| Aldutssss31 a întrebat:

Dacă iubitul vostru nu ar fi de acord să faceti videochat iar voi ati vrea asta, ati face asta fără să stie? El spune ca nu vrea să fac asta pentru că este gelos dar eu cred ca adevăratul motiv este că ii place sa castige mai mult ca mine si nu ar vrea să am mai mulți bani decât el pentru ca s-ar simti inferior.Momentan unde lucrez nu am un salariu bun, banii se duc extrem de repede si nu mai raman cu nimic de la o luna la alta, ba chiar raman cu datorii.Il iubesc si nu as vrea sa fac ceva impotriva lui, dar m-am săturat să n-am aproape niciodată bani, după ce mănânc si plătesc datoriile abia mai raman cateva sute de lei care nu stiu cum se le împart sa ajunga si pentru câteva iesiri, pentru niște haine, pentru doctor(am niște probleme de sanatate).

31 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Invata sa-ti gospodaresti banii ce ai!
Daca afla prietenul tau sau urmatorul etc. te vor stampila cu titlul de "c*rva ordinara", nume cu care vei putea fi mandra in fata copiilor tai.
Daca vei avea "noroc", inregistrarile cu tine se vor raspandi exact in mediile unde doresti mai putin, fiindca totdeauna se gasesc "binevoitori" care sa le arate colegilor si cunostintelor tale.

Eu nu m-as vinde pentru niste haine, care tin doar un timp scurt, fiindca reputatia este pe viata!

| Mosotti a răspuns (pentru Bula):

Nu se vinde deloc, ce e mare lucru ca sta in fata unei camere si face ce trebuie? Ca doar nu se f prin monitor.
E treaba ei si bine a gandit, se fac bani frumosi.

Iar cui nu ii convine sa dea cu praf de mers ca partener, de ex pe mine nu ma deranjeaza daca a mea face asta.
E o meserie ca oricare alta.

Si sa muncesti pe nimic in alte parti cum e? E mai rau, si poate mai greu.

Lasa ca nu face crime, nu da in cap, si daca ar fi inregistrari ce? Cate femei nu fac asta si pe site-uri publice de asta si le stiu toti, si e f okey.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum arati după nastere? Ca sa faci videochat trebuie sa arati bine, daca esti grasă nici sa nu te gîndesti la asa ceva, plus videochatul este loc de prostituate, tu esti mamă ai un copil, are dreptate prietenul tau sa nu i ti dea voie, trebuia sa te gîndesti ca ai salariu mic inainte de a ramîne insarcinată, acum este prea tîrziu, de ce nu te ajută tatăl copilului? iubitul tău ăla gelos.

| RAY a răspuns:

Ala e un parazit social,consuma mai mult decat produce,e si un tip lipsit de incredere, desi nu e de tine,nu stiu ce dz ai vazut femeie la el,poate fizicul lui,sa nu fiu ipocrit nici eu nu as fi de acord,dar, eu sunt posesiv de fel, dar nu poti cauta un loc de munca mai bun si tu sau na inchide si el ochii, daca vrei sa te ajut sa imi dai mesaj, fac profile de fete pe orice web site, promovez si canalul

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Puteti si in grup, va arat ce sa faceti

| Drimmero a răspuns:

Chiar nu mai ai ce munci in afara de videochat? chiar atat de jos sa ajungi?

| Mosotti a răspuns (pentru Drimmero):

Lasa sa faca ca nu e jos deloc, nu stiu de unde ideea asta, e o meserie ca oricare alta, proasta o fi sa nu profite de frumusetea ei. Bravo ei ca a gandit asa.

Nu da in cap, nu face crime, nu face ceva rau, ca sa zici ca ajunge jos de tot.
Decat sa munceasca si altceva mai greu si mai prost platit, mai bine asa.

| Mosotti a răspuns:

Daca nu e de acord, lasa-l, da-l dracu, ii zici fff clar "eu fac ce vreau cu viata mea", si gata. Nu te conduce el pe tine.

Fa ce simti tu, normal ca ii e necaz ca ai castiga mai mult, gelos nu are motive, ca doar nu te culci cu aia prin monitor.
Fa videochat si strange bani acolo ca prind bine tot tie.

Si la o adica poti face si pe ascuns, te duci in casa ta si faci in camera ta cand nu ai tangenta cu el, asta daca nu stai cu el, dar oricum eu nu m-as lasa manipulat de partener orice ar fi, as face ce vreau eu, nu ce vrea el.

| Freya1 a răspuns:

Da,sigur ii e ciuda ca tu faci bani mai multi ca el laughing.Da ia încearcă să îți mai iei un job, sau sa faci un curs de calificare într-un domeniu sa fi mai bine plătită la viitorul loc de munca si vezi il deranjează.

