|

Daca nu ai bani, nu arati foarte bine la fata si esti antisocial credeti ca ai vreo sansa sa ai o relatie? Sunt fete pe care le intereseaza doar caracterul si sufletul la un baiat?

119 Raportează Evaluează
120 răspunsuri:
| a răspuns:

Sant sanse dar trebuie sa o atragi tu prin puterea mintii. Realismul consista in stres nervi dezamagire si frustrare daca o luam asa. Dar prin atractia mintala fara sa pui raul in fata vei avea parte garantat. Multi nu stiu asta si nici nu inteleg fie sant batuti in cap sau nu se pot focaliza pe asa ceva. Gandeste simte imagineazati 24 din 24 una care iti place si va veni in viata ta

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Depinde. Din ce am vazut, chiar si amicele mele, caci prietene nu am, asta inseamna ca fim foarte apropiate, nu pot sta cu cineva care sa nu aiba, pe langa u ncaracter ok, si o infatisare care sa le placa.
Eu insa, sunt interesata de oricine care are un interior, un suflet bun, sau doar ajutor. Asa imi e felul (sunt INFJ - dintre cele 16 tipuri de personalitati MBTI). Daca as vedea pe cineva tot desfigurat, nu m-ar influenta deloc, prin aspect, sa nu ii vorbesc. Abia dupa ce as discuta cu persoana aceea, as putea decide daca e un om 'bun' sau cineva cu care nu vreau sa am de-a face. Pentru mine, interiorul defineste omul, idee care nu tine cont mai deloc de infatisare, lucru nenatural pentru majoritatea, din pacate!
As vrea sa distucam mai multe in acest sens si o sa intelegi si de ce. Ti-am trimis o cerere de prietenie si in curand vei primi si un mesaj. Vorbim acolo mai departe.

| a răspuns:

A zis bine alina2k18, ce caracter extraordinar poti sa ai cand esti antisocial?

| a răspuns:

Cred ca intrebarea la care trebuie sa raspunzi e daca tu ai vrea o asemenea tipa. Daca raspunsul e da atunci ai toate sansele. happy

| a răspuns:

Pentru fetele de pe TPU doar sufletul conteaza, in realitate conteaza fizicul, personalitatea, prima impresie este fizicul

| a răspuns (pentru RAY):

Doar fizicul contează?
Adică...te-ai uitat la vedetele alea super „nașpa" dar pe care majoritatea le „adoră"?

| a răspuns (pentru BĂBĂCIUNE2006):

Si tu ai inteles asta rolling on the floor normal ca nu, dar cand te intalnesti cu un necunoscut sau cand vezi un om pe strada, i vezi aspectul fizic, efectul hallo este ceva real, prima impresie conteaza, il placi i dai o sansa, vrei sa vorbesti cu el, ce urmeaza apoi conteaza desigur, dar a spune ca conteaaza doar caracterul este o ipocrizie, desigur sunt contra exemple gen irinel cu monica, eu vorbesc de majoritati nu de minoritati, majoritatea cuplurilor au cam acelasi valoare fizica, economica si cam acelasi sistem de gandire

Dar ce zici de ăia ce se cuplează cu șefii? rolling on the floor

| a răspuns (pentru BĂBĂCIUNE2006):

Fiecare face ce vrea cu viata lui, nu-mi plac barfele

Exact

Pentru mine nu! happy Si eu sunt o fata pe de TPU.

| a răspuns (pentru Mayar):

Pe net poti fi oricine vrei

Asa si cel care a pus intrebarea poate fi cineva care face un studiu de caz, asa si tu poti scrie aceste randuri cand incerci sa ai personalitatea Y.

| a răspuns (pentru Mayar):

Corect,asa e, esti pasionata de psihologie?

| a răspuns:

Pai si fetele sarace, urate, si antisociale trebuie sa se inmulteasca.
Ei bine, ai sanse, trebuie doar sa-ti gasesti "perechea".

| a răspuns:

Esti antisocial?
Adică?

| a răspuns (pentru sadrian46):

Persoana antisociala inseamna o persoana retrasa care nu socializeaza prea mult chiar deloc, de obicei persoanele antisociale sunt persoane timide si le e greu sa aiba o relatie cu o alta persoana.

| a răspuns:

Ar trebui să faci ceva să nu mai fii antisocial altfel îți va fi cam greu să ai o relație.

