-a marturisit asta intr-o scrisoare (era din alta localitate decit mine) si am ramas socat, pentru ca ii spusesem de la inceput ca nu poate fi nimic intre noi, caci nu e tipul de fata care sa imi placa. A trebuit sa treaca o luna cu emotii de tot felul, ca sa ma despart frumos de ea si sa sufere cit mai putin (oricum suferinta era inevitabila pentru ea).

20 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi dicționarul de vise de pe www.elystar.ro
Pa, pa.

| Rockart a răspuns:

Nici gând. Dacă o visezi pe prietena ta înseamnă că e lesby? E doar un vis. Nu are nicio semnificaţie. Dacă îl placi probabil te gândeşti destul de des la el. Posibil să adormi cu el în gând de aceea îl visezi. Şi mie mi se întâmplă.

| N0NameForY0u a răspuns:

Nu chiar, cand visezi pe cineva se intampla inversul tot ce ai visat.Cred ca nu te place.

| Marya6329 a răspuns:

Esti obsedata de el...nu nu inseamna ca te place:-o

| pwp a răspuns:

Din pacate nu! Inseamna ca tu esti cam obsedata dupa el.

| janvaljan a răspuns:

Nici gand ci inseamna doar ca esti la varsta pubertatii.laughing

| Evolution a răspuns:

Înseamna că îl iubeşti lol... dacă visezi pe cineva trebuie neapărat să te placă şi acea persoană laughing?

| eandopuncttk a răspuns:

Nici nu iti poti da seama cat de mult te place bãiatu` ala. cu spume laughing

| PedoBarbie a răspuns:

Îl placi şi îl iubeşti tu enorm pe el.

| Iubibilăă a răspuns:

Si eu am crezut ca este adevarat...dar nu este sad

| LaYeR a răspuns:

Nice Try, nu este adevarat inseamna ca: ori esti la prima dragoste, ori iti place mult de el.

| Alexandra_Livia_1998 a răspuns:

Nu.Acest lucru se formeaza in subconstientul tau stand numai cu gandul la el:*.De obicei cand mintea iti zboara noaptea la cineva, pe acel x il vei visahappy.Mie asa mi s-a intamplat mereu :**

| Expertul a răspuns:

Poate nu,poate da. Daca il visezi mereu nu inseamna obligatoriu ca te place,il visezi pentru ca te gandesti mereu la el si il vezi mereu (banuiesc la scoala). Creierul uman are capacitatea de a reviziona intamplarile profunde din viata fiecaruia in timpul somnului,in cazul tau aceste intamplari se petrec in inima ta, adica il iubesti deci cand il vezi pe respectivul iti bate inima mai tare, te inrosesti eu stiu...chestii din astea. Poate si el te place de ce nu te-ai dus la el sa vorbesti cu el daca te baga in seama mai mult ca ceilalti sau te i-a in brate,te pupa, te alinta, te scoate in oras inseamna ca te place cu adevarat dar daca nu arata aceste semne poate vrea sa fiti doar amici sa va cunoasteti mai bine.

| maryangelll a răspuns:

Inseamna ca iti place foarte mult de el, te gandesti mult la el si il ai in subconstient.

| julius a răspuns:

Este clar ca nu-l visezi degeaba des, despre ce inseamna iubirea in vise citeste aici -> http://vise-dictionar.ro/Iubire.html

| KidaaaToxika99 a răspuns:

Am pus j eu intrebarea asta si crede-ma, nu e adevarat.Total eronatcrying

| OMGLOL a răspuns:

Il placi tu prea mult...sau el cand a adormit s-a gandit la tine!

| petronella a răspuns:

Inseamna ca pe zi ce trece tu il iubesti din ce in ce mai mult.Dar asta depinde ce varsta ai.

| Dyiannaa a răspuns:

Eu stiam ca daca visezi pe cineva inseamna ca a adormit cu gandul la tine thinking

| bubu98 a răspuns:

Cred ca iti place atat de mult de el. si poate il si iubestii. cine stiee. incat il visezii noaptea. da eu cred ca poate si el se ganedeste la tine asaa mai patesc si eu cateodataa... trebuie sa ai incredere multa in tine.si poate o sa fiti impreuna. nu astepta sa vina el la tine. k poate o sa'l pierzi,. si o sa iti para rau. asa ca fa-ti curaj si du-te la el si spune-i k il placii, si c simti big grinbig grin sper sa fiti impruna big grin