| Cavani1999 a întrebat:

Daca nu ai bani, nu arati foarte bine la fata si esti antisocial credeti ca ai vreo sansa sa ai o relatie? Sunt fete pe care le intereseaza doar caracterul si sufletul la un baiat?

141 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sant sanse dar trebuie sa o atragi tu prin puterea mintii. Realismul consista in stres nervi dezamagire si frustrare daca o luam asa. Dar prin atractia mintala fara sa pui raul in fata vei avea parte garantat. Multi nu stiu asta si nici nu inteleg fie sant batuti in cap sau nu se pot focaliza pe asa ceva. Gandeste simte imagineazati 24 din 24 una care iti place si va veni in viata ta

| RAY a răspuns:

Pentru fetele de pe TPU doar sufletul conteaza, in realitate conteaza fizicul, personalitatea, prima impresie este fizicul

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru RAY):

Doar fizicul contează?
Adică...te-ai uitat la vedetele alea super „nașpa" dar pe care majoritatea le „adoră"?

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Si tu ai inteles asta rolling on the floor normal ca nu, dar cand te intalnesti cu un necunoscut sau cand vezi un om pe strada, i vezi aspectul fizic, efectul hallo este ceva real, prima impresie conteaza, il placi i dai o sansa, vrei sa vorbesti cu el, ce urmeaza apoi conteaza desigur, dar a spune ca conteaaza doar caracterul este o ipocrizie, desigur sunt contra exemple gen irinel cu monica, eu vorbesc de majoritati nu de minoritati, majoritatea cuplurilor au cam acelasi valoare fizica, economica si cam acelasi sistem de gandire

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru RAY):

Dar ce zici de ăia ce se cuplează cu șefii? rolling on the floor

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Fiecare face ce vrea cu viata lui, nu-mi plac barfele

Răspuns utilizator avertizat
| Mayar a răspuns (pentru RAY):

Pentru mine nu! happy Si eu sunt o fata pe de TPU.

| RAY a răspuns (pentru Mayar):

Pe net poti fi oricine vrei

| Mayar a răspuns (pentru RAY):

Asa si cel care a pus intrebarea poate fi cineva care face un studiu de caz, asa si tu poti scrie aceste randuri cand incerci sa ai personalitatea Y.

| RAY a răspuns (pentru Mayar):

Corect,asa e, esti pasionata de psihologie?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Esti antisocial?
Adică?

| DarthNiger a răspuns (pentru sadrian46):

Persoana antisociala inseamna o persoana retrasa care nu socializeaza prea mult chiar deloc, de obicei persoanele antisociale sunt persoane timide si le e greu sa aiba o relatie cu o alta persoana.

| Mosotti a răspuns:

Pai daca nu ai pe nici una din cele doua deci fizic si sociabilitate (mai ales sociabilitate), ce sanse sa ai la o relatie?!
Aia cu banii se taie, nu e factor atractional pe bune (deci nu interes, il excludem, ca aia nu e atractie, cand e atractie nu mai conteaza banii).

Nu exista fete care sa placa doar caracterul si sufletul, cel mult sunt alea care nu au fizic deloc in ordine si nu prea le ia nici dracu, dar si alea se forteaza sa accepte unu fara fizic ca nu au de ales, dar nu tine la el cu adevarat.
Doar aia fara fizic zic ca fizicu` nu conteaza (desi si ei tot frumosi vor ca parteneri si nu plac altfel), niciodata nu o sa auzi la cei aratosi asa ceva ca nu cont fizicul! Doar ca unii recunosc, altii nu (cei fara fizic).
Fizicul e proba eliminatorie, asa e la toata lumea, daca se trece proba fizica, normal ca, conteaza si caracterul si sufletul, dar fara fizic, nu le mai intereseaza.
Asta este.

Aia cu fizic dar antisociali iar nu au sanse.
Trebuie din ambele cate ceva.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Sigur ca da, caracterul si sufletul conteaza. Mai ales daca ai si p*&a mare! big grin

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca tot esti antisocial, ar trebui sa te apuci sa faci bani cumva. Asta cu banii e relativa si ar trebui sa te interesezi cum sa schimbi asta, nu sa te astepti sa te inghita cineva asa.