Răspuns utilizator avertizat
| a răspuns:

Sigur ca da, caracterul si sufletul conteaza. Mai ales daca ai si p*&a mare! big grin

| a răspuns:

Or fi. Depinde și de vârstă.

| a răspuns:

Da, normal, caracterul si sufletul conteaza, mai ales cand esti antisocial laughing ai un caracter beton laughing

| explică (pentru alina2k18):

Pentru tine ce conteaza?

| a răspuns (pentru Cavani1999):

Conteaza ca un barbat sa se poarte frumos cu mine din toate punctele de vederewinking

| a răspuns (pentru alina2k18):

Adica sa-ti faca pe plac toata ziua? sa fie sclavul tau.

Trecand la intrebare raspunsul e : N-ai sanse, dar relax nu esti un caz deosebit, sunt milioane de alti barbati exact in situatia ta.

| a răspuns (pentru AA1CK3D):

Nu sclav, doar un barbat adevarat care stie ce inseamna o femeiewinking

| a răspuns:

Daca esti interesant, te imbraci misto, ai o tunsoare care iti sta bine, stii sa te comporti si ai simtul umorului, esti ok.

| a răspuns:

Cine zice ca da minte. Oricat de bun la suflet si oricat de mare caracter ar avea, nu poti sa stai cu bau bau in casa. Depinde cat de urat esti si depinde de preferintele fetei.

| a răspuns:

Ne povestesti succint numai despre defectele tale si apoi ne aduci la cunostinta ideea de a avea un suflet cat cuprinde si un caracter ireprosabil, dar nu ai detaliat deloc despre ce inseamna acest "suflet si comportament".
Cum vrei sa ajunga o fata la interiorul tau, daca tu iti prezinti numai defectele?

| a răspuns:

Dacã esti onest, da sunt care te accepta asa cum esti happy. Dacã nu mai bine renunti din prima la altele.
Fetele in principal vor sã fie dorite.

| a răspuns:

Pentru Plato.
https://youtu.be/gep6UGZm6h4

| a răspuns:

Cred ca poti sa ai sanse, frumusețea e subiectiva pana la urma, nu toate fetele cauta bogați. Rămâne problema antisociala, cu aia e mai greu.

| a răspuns:

Trebuie sa lucrezi doar la partea cu,, antisocial'', atat.

| a răspuns:

"Daca nu ai bani, nu arati foarte bine la fata si esti antisocial credeti ca ai vreo sansa sa ai o relatie?"
- Pai, cum sa ajunga o fata la tine sau tu la o fata, daca esti antisocial?

"Sunt fete pe care le intereseaza doar caracterul si sufletul la un baiat?"
- Sunt si asemenea fete. Insa cuvantul antisocial nu se prea potriveste pe langa cuvinte precum "suflet" si "caracter".

De ce pui la un loc "baiat fara bani" cu "baiat cu suflet si caracter"? Nu intotdeauna un baiat fara bani are in schimb suflet si caracter. Sunt unii cu minusuri pe toate planurile.

Si de ce tinzi sa asemeni "baiat cu bani" de "baiat fara suflet si caracter"? Sunt si baieti care au toate acestea.

Ceea ce vreau sa spun este ca e gresit rationamentul conform caruia o lipsa de bani e compensata de un caracter bun. Unii nu le au pe ambele, la fel cum sunt si altii care le au pe ambele. Totul difera de la om la om, nu putem generaliza.

Insa un lucru e cert, poti sa ai cel mai frumos suflet si caracter, daca ramai inchis in bula ta antisociala, nu vei cunoaste pe nimeni nou.

| a răspuns (pentru laSoledad):

'' Insa cuvantul antisocial nu se prea potriveste pe langa cuvinte precum "suflet" si "caracter" deci vrei sa zici ca o persoana antisociala nu are suflet sau caracter? laughing o persoana antisociala nu se simte in largul ei decat cand este singura sau cu persoana pe care le cunoaste foarte bine, doar atunci poti vedea care este caracterul persoanei respective.

| a răspuns (pentru Lollcool_QuiLand_1982):

"o persoana antisociala nu se simte in largul ei decat cand este singura sau cu persoana pe care le cunoaste foarte bine. doar atunci poti vedea care este caracterul persoanei respective."

