| Hdyxfwfb a întrebat:

Daca m-as transfera la o alta scoala din oras ar fi ok sa am o iubita? La varsta de 12-13 ani

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este foarte ok să ai o iubită. Nici o vârstă nu este prea mică dacă iubești.

| Andreeush a răspuns:

Cam prea devreme să ai iubită.
În orice caz ai grijă.

| Hammurabi a răspuns:

De ce ar fi mai ok la altă școală decât la școala care ești?

| Plato a răspuns:

Pune mana pe carte, copilas, lasa prostiile astea.

| NonZarek a răspuns:

Nu e ok sa ai iubita la varsta asa de frageda, acum doar hormonii jongleaza cu sentimentele, si cand iti vei face o iubita daca tot iti doresti, te vei plictisii, ori tu, ori ea, iti garantez.Acm e doar curiozitatea asta care te impinge incerci lucruri noi, asta cu iubirea vazand la persoane mai mari online sau in public ti a aparut si tie dorinta asta.

PE scurt, nu e ok sa ai la varsta asta iubita, nici nu sunteti responsabili, nici nu stiti ce vreti, pe langa ca inca va scarpinati la puta ca sa zic asa, va mai si sarutati, bacterii peste bacterii, intra in organism si Bam, te ai rezolvat, nu poti compara o fata de 14 ani sa zicem cu una de 19 sau 20 care e mult mai responsabila si gandeste, PENTRU CA ARE 19 ANI, cand va aud cu iubite la varste din astea v as da in cap cu iubirea asta sa va treaca.Sunteti inca copii, nu trebuie sa va arda inca de asa ceva, e doar miraj, iti garantez si nu iti va ttine daca vei fi impreuna, nu te chinuii.

OcO

| Antopuff a răspuns:

Nu, nu e ok sa ai o relatie la varsta aia. Pierzi copilaria cu relatii.

| curiosul122 a răspuns:

Nu se poate pune vorba de 'iubita'... Daca va pupati pe obraz/ buze / imbratisari / tinere de mana, chestii din astea, e ca un fel de prietena. Nu poti avea zis asa o iubita pana in 16-17 ani. Iti recomand sa pui mana pe carte si sa lasi asa zisa iubirea mai in spate, daca o sa stai sa te gandesti asa la ea toata viata si cand o sa va despartiti o sa-ti fie mai greu la scoala si o sa stai doar cu gandul la ea si vei fi paleta. Poti face orice, trebuie doar sa inveti bine si sa lasi iubirile in urma.

| katekd02 a răspuns:

Eu cred că, deocamdată, ești puțin cam micuț să te gândești la o iubită. Ar fi ok să mai aștepți și să îți găsești sufletul pereche când vei fi mai matur. Ocupă-te de dezvoltarea ta și așteaptă, fetele vor veni.

| R2D220MIHI a răspuns:

Este ok sa ai iubita oricand atata timp cat va iubiti si nu sunteti impreuna doar ca sa ai "iubita"