Cred ca omului pur si simplu nu ii pica bine sa ii vada cineva iubita dezbrăcată, cum de altfel e si normal.Plus ca nu te asteptat sa iti faci vila cu piscină din asta.

| Catrice a răspuns:

Ce iubit, n-ai nevoie de iubit, o să-ți ia banii după și rămai cu nimic. Mai bine fărăwinking

| Fatamuntilor a răspuns:

SA zicem ca intrunesti condiitile necesare.
Esti tanara, frumoasa, esti populara, etc...
Cat poti fi pe,, val'''? sa zicem undeva 40 de ani. Poate mai mult! Apoi ce vei face? vei reveni la viata de dinainte cu bani putini?
Bag seama ca trebuie sa t descurci cu bani pe care ii castiga iubitul tau. banii se duc extrem de repede, la toti e asa.
Invata sa gestionezi veniturile, sa stabililesti prioritatile

| Mosotti a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Pai nu va face asta la infinit, vrea sa faca acum un timp doar, si asa nu e nici o problema.

Si oricum fetele destepte care au facut bani din chestii din astea, mai ales din prostitutie, multe dupa 40 ani au bani sa traiasca bine 100 ani fara sa faca nimic, deci e relativ si aici, depinde, in timp ce altii muncesc pentru altul pana la 70 ani si nu pe un venit prea stralucit.
E relativ.

| Lukasssz a răspuns:

Tu chiar crezi ca daca faci video-chat banii vin asa din cer? Trebuie sa fii populara, plus ca trebuie sa arati si bine si multe altele...

| Alverto a răspuns (pentru Lukasssz):

laughing asta se întâmplă când firmele penibile de videochat se autopromoveaza pe YouTube in reclame

| Mosotti a răspuns (pentru Lukasssz):

Si daca arata si multe altele ce? Nu e nici o problema, mda, se fac bani frumusei din viedeochat, sa faca, bine a gandit.

| Yuoia a răspuns:

Pana acolo ai coborat? Sa faci videochat?
Cum nu iti ajung tie banii, "din 4000 de lei cat are el"? https://www.tpu.ro/......tenita-de/

| Mosotti a răspuns (pentru Yuoia):

Cine spune ca daca faci videochat ai coborat?! Nu e deloc asa, aveti voi o preconceptie aiurea.
E o meserie ca oricare alta, nu e absolut nici o problema atat timp cat nu face rau altora si nu face infractiuni.

Si sa muncesti pe doi lei in alta parte acolo ma consider ca m-as cobora prea mult.

| mastadont a răspuns:

Un iubit nu înseamnă și stăpân. Fă ce-ți place și spune-i că faci asta. Dacă nu-i convine atunci next, că are balta pește. Nu lăsa pe nimeni să-ți controleze viața, fă ce-ți place!

| cfrtobias a răspuns:

Pentru videochat nu trebuie platit undeva? sa fii in regula cu Anaf

| AliGab a răspuns:

Fa videochat si lasa-ti iubitul sa isi caute alta care este mai cuminte din punctul acesta de vedere. Crezi ca numai videochatul este o sursa de facut bani? Pune-ti mintea la contributie, nu trupul.

| FantasyBoy a răspuns (pentru AliGab):

Chiar ca trebuie pusa mintea la contributie, mai ales daca iti inchipui ca videochatul inseamna doar sa-ti arati corpul. Videochatul este o sursa excelenta de facut bani, nu ai cum sa iesi lunar cu mai putin de 600 de dolari, daca stii engleza, esti empatica, ai prezenta de spirit si bun gust in ceea ce priveste decorurile, poti ajunge usor la 3000-4000$, sunt doamne de peste 50 de ani care fac videochat, discuta de ex. cu bolnavi cronici sau cu persoane cu deficit locomotor din USA, Canada, Vestul Europei si castiga absolut onorabil. Discuta cu prietenul tau asta, si poti lucra pe chat non-adult foarte bine, nu se castiga cat pe adult, dar veniturile nu se compara cu un salariu de 2000 de lei, asta sigur!

| Mosotti a răspuns (pentru AliGab):

Si daca isi pune trupu pentru bani ce?! De ce sa nu-l puna daca-l are?
Aia cu mintea o sa vina mai in colo.
Eu nu stiu ce aveti cu videochat-ul asta. Banii nu se fac doar cu mintea uneori.

| Mosotti a răspuns (pentru FantasyBoy):

Foarte bine ai zis, mi se pare videochat o treaba f bune, se castiga de multe ori mult mai mult decat la un alt job.
Sa faca si sa profite daca are cu ce, sa nu fie fraiera.
Iar prostul ala sa se duca tare la dracu, sa-si vada de viata lui, nu m-ar comanda pe mine parteneru sau partenera.