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Lasa banii, ca toti au un servici mediu, nu trebuie sa faca el vile, asta suntem, si el are un servici ca toti oamenii. Deci asta nu se pune. Banii nu au ce cauta in atractivitatea pe bune. Normal ca trebuie sa existe un trai decent, dar majoritatea o iau de la zero amandoi partenerii, deci nu are treaba ce zici tu, daca se plac. daca nu se plac sigur ca ala care nu place, ala sta pe interes sau deloc.

Trebe sa umble neaparat la sociabilitate, altfel ramane singur cu 7 vile sau inconjurat de interesate.
Ba da! Daca e dorit si placut pentru cum e el mai ales daca ar arata bine, il inghit fetele si asa, e placut si asa, doar sa fie sociabil.

De ce sa faca el mai mult ca altii? Altii fac? Daca ei nu fac, ce pretentie sa se aiba la el? El cand zice ca n-are bani se refera la..peste medie pentru ca in mintea lui banu conteaza, lucru total fals.
Crede ce a apreciat mai mult daca are mai mult, nu, va fi doar folosit si atat.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mosotti):

Pai depinde ce intelege el prin fara bani. Eu ma gindesc la genul ala "Salut boss, ai o tigara?" urmat de "Daca tot esti sef si ai dat o tigara, nu dai si o bere?" si nu la unul "normal" care se descurca de pe o luna pe alta si mai pune si ceva deoparte...

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Eu m-am referit la un om cu salariu mediu net ca multi altii dar care vrea sa aiba mult mai mult ca sa se remarce! Crezand fals ca asta ii compenseaza neajunsurile factorilor atractionali (fie fizic, fie sociabilitate, comportament, nu conteaza) care duc la o relatie de calitate bazata pe sentimente si nu din interes.

Si in cazul asta precis este el. "Mama daca as avea bani beton, m-ar place..clar".
Daca nu are nici salariu mediu si are sub medie si nici pentru un trai decent nu are, este altceva, dorinta lui este justificata insa si asa, cand e atractie mai putin conteaza, poate are ea mai mult, poate el, deci e de ajuns ca unu din ei sa aiba mai mult, se echilibreaza, nu se mai tine cont de asta. Asa ca oricum o dam, nu da.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mosotti):

Mdah, banii nu te fac mai amuzant sau iti dau caracter...

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Exact! Banii sunt doar factori atractionali pentru interes si atat, atragi oamenii pe interes care nu dau doi bani pe tine, deci sa le intre in cap la aia care pun banii ca factor atractional langa fizic, caracter, comportament, ca NU sunt interschimbabile cu factorul bani. Nu poti inlocui nici una cu factorul bani.

Observ peste tot cum oamenii nu au scoala vietii, nu stiu chestii de baza, nu li se spune, ii indoapa de carte pe copii, dar de viata nu, altfel stiau chestiile astea de baza. Unde au vazut ei doi care se plac mult, ca au conditia bani la mijloc? Aia o iau de la zero impreuna si gata.
Nu li se explica mecanismul ca sa-si dea seama si daca nu au vazut.
Nu ii pregatim pentru viata si de aia le e rau de f multe ori.

Ca si prostia aia "aia ce are si nu am eu?", FIGURA nu o are la fel. Ala place mai mult figura celeilalte chiar daca nivelul de frumuseste este egal, deci nu ca cealalta e mai slaba fizic, comportamentul, corpul poate f la fel.
Dar arata mie unde se zice asta pe tot netu, sau oriunde.
Si uite asa oamenii se mira, se mira, intreaba la infinit.

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să faci ceva să nu mai fii antisocial altfel îți va fi cam greu să ai o relație.

| Frank51 a răspuns:

Daca esti interesant, te imbraci misto, ai o tunsoare care iti sta bine, stii sa te comporti si ai simtul umorului, esti ok.

| OldSoul a răspuns:

Pai si fetele sarace, urate, si antisociale trebuie sa se inmulteasca.
Ei bine, ai sanse, trebuie doar sa-ti gasesti "perechea".

| minrest a răspuns:

Ce caracter si ce suflet are ma un om antisocial? Ai vrut sa spui nesociabil, da? Exprima-te precis, te rog. Sunt si fete nesociabile, nu sunt toate frumuseti, asa ca au si ele suflet si caracter, indiferent ce sens dam acestor doua cuvinte.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru minrest):

Nu nesociabil breh, antisocial. Eu detest majoritatea oamenilor din jur, dar sunt si unii care pot apela la mine la ora 2 jumate noaptea si sa ii servesc fara comentarii, pentru ca stiu ca si ei ar face la fel. Pe de alta parte, nu sunt deschis la noi cunostinte si detest situatiile de genul nunta, inmormintare, botez, etc.winking

| Mosotti a răspuns (pentru minrest):

Un om antisocial nu are suflet si caracter, ala nesociabil are probleme psihologice. Antisocial e ala care face belele in societate. Initiatorul a zis antisocial, insa nu stiu daca la asta se refera si nu la nesociabil.