- Este o contradictie aici. El, ca antisocial, ii va fi foarte greu sa atraga o persoana noua in viata si sa o mentina intr-atat de mult timp pana sa-i observe aia caracterul sau adevarat. Acolo e contradictia. El intreaba daca mai sunt fete atrase de caracter. Pai, atractia inseamna de la primele vederi. Esti atras de ceva pe care il sesizezi rapid, usor. Asta inseamna ca trasaturile sale bune de caracter si suflet sa fie usor afisate in conversatia/ interactiunea dintre cei doi, pentru ca ea sa i le observe si sa fie atrasa. Pe cand tu spui cu totul altceva - ca abia dupa ce antisocialul cunoaste foarte bine omul, atunci ii arata celuilalt adevaratul sau suflet si caracter. Deci sunt doua lucruri total diferite. Ori este un om deschis, sociabil, cu abilitati de comunicare si care stie sa-si puna usor trasaturile de caracter/ suflet in valoare in conversatia cu un necunoscut, ori e un antisocial dupa care trebuie sa astepti mai mult timp pana sa ti se devoaleze asa cum este el de fapt.

Asadar, mergand pe rationamentul tau ("doar atunci poti vedea care este caracterul persoanei respective"), o fata noua care abia il cunoaste nu va fi atrasa de caracterul sau, caci nu ii va vedea adevaratul sau caracter la inceput. Ti-a dat logica sah mat. laughing Si foarte rar o fata asteapta dupa un antisocial sa-si arate "adevarata sa față", la fel de bine cum orice om nu e nevoit sa astepte dupa altul pana-si arata ala "adevarata față". E absurd rationamentul ala. laughing

Ceea ce spui tu despre sa-i cunosti adevaratul caracter inseamna ca omul sa fie deschis si sa te lase intai sa-l cunosti. Sa scoata fata in oras la intalnire, sa vorbeasca, sa treaca prin diferite lucruri impreuna in care sa dea dovada practica de trasaturile sale tari de caracter, sa o lase sa il cunoasca. Dar asta...2006 - 2104 + Vezi răspunsul întreg

Tu ai inteles macar la ce m-am referit? m-am referit strict la o persoana antisociala care nu poate da o impresie la prima vedere, de asemenea care e treaba cu ''prima vedere''? nu imi spune ca esti un copil care merge pe logica ''iubire la prima vedere'' daca asta crezi eu zic ca te-ai uitat la cam prea multe filme si niciodata nu poti vedea cum este o persoana cu adevarat la prima vedere, aia nu inseamna relatie amice, trebuie sa cunosti persoana indeaproape ca sa afli asta iar pentru o persoana antisociala acest lucru este si mai greu, daca tu intalnesti o fata sau un baiat la prima vedere si iti place de el sau ea la prima vedere si vrei sa ai o relatie cu acea persoana insa este cam retras/retrasa atunci gata? este retrasa deci nu poti avea o relatie cu persoana respectiva? alt lucru, de unde stii ca o persoana antisociala e o persoana cu un caracter slab? cunosti tu cumva o persoana antisociala? fiindca din cate vad din ce ai zis e clar ca nu, e clar din tot ce ai zis esti genul de om care judeca o persoana la prima vedere fara sa se oboseasca sa o cunoasca, daca o persoana e antisociala gata? nu mai e om? nu poate avea o relatie pentru ca asa ai spus tu? rolling on the floor cu gandire ca asta siguri o sa ajungi departe, de asemenea iau apararea antisocialilor pentru ca eu unul sunt antisocial, si ghici ce, sunt intr-o relatie de multa vreme, probabil din cauza caracterului meu slab de antisocial nu? mai gandeste si tu inainte sa scriiwinking

Mama, dar ce ipocriti mai sunteti voi astia, antisocialii. laughing Va legati de un termen ca sa va definiti si voi cumva existenta futila, ca altfel, n-ai nicio relatie stransa cu termenul, alta decat sa epatezi pe net. Va mascati prin termenul de antisocial propria incapacitate si superficialitate.