Nu trebuie sa discute nimic cu ala.
Ii convine bine, nu ii convine, pa pa.
Atat timp cat acasa sunt f ok cu el, ce il intereseaza?

| DarthNiger a răspuns:

Si tu crezi ca o sa te imbogatesti daca faci video-chat? in primul rand trebuie sa arati bine, fiindca firmele de video-chat nu primesc toate femeile care vin la ei.
In al doilea rand tu vrei sa faci asta? fiindca nu e un loc munca chiar tipic si e posibil sa iti fie greu sa te obisnuiesti, eu daca as fi femeie mi-ar fi greu sa fac asa ceva si nu as accepta.
Mai degraba te-as sfatui sa pleci in strainatate sa muncesti daca in Romania nu prea ai sanse, desi ai putea sa incerci sa iti cauti alt loc de munca cu salariu mai mare si atunci cand vezi ca nu ai noroc poti lua in considerare varianta de a pleca din tara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati followers ai pe insta? Ca o prietena cu 30 000 urmaritori nu a reusit sa faca mare lucru (efectiv nu se abona nimeni pe nicaieri) si a trebuit sa plece in Italia la munca

| troleibuz a răspuns:

Draga mea, foarte putine fete castiga cu adevarat din videochat. Esti populara pe social media? Daca nu, imi pare rau, dar nu e asa usor cum pare.

| Saiko10 a răspuns:

Poti sa faci ce vrei cu viata ta, dar nu il trage si pe el daca nu vrea, normal ca nu este ok sa o faci fara sa stie, daca vrei sa o faci asa de tare ii spui ca o faci oricum. daca va despartiti asta este.

| CassiusAlexander a răspuns:

Dacă nu ești extrem de frumoasă, sexy sau populară, NU vei câștiga din videochat mai mult decât din jobul actual. Ai fost spălată pe creier de reclame. Doar 2-3% din femei, cele foarte norocoase au cu adevărat succes, iar alea sunt promovate. Restul își pierd timpul și în scurt timp revin la viețile obișnuite, dar acum și cu imaginea "pătată" de materiale sexuale cu ele valabile pe internet. În plus, dacă nu merge treaba, ce zici, o să treci videochat pe CV când o să te angajezi din nou? Probabil că nu. Ceea ce înseamnă că o să ai o gaură de "șomaj" (muncă nedeclarată) în CV ceea ce va trage semne de întrebare.
Eu zic să apreciezi faptul că iubitul tău a fost sincer și a spus că e gelos, nu e ușor să recunoști. Și nu-ți mai face tu filme în cap despre ce crede el. Crede ce ți-a zis și atât. Probabil el e mai realist ca tine și nici nu s-a gândit că faci direct mai mulți bani ca el. Sau poate oricum nu-l interesează. Într-o familie nu prea contează de unde vin banii, dacă e armonie ci nu aroganță, banii sunt în beneficiul tuturor. Nu toți bărbații au complexe copilărești despre salarii. Nu mai suntem în Evul Mediu.

| Mosotti a răspuns (pentru CassiusAlexander):

Cred ca e destul de misto, de fapt orice fata medie care arata cat de cat e buna de videochat, nu e problema.
Sa incerce. Si ala daca nu ii convine, sa se duca tare.

| existential a răspuns:

Nu cred ca e cea mai buna optiune pentru viitorul tau. E un fel de prostitutie virtuala.
O idee:
Ajuta sa cunosti oameni onesti, responsabili, cu pasiuni si viziune. Studiezi ceva de viitor, urmezi un curs... te hotarasti pentru o profesie de viitor, care sa iti placa si sa fie platita bine. Nu e mare lucru ce iti spun. In orasele mari e mai usor sa iti faci o cariera, sa castigi bine, sa te simti implinita. Gandeste pe termen lung.

| Mosotti a răspuns (pentru existential):

Ptr niste bani, merge temporar si asta, ce are? Chiar si prostitutia nu o vad o problema, e o meserie ca oricare alta pana la urma.
Asta va studia ea clar, nu asta e problema pentru un job mai in colo.