Un om nesociabil poate avea caracter si suflet dar daca respinge contactul cu lumea, e degeaba.

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Normal ca ii detesti ca stii ca-s niste oameni de slaba calitate, ai fi bun doar daca-i distrezi, altfel nu, nu pot fi prieteni adevarati si ii simti, le simti caracterul.

| Cavani1999 explică (pentru Mosotti):

Am vrut sa spun nesociabil, nu antisocial

| Mosotti a răspuns (pentru Cavani1999):

Pai da, mi-am dat seama! Nu esti asa sociabil. Nici eu n u am contact cu oricine si nici nu doresc, dar nu ca-s nesociabil, simt ca nu-s compatibil cu oameni de suprafata care real nu au nici o treaba cu persoana mea. Cand ai o problema zica ca-i influentezi negativ, aiurea, ii doare in fund.
Am trei prieteni f buni si cu aia raman.

Nesociabil inseamna cand refuzi din start sa ai contact cu oamenii, nu dupa ce vezi ce hram poarta, poate tu asa esti.
Iar daca nu vrei sa vezi, nu ai de unde sa stii cum sunt acei oameni.
Si evident ca nici sanse la fete nu ai, ele simt aerul tau de nesociabil, simt respingerea chiar daca tu nu te prinzi.
Multi au fizic mediu (dar il au si pe ala, aia care n-au deloc, nu au sanse asa cum am mai zis, si cum si cunosc), si compenseaza ca-s glumeti, haiosi, deschisi, sociabil, prietenosi.
Tu daca ai fizic mediu ai mari sanse daca iti schimbi atitudinea, daca poti, evident.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mosotti):

Tind sa cred ca esti un pic pe linga. Daca detest societatea si gramezile de oameni si chiar oamenii in general asta nu inseamna ca nu ma pot atasa de cineva sau nu pot arata empatie...

| alina2k18 a răspuns:

Da, normal, caracterul si sufletul conteaza, mai ales cand esti antisocial laughing ai un caracter beton laughing

| Cavani1999 explică (pentru alina2k18):

Pentru tine ce conteaza?

| alina2k18 a răspuns (pentru Cavani1999):

Conteaza ca un barbat sa se poarte frumos cu mine din toate punctele de vederewinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru alina2k18):

Adica sa-ti faca pe plac toata ziua? sa fie sclavul tau.

Trecand la intrebare raspunsul e : N-ai sanse, dar relax nu esti un caz deosebit, sunt milioane de alti barbati exact in situatia ta.

| alina2k18 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sclav, doar un barbat adevarat care stie ce inseamna o femeiewinking

| mentholinks a răspuns:

Or fi. Depinde și de vârstă.

| Plato a răspuns:

Raspunsurile pe care le-ai primit, mare parte, m-au ingrozit de-a dreptul. Doamne fereste ce oameni, nu ma mir ca societatea e distrusa. Cu asemenea fiinte stupide, cum sa fie?

Gandirea ta e oribila. Numai prin faptul ca pui asemenea intrebare, e clar ca esti si tu superficial si ignorant.
Fiecare, absolut fiecare om, fara exceptie, are un suflet pereche, adica cineva ti-e predestinat, esti PERFECT pentru cineva, cineva e perfect pentru tine.
Dar cu gandirea pe care o ai acum, slabe sanse sa ajungi la ea. Ideea e ca niciodata nu trebuie sa faci compromisuri in alegerea partenerului. Trebuie sa iti para perfecta, bai, da' perfecta rau. Daca nu o consideri de departe cea mai frumoasa din lume, divina, celesta, atunci chiar nu are rost, inseamna ca nu e a ta.
Deci sub nicio forma nu incepi o relatie cu cineva care ti se pare "asa si asa", sau pe deviza "hai ca merge". Niciodata! Perfecta sau nimic, altfel relatia nu va fi veridica si nu va avea nicio sansa de reusita. Perfecta din absolut toate punctele de vedere, asta trebuie sa cauti. Orice altceva inseamna iluzie. Cat timp exista ea, nici macar nu mai conteaza ce vor altele. Caut-o pe ea.