"daca tu intalnesti o fata sau un baiat la prima vedere si iti place de el sau ea la prima vedere si vrei sa ai o relatie cu acea persoana insa este cam retras/retrasa atunci gata?"
- Eu n-am spus despre mine ca pun stop, insa sunt multi oameni care pun stop la asa ceva. Sunt destui oameni care nu stau dupa ifosele unui antisocial pana reuseste el sa accepte persoana de langa. Si stii cine pune stop cel mai des? Da, antisocialii, prin firea lor. That's what it is.

''fiindca din cate vad din ce ai zis e clar ca nu, e clar din tot ce ai zis esti genul de om care judeca o persoana la prima vedere" - Eu n-am spus nimic despre ce prefer eu, eu ti-am semnalat erorile de logica, sofismele ale tale si ale celui care a pus intrebarea. Ceea ce am spus este un adevar general valabil, este ceva de bun simt, nu l-am scos eu din buzunar pe loc.

"de unde stii ca o persoana antisociala e o persoana cu un caracter slab? cunosti tu cumva o persoana antisociala?"
- Am cunoscut eu persoane antisociale de diferite varste. Am si citit despre astfel de subiecti. Timiditatea, inchiderea-n sine, lipsa de empatie, incapacitatea de a relationa usor cu alte persoane, lipsa de implicare in societate, complacerea intr-o stare neputincioasa, lentoarea si inertia fata de schimbare, plus altele reprezinta trasaturi ale unui caracter slab, inca neformat.
Or, carevasazica, te crezi si antisocial si c-un caracter tare? laughing Ia mai invata tu ce-nseamna aia un caracter tare sau un suflet cu adevarat bun. Dar invata practicand, nu te mai lauda pe net ca le ai.winking Nu ne impresionezi.

In rest, esti cam in intuneric acum. Maturizeaza-te!

De fapt, ceea ce ai descris acolo e o persoana asociala.
Persoanele antisociale sunt cele care cauta sa distruga societatea. De aia se si numesc "anti", spre exemplu: ISIS, cei doi tipi ce au deschis recent focul in America. Aia sunt antisociali.
Deci a zis corect, oamenii antisociali n-au suflet sau caracter.

La asta m-am gandit si eu cand am citit, "Insa cuvantul antisocial nu se prea potriveste pe langa cuvinte precum "suflet" si "caracter" laughing

| a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Ah da, se pare ca mi-am dat r/wooosh singur.

Uite, eu sunt de gen feminim si imi dau seama de felul oamenilor. Daca par sa aiba un suflet bun, intru in vorba cu ei in functie de felul lor de a fi, indiferent de cat de sociabili sau nu sunt. Eu prefer pe cei retrasi si antisociabili, desi cred ca e putin exagerat termenul asta. Cred ca pur si simplu nu ii place sa iroseasca timp aiurea cu persoane pentru lucruri insignifiante.
Cu preferintele mele insa, banuiesc ca sunt foarte putine femei sau fete, pentru ca eu nu am mai intalnit niciuna cu asemenea preferinte. E trist, intr-adevar, dar ele pierd!

| a răspuns:

Nu inseamna ca daca un om e antisocial, neaparat compenseaza cu un caracter si suflet bune. La fel cum nu inseamna intotdeauna ca unui om deschis, sociabil, bogat ii lipseste caracterul sau sufletul. Asta e doar o eroare logica, un sofism, o generalizare.

Sa nu ma vorbim de faptul ca cine ajunge sa fie antisocial, da dovada de un caracter slab.

| a răspuns:

Acum conteaza doar banii, nu mai ii pasa la nimeni daca esti frumos sau urat, prost sau destept, Banii conteaza in ziua de azi. Uita te ce indivizi urati au fete f frumoase.Munceste si vei avea si o relatie nu iti face griji

| a răspuns (pentru Plato):

Sunt realist si m-a ranit cineva intr-adevar.Va supara adevarul pe voi fetele dar meritati ce vi se intampla cu bogatasii

Putem vorbi nu am nimic impotriva, dar eu imi mentin idea

| a răspuns (pentru Raducons):

"Va supara adevarul pe voi fetele dar meritati ce vi se intampla cu bogatasii"

Si cam ce li se intampla?
Ca ochi vineti am vazut mai multi la Vaslui decat la Monte Carlo de exemplu.

| a răspuns (pentru Holiday):

Sunt si la Monte Carlo du te sa vezi

| a răspuns (pentru Raducons):

Baiatul nu zicea neparat de Romania.

| a răspuns:

Sunt si fete pe care le intereseaza si caracterul unui baiat, nu numai situatia financiara insa foarte putine in ziua de azi din pacate, situatia financiara ti-o poti schimba in timp tu singur daca esti tanar si ai ambitie, deci asta nu ar fi neaparat o problema, iar aspectul fizic, toti suntem frumosi in felul nostru, doar pentru ca o fata nu ii place cum arati din punct de vedere fizic asta nu inseamna ca toate fetele o sa aiba aceeasi parere, sunt milioane de fete in lumea astea, cel mai important este sa stii sa te comporti si sa vorbesti cu o fata, deci nu te descurajawinking

Da pe tine te intereseaza caracterul unei fete?

| explică (pentru RAY):

Da

Normal, ca pe orice baiat, caracterul unei fete e foarte important

Serios, de asta fetele frumoase au multi fani ca au caracter frumos laughing

Prin fani presupun ca te referi la frustrati sexual, fiindca cam asta e rolul fetelor frumoase in mare parte, sa fie obiecte sexuale cat mai populare, rar gasesti si o fata frumoasa si cu un caracter pe masura

Desi daca nu ai sanse la ele acum spui ca sunt obiecte, dar stim amandoi ca salivezi la ele ca un caine la soare

Nu e vorba daca am eu sanse sau altcineva daca pe mine nu ma intereseaza persoana respectiva, la fel ca barbatii si femeile sunt frumoase in felul lor ( din punct de vedere fizic) insa eu unul prefer o fata cu un caracter si consider asta mult mai presus, fiecare are preferintele lui, nu stiu daca ai incercat sa ma insulti sau sa arati ca tu esti Don Juan, insa impresia mea este ca esti destul de penibil.

Si eu ce am spus? ca nu stai cu o fata pentru sex, ca o relatie inseamna mai multe

Eu nu cred ca toti oameni sunt frumosi,daca asa ar fi ceea ce inseamna frumos nu ar mai exista, un gandac este frumos sau un fluture? oameni mereu au admirat frumustea, exista trasaturi care apar pictate in pesteri din toata lumea, simetria fetei, sani la femei, bratele mari la barbati fara burta, inaltimea, sunt chesti care le poti vedea cam peste tot, am plecat din africa cu un set de alegeri genetice

Mai plato tu vorbesti de o lume idealista, nu traim intr o lume idealista, o lume idealistica nici macar nu ar fi perfecta, pentru ca nu stim exact ce e perfect, deci idealismul e un paradox filozofic, voi idealisti de unde stiti ca stiti ce e idealism, perfect? de unde stiti ca restul nu stiu sau ca mereu ceea ce credeti va fi la fel

| a răspuns:

Trebuie sa te obisnuiesti sa socializezi, cine le are cu vorba mai acopera din aspectul fizic, si ca bani daca ai un loc de munca oricare ar fi e ok pentru o fata modesta.

| a răspuns:

Da ai, in primul rand toti prietenii tai cu bani, fata frumoasa si sociabili sunt niste **** care se duc la solar si au bani de la parinti..AI multe sanse,iti trebuie multa incredere in tine si sa ai caracter, chiar daca iti place fizicul unei fete, daca nu esti de acord cu caracterul ei, sa stii sa o ignori, deci asculta sfatu meu nr 1, ai incredere in tine, asta te va ajuta mult

| a răspuns:

Daca ai umor, eu cred ca se compenseaza

| a răspuns:

Daca ai umor, compensezi

| a răspuns:

Um, nu prea mai există fete care să le placă doar asta la un băiat, fetele stau la un băiat pentru aspectul fizic și banii, nu le interesează caracterul și sufletul, dar da poți găși mai greu

| a răspuns:

Bineinteles, cel mai probabil cu o fata care are aceleasi caracteristici. Sau tu vrei vreo fotomodela? Sper ca nu esti unul din aia care spun ca femeile sunt pe interes si sunt "usoare" dar ei nu au ochi decat pentru Barbie...

| a răspuns:

laughing sigur ca le convine!

- asa o sa fi doar al ei, si numai al ei! De ce? pai o sa fie sigura pe ea(ca nu o sa te ia nimeni de langa ea -pentru ca stie -ca n-o sa vina mai nici una la tine, fiind uratel +anti-social love strucklove struck )