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

"Fiecare, absolut fiecare om, fara exceptie, are un suflet pereche, adica cineva ti-e predestinat, esti PERFECT pentru cineva, cineva e perfect pentru tine."

De fapt ceea ce spui tu acolo inseamna urmatoarele:
Oricat de fraier, urat, sarac esti, se va gasi cineva pe masura ta care se va multumi cu tine.

"Trebuie sa iti para perfecta, bai, da' perfecta rau."

Nu exista persoana perfecta, nici in general, nici pentru tine in particular. Orice relatie implica diverse compromisuri. Oricine vede pe cineva ca fiind perfect, a pierdut legatura cu realitatea.

"Perfecta din absolut toate punctele de vedere, asta trebuie sa cauti. Orice altceva inseamna iluzie."

Iluzie de fapt e tocmai perfectiunea asta de care spui.

| Plato a răspuns (pentru Holiday):

Nu, nu, n-ai inteles. Nu se va "multumi" cu tine, ca i se va parea ca esti totul, nu va fi "hai ca merge", ci asa cum am spus, perfect.
In general nu exista perfecta, dar pentru tine cineva e/va fi perfect. Compromisurile vin in timpul relatiei, eu ma refeream la compromisurile in alegerea partenerului, alea nu trebuie sa existe.

"a pierdut legatura cu realitatea" - Da! Ce spectaculoasa e iubirea! Pierzi legatura cu realitatea, intri in lumea divinitatii, pentru ca iubirea e divina, astronomica.
"To love another person is to see the face of God. The supreme happiness of life is the conviction that we are loved. To love or have loved, that is enough. Ask nothing further. There is no other pearl to be found in the dark folds of life." - Victor Hugo

| sabin89 a răspuns (pentru Plato):

"absolut fiecare om, fara exceptie, are un suflet pereche... esti PERFECT pentru cineva"
Crezi că şi unul ca Dincă e perfect pentru cineva?

| Plato a răspuns (pentru sabin89):

Da, si Dinca are un suflet pereche, din pacate.

| Ineys a răspuns:

Cine zice ca da minte. Oricat de bun la suflet si oricat de mare caracter ar avea, nu poti sa stai cu bau bau in casa. Depinde cat de urat esti si depinde de preferintele fetei.

| RoCkKiD a răspuns:

Cred ca intrebarea la care trebuie sa raspunzi e daca tu ai vrea o asemenea tipa. Daca raspunsul e da atunci ai toate sansele. happy

| Mayar a răspuns:

Depinde. Din ce am vazut, chiar si amicele mele, caci prietene nu am, asta inseamna ca fim foarte apropiate, nu pot sta cu cineva care sa nu aiba, pe langa u ncaracter ok, si o infatisare care sa le placa.
Eu insa, sunt interesata de oricine care are un interior, un suflet bun, sau doar ajutor. Asa imi e felul (sunt INFJ - dintre cele 16 tipuri de personalitati MBTI). Daca as vedea pe cineva tot desfigurat, nu m-ar influenta deloc, prin aspect, sa nu ii vorbesc. Abia dupa ce as discuta cu persoana aceea, as putea decide daca e un om 'bun' sau cineva cu care nu vreau sa am de-a face. Pentru mine, interiorul defineste omul, idee care nu tine cont mai deloc de infatisare, lucru nenatural pentru majoritatea, din pacate!
As vrea sa distucam mai multe in acest sens si o sa intelegi si de ce. Ti-am trimis o cerere de prietenie si in curand vei primi si un mesaj. Vorbim acolo mai departe.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Cascavalul pietene, cascavalul, mult ca in rest te ia asa cum esti tu acum, nu ai vazut ca Donald Trump are 71 de ani si are o sotie tanara care sta cu el pentru cascaval.
Daca ai cascaval poti sa ai ce femeie frei tu.

| Mosotti a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Aici e vb de o relatie pe bune unde sa te simti iubit, dorit si simpatizat, nu sa stea din interes, ca asa nu ai nici o satisfactie, nu mai baga omului in cap tampenii. Cand esti placut pe bune, nu mai conteaza cascavalul, ajunge sa ai un job si un salariu mediu ca toata lumea. Ca asa daca vrea sau vreau pe bani, apelez la dame de consumatie. Multi care se plac cu adevarat o iau de la zero impreuna la o adica. Tie cand iti place o fata, aia trebuie sa aiba cascaval ca sa stai cu ea? Poate da, daca nu o placi si vrei sa profiti, daca te place si ea, dar o placi si tu, ea e cel mai bun cascaval.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Se spune ca fiecare are pe cineva in lumea aceasta mare, sunt si fete care le intereseaza sufletul si caracterul la un baiat dar mai putine. Ca sa te indragostesti de o fata s-au de oricare altcineva trebuie sa ai suflet, daca esti rece nu vei avea pe nimeni.
Sunt sigur ca la timpul potrivit iti vei gasi si tu perechea dar atunci cand o gasesti sa nu ai pretentii s-au asteptatri pre mari de la ea accept-o asa cum e si sunt sigur ca si ea te va acepta pe tine asa cum esti.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Daca fata e desteapta si are un suflet bun atunci ai sanse dar daca fata e prosta si cu un suflet murdar nu ai sanse. Daca gasesti o fata ca lumea sa nu iti bati joc ca cine stie poate ca alta nu mai gasesti.

| Furnicuta000 a răspuns:

Bineinteles, cel mai probabil cu o fata care are aceleasi caracteristici. Sau tu vrei vreo fotomodela? Sper ca nu esti unul din aia care spun ca femeile sunt pe interes si sunt "usoare" dar ei nu au ochi decat pentru Barbie...

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Ne povestesti succint numai despre defectele tale si apoi ne aduci la cunostinta ideea de a avea un suflet cat cuprinde si un caracter ireprosabil, dar nu ai detaliat deloc despre ce inseamna acest "suflet si comportament".
Cum vrei sa ajunga o fata la interiorul tau, daca tu iti prezinti numai defectele?

| StrongHeart a răspuns:

Da ai, in primul rand toti prietenii tai cu bani, fata frumoasa si sociabili sunt niste **** care se duc la solar si au bani de la parinti..AI multe sanse,iti trebuie multa incredere in tine si sa ai caracter, chiar daca iti place fizicul unei fete, daca nu esti de acord cu caracterul ei, sa stii sa o ignori, deci asculta sfatu meu nr 1, ai incredere in tine, asta te va ajuta mult

| StrongHeart a răspuns:

Intai trebuie sa te iubesti tu pe tine, ca altii sa te iubeasca.
Ai girja intai de tine, altfel nu o sa atragi oameni care sa te placa.

| laSoledad a răspuns:

"Daca nu ai bani, nu arati foarte bine la fata si esti antisocial credeti ca ai vreo sansa sa ai o relatie?"
- Pai, cum sa ajunga o fata la tine sau tu la o fata, daca esti antisocial?

"Sunt fete pe care le intereseaza doar caracterul si sufletul la un baiat?"
- Sunt si asemenea fete. Insa cuvantul antisocial nu se prea potriveste pe langa cuvinte precum "suflet" si "caracter".

De ce pui la un loc "baiat fara bani" cu "baiat cu suflet si caracter"? Nu intotdeauna un baiat fara bani are in schimb suflet si caracter. Sunt unii cu minusuri pe toate planurile.

Si de ce tinzi sa asemeni "baiat cu bani" de "baiat fara suflet si caracter"? Sunt si baieti care au toate acestea.

Ceea ce vreau sa spun este ca e gresit rationamentul conform caruia o lipsa de bani e compensata de un caracter bun. Unii nu le au pe ambele, la fel cum sunt si altii care le au pe ambele. Totul difera de la om la om, nu putem generaliza.

Insa un lucru e cert, poti sa ai cel mai frumos suflet si caracter, daca ramai inchis in bula ta antisociala, nu vei cunoaste pe nimeni nou.

| DarthNiger a răspuns (pentru laSoledad):

'' Insa cuvantul antisocial nu se prea potriveste pe langa cuvinte precum "suflet" si "caracter" deci vrei sa zici ca o persoana antisociala nu are suflet sau caracter? laughing o persoana antisociala nu se simte in largul ei decat cand este singura sau cu persoana pe care le cunoaste foarte bine, doar atunci poti vedea care este caracterul persoanei respective.

| laSoledad a răspuns (pentru DarthNiger):

"o persoana antisociala nu se simte in largul ei decat cand este singura sau cu persoana pe care le cunoaste foarte bine. doar atunci poti vedea care este caracterul persoanei respective."

- Este o contradictie aici. El, ca antisocial, ii va fi foarte greu sa atraga o persoana noua in viata si sa o mentina intr-atat de mult timp pana sa-i observe aia caracterul sau adevarat. Acolo e contradictia. El intreaba daca mai sunt fete atrase de caracter. Pai, atractia inseamna de la primele vederi. Esti atras de ceva pe care il sesizezi rapid, usor. Asta inseamna ca trasaturile sale bune de caracter si suflet sa fie usor afisate in conversatia/ interactiunea dintre cei doi, pentru ca ea sa i le observe si sa fie atrasa. Pe cand tu spui cu totul altceva - ca abia dupa ce antisocialul cunoaste foarte bine omul, atunci ii arata celuilalt adevaratul sau suflet si caracter. Deci sunt doua lucruri total diferite. Ori este un om deschis, sociabil, cu abilitati de comunicare si care stie sa-si puna usor trasaturile de caracter/ suflet in valoare in conversatia cu un necunoscut, ori e un antisocial dupa care trebuie sa astepti mai mult timp pana sa ti se devoaleze asa cum este el de fapt.

Asadar, mergand pe rationamentul tau ("doar atunci poti vedea care este caracterul persoanei respective"), o fata noua care abia il cunoaste nu va fi atrasa de caracterul sau, caci nu ii va vedea adevaratul sau caracter la inceput. Ti-a dat logica sah mat. laughing Si foarte rar o fata asteapta dupa un antisocial sa-si arate "adevarata sa față", la fel de bine cum orice om nu e nevoit sa astepte dupa altul pana-si arata ala "adevarata față". E absurd rationamentul ala. laughing

Ceea ce spui tu despre sa-i cunosti adevaratul caracter inseamna ca omul sa fie deschis si sa te lase intai sa-l cunosti. Sa scoata fata in oras la intalnire, sa vorbeasca, sa treaca prin diferite lucruri impreuna in care sa dea dovada practica de trasaturile sale tari de caracter, sa o lase sa il cunoasca. Dar asta o face un om normal si deschis. Nu un antisocial. Mai citeste definitia la "antisocial". laughing
In primul si-n primul rand, un antisocial e un om slab de caracter. Deci, de ce naiba te tot invarti in jurul cozii in luatul apararii antisocialilor? laughing It's pointless.

| DarthNiger a răspuns (pentru laSoledad):

Tu ai inteles macar la ce m-am referit? m-am referit strict la o persoana antisociala care nu poate da o impresie la prima vedere, de asemenea care e treaba cu ''prima vedere''? nu imi spune ca esti un copil care merge pe logica ''iubire la prima vedere'' daca asta crezi eu zic ca te-ai uitat la cam prea multe filme si niciodata nu poti vedea cum este o persoana cu adevarat la prima vedere, aia nu inseamna relatie amice, trebuie sa cunosti persoana indeaproape ca sa afli asta iar pentru o persoana antisociala acest lucru este si mai greu, daca tu intalnesti o fata sau un baiat la prima vedere si iti place de el sau ea la prima vedere si vrei sa ai o relatie cu acea persoana insa este cam retras/retrasa atunci gata? este retrasa deci nu poti avea o relatie cu persoana respectiva? alt lucru, de unde stii ca o persoana antisociala e o persoana cu un caracter slab? cunosti tu cumva o persoana antisociala? fiindca din cate vad din ce ai zis e clar ca nu, e clar din tot ce ai zis esti genul de om care judeca o persoana la prima vedere fara sa se oboseasca sa o cunoasca, daca o persoana e antisociala gata? nu mai e om? nu poate avea o relatie pentru ca asa ai spus tu? rolling on the floor cu gandire ca asta siguri o sa ajungi departe, de asemenea iau apararea antisocialilor pentru ca eu unul sunt antisocial, si ghici ce, sunt intr-o relatie de multa vreme, probabil din cauza caracterului meu slab de antisocial nu? mai gandeste si tu inainte sa scriiwinking

| laSoledad a răspuns (pentru DarthNiger):

Mama, dar ce ipocriti mai sunteti voi astia, antisocialii. laughing Va legati de un termen ca sa va definiti si voi cumva existenta futila, ca altfel, n-ai nicio relatie stransa cu termenul, alta decat sa epatezi pe net. Va mascati prin termenul de antisocial propria incapacitate si superficialitate.

"daca tu intalnesti o fata sau un baiat la prima vedere si iti place de el sau ea la prima vedere si vrei sa ai o relatie cu acea persoana insa este cam retras/retrasa atunci gata?"
- Eu n-am spus despre mine ca pun stop, insa sunt multi oameni care pun stop la asa ceva. Sunt destui oameni care nu stau dupa ifosele unui antisocial pana reuseste el sa accepte persoana de langa. Si stii cine pune stop cel mai des? Da, antisocialii, prin firea lor. That's what it is.

''fiindca din cate vad din ce ai zis e clar ca nu, e clar din tot ce ai zis esti genul de om care judeca o persoana la prima vedere" - Eu n-am spus nimic despre ce prefer eu, eu ti-am semnalat erorile de logica, sofismele ale tale si ale celui care a pus intrebarea. Ceea ce am spus este un adevar general valabil, este ceva de bun simt, nu l-am scos eu din buzunar pe loc.

"de unde stii ca o persoana antisociala e o persoana cu un caracter slab? cunosti tu cumva o persoana antisociala?"
- Am cunoscut eu persoane antisociale de diferite varste. Am si citit despre astfel de subiecti. Timiditatea, inchiderea-n sine, lipsa de empatie, incapacitatea de a relationa usor cu alte persoane, lipsa de implicare in societate, complacerea intr-o stare neputincioasa, lentoarea si inertia fata de schimbare, plus altele reprezinta trasaturi ale unui caracter slab, inca neformat.
Or, carevasazica, te crezi si antisocial si c-un caracter tare? laughing Ia mai invata tu ce-nseamna aia un caracter tare sau un suflet cu adevarat bun. Dar invata practicand, nu te mai lauda pe net ca le ai.winking Nu ne impresionezi.

In rest, esti cam in intuneric acum. Maturizeaza-te!

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru DarthNiger):

De fapt, ceea ce ai descris acolo e o persoana asociala.
Persoanele antisociale sunt cele care cauta sa distruga societatea. De aia se si numesc "anti", spre exemplu: ISIS, cei doi tipi ce au deschis recent focul in America. Aia sunt antisociali.
Deci a zis corect, oamenii antisociali n-au suflet sau caracter.

Răspuns utilizator avertizat
| DarthNiger a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Ah da, se pare ca mi-am dat r/wooosh singur.

| Mayar a răspuns (pentru laSoledad):

Uite, eu sunt de gen feminim si imi dau seama de felul oamenilor. Daca par sa aiba un suflet bun, intru in vorba cu ei in functie de felul lor de a fi, indiferent de cat de sociabili sau nu sunt. Eu prefer pe cei retrasi si antisociabili, desi cred ca e putin exagerat termenul asta. Cred ca pur si simplu nu ii place sa iroseasca timp aiurea cu persoane pentru lucruri insignifiante.
Cu preferintele mele insa, banuiesc ca sunt foarte putine femei sau fete, pentru ca eu nu am mai intalnit niciuna cu asemenea preferinte. E trist, intr-adevar, dar ele pierd!

| laSoledad a răspuns:

Nu inseamna ca daca un om e antisocial, neaparat compenseaza cu un caracter si suflet bune. La fel cum nu inseamna intotdeauna ca unui om deschis, sociabil, bogat ii lipseste caracterul sau sufletul. Asta e doar o eroare logica, un sofism, o generalizare.

Sa nu ma vorbim de faptul ca cine ajunge sa fie antisocial, da dovada de un caracter slab.

| Justme1997 a răspuns:

Cred ca poti sa ai sanse, frumusețea e subiectiva pana la urma, nu toate fetele cauta bogați. Rămâne problema antisociala, cu aia e mai greu.

| alexalx1234 a răspuns:

Nu ai nicio șansă. Toate fetele, indiferent de cum arată vor bani, averi, lux și ca partenerul lor să arate perfect pe plan fizic. Iubirea adevărată nu mai există. Degeaba ai caracter de nota 10 dacă din punct de vedere fizic nu ești plin de mușchi și nu ai un BMW parcat în fața vilei tale de lux.

| DarthNiger a răspuns:

Sunt si fete pe care le intereseaza si caracterul unui baiat, nu numai situatia financiara insa foarte putine in ziua de azi din pacate, situatia financiara ti-o poti schimba in timp tu singur daca esti tanar si ai ambitie, deci asta nu ar fi neaparat o problema, iar aspectul fizic, toti suntem frumosi in felul nostru, doar pentru ca o fata nu ii place cum arati din punct de vedere fizic asta nu inseamna ca toate fetele o sa aiba aceeasi parere, sunt milioane de fete in lumea astea, cel mai important este sa stii sa te comporti si sa vorbesti cu o fata, deci nu te descurajawinking

| RAY a răspuns (pentru DarthNiger):

Da pe tine te intereseaza caracterul unei fete?

| Cavani1999 explică (pentru RAY):

Da

| DarthNiger a răspuns (pentru RAY):

Normal, ca pe orice baiat, caracterul unei fete e foarte important

| RAY a răspuns (pentru DarthNiger):

Serios, de asta fetele frumoase au multi fani ca au caracter frumos laughing

| DarthNiger a răspuns (pentru RAY):

Prin fani presupun ca te referi la frustrati sexual, fiindca cam asta e rolul fetelor frumoase in mare parte, sa fie obiecte sexuale cat mai populare, rar gasesti si o fata frumoasa si cu un caracter pe masura

| RAY a răspuns (pentru DarthNiger):

Desi daca nu ai sanse la ele acum spui ca sunt obiecte, dar stim amandoi ca salivezi la ele ca un caine la soare

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Confunzi grav de tot relatia cu sexul. Daca saliveaza cineva, o face pentru ca ar ffffe-o o data, nu ca ar lua-o de nevasta. Cand vine vorba de relatie, nu de sex, intervin multe alte lucruri mult mai importante decat ce spui tu. Nu conteaza ca nu raspunzi, trebuia sa spun.

| DarthNiger a răspuns (pentru RAY):

Nu e vorba daca am eu sanse sau altcineva daca pe mine nu ma intereseaza persoana respectiva, la fel ca barbatii si femeile sunt frumoase in felul lor ( din punct de vedere fizic) insa eu unul prefer o fata cu un caracter si consider asta mult mai presus, fiecare are preferintele lui, nu stiu daca ai incercat sa ma insulti sau sa arati ca tu esti Don Juan, insa impresia mea este ca esti destul de penibil.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Si eu ce am spus? ca nu stai cu o fata pentru sex, ca o relatie inseamna mai multe

| RAY a răspuns (pentru DarthNiger):

Eu nu cred ca toti oameni sunt frumosi,daca asa ar fi ceea ce inseamna frumos nu ar mai exista, un gandac este frumos sau un fluture? oameni mereu au admirat frumustea, exista trasaturi care apar pictate in pesteri din toata lumea, simetria fetei, sani la femei, bratele mari la barbati fara burta, inaltimea, sunt chesti care le poti vedea cam peste tot, am plecat din africa cu un set de alegeri genetice

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Unde ai spus asta? Eu vad ca ai zis de modelele de pe Instagram, ca au multi "fani". Frumusetea aia este una comerciala, indeplinesc doar niste standarde stupide ale societatii. Foarte multe din modelele alea mie-mi par de-a dreptul banale, sterse, neinteresante.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Mai plato tu vorbesti de o lume idealista, nu traim intr o lume idealista, o lume idealistica nici macar nu ar fi perfecta, pentru ca nu stim exact ce e perfect, deci idealismul e un paradox filozofic, voi idealisti de unde stiti ca stiti ce e idealism, perfect? de unde stiti ca restul nu stiu sau ca mereu ceea ce credeti va fi la fel

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Pentru ca se rezuma la ideea de "fulfilment", lansata de Platon. Situatia ideala e cea care aduce oamenilor starea de fulfilment.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacã esti onest, da sunt care te accepta asa cum esti happy. Dacã nu mai bine renunti din prima la altele.
Fetele in principal vor sã fie dorite.